هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » نکاتی جالب راجع به موها

نکاتی جالب راجع به موها

مو از مهمترین عوامل قشنگی صورت است که روش های مختلفی جهت نگهداری و آراستن آن وجود دارد،در این مقاله دکتر سلام شما

نکاتی جالب راجع به موها

مو از مهمترین عوامل قشنگی صورت است که روش های مختلفی جهت نگهداری و آراستن آن وجود دارد،در این مقاله دکتر سلام شما را با حقایق و دانستنی های جالب راجع به مو آشنا می کند که شاید تا به حال نشنیده باشید.
گفته می شود که موی مردمان آسیا از الاستیسیته و انعطاف بیشتری برخوردار است و در مقایسه با سایر نژادها رشد سریع تری دارد

عبارات مهم : استفاده – آفریقایی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، مو عالی ترین دوست شما هست؛ به همین خاطر است که با شستشو، خشک کردن، آراستن و استفاده از صدها محصول دیگر به تقویت موهای خود می پردازید. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا ریزش مو متوقف نمی شود؟ در ادامه با ۱۰ حقیقت جالب در مورد مو زیاد آشنا می شوید.

۱.رشد مو در تابستان
موها در فصل تابستان و یا به طور کلی در آب و هوای گرم رشد بهتری دارند؛ زیاد کردن رطوبت هوا در فصول گرم سال به این امر کمک می کند.

نکاتی جالب راجع به موها

۲.ریزش مداوم مو
اکثر افراد روزانه ۱۵۰ تار مو از دست می دهند. به همین علت است که استفاده از شامپو و سرم مو باعث توقف ریزش طبیعی مو نمی شود (توجه: اگر ریزش موی شما غیر طبیعی هست، شامپوی ضد ریزش خود را دور نیاندازید).

۳.خاستگاه شامپو
کلمه شامپو از واژه هندی «چامپنا» به معنای به ماساژ مشتق شده است هست. این مردمان آفریقا و آمریکا بودند که نخستین بار به یک محصول تقویتی جهت مو دست یافتند. گزینش شامپوی مناسب یک هنر است.

۴.قدرت موها
موی سر آن قدر نیرومند است که می تواند وزنی معادل ۱۲ تن را تحمل کند. وزنی معادل دو فیل آفریقایی! شگفت انگیز هست، نه؟

۵.موها بعد از مغز استخوان از سریع ترن قیمت رشد در میان بافت های بدن برخوردارند. موی سر ماهانه ۱ تا ۲ سانتی متر رشد می کند.

مو از مهمترین عوامل قشنگی صورت است که روش های مختلفی جهت نگهداری و آراستن آن وجود دارد،در این مقاله دکتر سلام شما

۶.افسانه آراستن
پیرایش و آراستن مو به رشد سریع تر آن کمک نمی کند. اگر موخوره دارید، بهتر است هر چند وقت یک بار موهای خود را کوتاه کنید. باورهای نادرست بسیاری راجع به سرعت رشد مو وجود دارد.

۷.جنسیت
جنسیت یکی از عواملی است که با بررسی تارهای مو مشخص نمی شود. ساختار موی مردان و زنان مشابه یکدیگر هست. با این حال، موی انسان اطلاعات قابل توجهی در مورد داروهای مصرفی و سطح مواد آلی و ویتامین های موجود در بدن ارائه می کند.

۸.بهترین نوع مو
گفته می شود که موی مردمان آسیا از الاستیسیته و انعطاف بیشتری برخوردار است و در مقایسه با سایر نژادها رشد سریع تری دارد. در مقابل، موی مردمان آفریقا از کندترین قیمت رشد برخوردار است.

۹.رشد مداوم
هنگامی که یک تار مو می ریزد، بلافاصله یک تار موی دیگر از همان نقطه شروع به رشد می کند. اگر می خواهید از موهایی لطیف و قشنگ برخوردار باشید، باید با موهای تان به درستی واکنش‌ها کنید.

۱۰.رایج ترین رنگ مو
مشکی و قرمز به ترتیب مرسوم ترین و نادرترین (۱٪) رنگ موی طبیعی در کل جمعیت هستند.
منبع/ایرنا

واژه های کلیدی: استفاده | آفریقایی | مقایسه | بهترین | محصول | طبیعی | شامپو | بهترین نوع مو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو