اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » تصاویر دیدنی از توکیو

تصاویر دیدنی از توکیو

توکیو بعد از نیویورک و لندن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پایتخت‌های صنعتی دنیا آشنا می‌شود و با داشتن جمعیتی حدود ۳۷ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین شهر دنیا به حساب می‌آید.

تصاویر دیدنی از توکیو

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ توکیو در شرق جزیرهٔ هونشوی ژاپن واقع شده‌است و یکی از استان‌های ۴۷ گانهٔ ژاپن به شمار می‌آید.توکیو در ابتدا یک دهکدهٔ ماهیگیری کوچک به نام ادو بود. در دوره‌های بعد ادو رفته‌رفته به شهری بزرگ تبدیل گشت، به گونه‌ای که در قرن ۱۸ میلادی به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای دنیا تبدیل شد. تا سال ۱۹۴۳ میلادی، تقسیم‌بندی و عنوان‌های شهر توکیو و استان توکیو وجود داشت ولی در این سال این گونه تقسیم‌بندی از‌بین‌برده‌شده شد و شهر و استان توکیو با یکدیگر ادغام شدند.

توکیو بعد از نیویورک و لندن عنوان بزرگ‌ترین پایتخت‌های صنعتی دنیا را به دست آورده‌است. در سال ۲۰۱۰ میلادی، منطقهٔ شهری توکیو که مشمول بر توکیو و استان‌های مجاور آن می‌شود، با جمعیت ۳۶ میلیون و ۶۶۹ هزار نفر پرجمعیت‌ترین منطقهٔ شهری در دنیا بوده‌است. همچنین توکیو عنوان بزرگترین اقتصاد شهری دنیا را دارا می‌باشد. در سال ۲۰۰۸ میلادی از پانصد شرکت برتر جهان، ۴۷ شرکت در توکیو واقع بوده‌اند و این شهر از این نظر، رتبهٔ نخست در دنیا را از آن خود کرده‌است.توکیو شهری است که بارها به خاطر زمین‌لرزه، آتش‌سوزی و یا جنگ بطور کامل ویران شده‌است و هر بار با قشنگی زیاد از نو ساخته شده‌است.

به همین باعث چشم‌انداز کنونی شهر توکیو با معماری معاصر بسیار مدرن و جالب به نظر می‌رسد و بناهای تاریخی و کهنه در شهر بسیار کمیاب هستند. حمل و نقل عمومی در توکیو بسیار پاکیزه و کارآمد هست. قطارها و متروی توکیو به عنوان اصلی‌ترین بخش حمل و نقل عمومی فعالیت می‌کنند و در کنار این دو، اتوبوس، مونوریل و واگن برقی به عنوان مکمل فعالیت دارند. توکیو جشنواره‌های هنری، ورزشی و تفریحی متعددی دارد. جشنوارهٔ فیلم توکیو که بزرگ‌ترین مناسبت سینمایی ژاپن به شمار می‌رود، معمولاً در ماه اکتبر و در دو منطقهٔ توکیو برگزار می‌شود. توکیو همچنین از نظر داشتن فضای سبز بسیار غنی هست. پارک‌های طبیعی ۳۶٫۳ درصد مساحت کل توکیو را تشکیل می‌دهند و از نظر وسعت پارک‌های طبیعی، توکیو بعد از استان شیگا جایگاه دوم را در ژاپن به خود اختصاص داده‌است.

تصاویر دیدنی از توکیو

در ادامه می توانید تصاویری دیدنی از شهر توکیو ژاپن را مشاهده کنید.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: حمل و نقل عمومی | جشنواره | میلادی | جشنواره | طبیعی | تبدیل | فعالیت | توکیو

تصاویر دیدنی از توکیو

تصاویر دیدنی از توکیو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو