سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تا آخر آبان ماه ۹۰۰ هزار تن قرار داده به کشاورزان تحویل می‌شود

تا آخر آبان ماه ۹۰۰ هزار تن قرار داده به کشاورزان تحویل می‌شود

رسولی گفت: شرکت خدمات حمایتی جهت کشت پاییزه در سال زراعی جدید، تا آخر آبان ماه باید ۹۰۰ هزار تن قرار داده کشاورزی را جهت کشاورزان تأمین کند.

تا آخر آبان ماه ۹۰۰ هزار تن قرار داده به کشاورزان تحویل می‌شود

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان حمید رسولی مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی اظهار کرد: بر اساس وظایف قانونی که به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور عزیزمان ایران محول شده است و طبق برنامه‌های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی، امسال باید ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن قرار داده از محل تولید داخلی و همچنین از بازارهای خارجی تامین شود که بخش زیادی از این برنامه محقق شده است است.

وی افزود: جهت کشت پاییزه و سال زراعی تازه نیز تامین ۹۰۰ هزار تن نهاده کشاورزی در دستور کار واقع شده است است که از شهریور تا آخر آبان ماه باید به وسیله کارگزاری‌های شرکت خدمات حمایتی به کشاورزان تحویل داده شود.

رسولی ادامه داد: جهت تامین و تدارک ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن قرار داده کشاورزی شرکت خدمات حمایتی بیش از ۱۰ مناقصه داخلی و بین المللی برگزار و در پی آن با شرکت‌های بزرگ تولیدکننده کود مشمول بر تولیدکنندگان داخلی و خارجی قرارداد منعقد کرده است.

تا آخر آبان ماه ۹۰۰ هزار تن قرار داده به کشاورزان تحویل می‌شود

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی افزود: هم اکنون جهت کشت پاییزه ۳ محموله کود مشمول بر سولفات پتاس و سوپر فسفات تریپل در بندرهای خارجی آماده بارگیری هستند؛ ۶۰۰ هزار تن کود نیز از محل ۹۰۰ هزار تن کشت پاییزه از تولیدکنندگان داخلی خریداری شده است است که بخش اعظم آن از شرکت‌های پتروشیمی داخلی تامین می‌شود.

رسولی با اشاره به توانمندی و ظرفیت‌های مناسب کارخانه‌های داخلی در تولید کود شیمیایی، گفت: کارخانه‌های داخلی دارای توانمندی‌های زیادی در زمینه تولید انواع کودهای کشاورزی هستند ولی در بعضی موارد کمبودهایی هم داریم.

وی افزود: جهت نمونه در تولید کود ازته تمامی نیازهای کشور از تولید داخل تامین می شود ولی در تولید کود سوپر فسفات تریپل ظرفیت تولید محدود هست؛ همچنین در تولید کود سولفات پتاس نیز کمتر از۳۰ درصد از نیاز کشاورزان در داخل تولید می‌شود.

این مقام مسئول گفت: در مجموع جهت ۹۰۰ هزار تن کود مورد نیاز کشت پاییزه امسال تنها ۳۰ درصد وارداتی و ۷۰ درصد دیگر از تولیدات داخل خریداری، تامین و تدارک شده است است.

رسولی گفت: شرکت خدمات حمایتی جهت کشت پاییزه در سال زراعی جدید، تا آخر آبان ماه باید ۹۰۰ هزار تن قرار داده کشاورزی را جهت کشاورزان تأمین کند.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور عزیزمان ایران در خصوص انتقادها مبنی بر کیفیت کودهای داخلی، تصریح کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور عزیزمان ایران نه تنها بر فرایند تولید، حمل و توزیع کودهای خریداری شده است از محل تولیدات داخلی اعمال نظارت می‌کند بلکه کودهای وارداتی را نیز در فرایند نظارتی بسیار دقیق و نظام یافته‌ای از کشورهای مبدا تا وصول و تخلیه آن در مقصد دنبال می‌کند.

رسولی نظام کنترل کیفی مستقر در شرکت خدمات حمایتی را یکی از شرکت یافته‌ترین نظام‌های کنترلی در کشور عزیزمان ایران دانست و افزود: در این نظام کنترل کیفی، هر گونه انحراف از استاندارد و مغایرتی بی درنگ به مسئولان مربوط، منعکس می‌شود. این نظام کنترلی همانگونه که اشاره شد تمامی مراحل تولید، توزیع، حمل و مصرف را در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: در بخش کودهای داخلی نیز نظارت‌ها به صورت مستمر و دایم انجام می‌شود. رسولی گفت: موسسه خاک و آب هم به صورت رندومی تمامی انواع مواد کودی را نمونه برداری و آزمایش می‌کند. به این ترتیب تمامی کودهایی که در شبکه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور عزیزمان ایران تامین و توزیع می‌شوند، با حاکمیت طرح جامع کنترل کیفی، به صورت مستمر ممیزی و نظارت می‌شوند.

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی یادآور شد: خط قرمز ما در این شرکت کیفیت است و چنانچه در سایر مباحث انعطافی نشان دهیم در خصوص کیفیت کودهای توزیع شده است بسیار دقیق و بدون انعطاف عمل می‌کنیم.

انتهای پیام/

توانمندی مناسب کارخانه‌های داخلی در تولید کود شیمیایی

واژه های کلیدی: وزارت جهاد کشاورزی | کشاورزی | کارخانه | کنترل | خارجی | ایران | اخبار اقتصادی | موادکود

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو