هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » آمریکایی‌ها به‌دنبال نسخه مکمل جهت برجام هستند/ فلاحت‌پیشه

آمریکایی‌ها به‌دنبال نسخه مکمل جهت برجام هستند/ فلاحت‌پیشه

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «آمریکایی‌ها با سخت‌گیری به‌دنبال نسخه مکملی جهت برجام هستند» گفت که علیرغم تلاش آمریکایی‌ها جهت عوض کردن

آمریکایی‌ها به‌دنبال نسخه مکمل جهت برجام هستند/ فلاحت‌پیشه

فلاحت پیشه: آمریکایی ها به دنبال نسخه مکمل جهت برجام هستند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «آمریکایی ها با سخت گیری به دنبال نسخه مکملی جهت برجام هستند» گفت که علیرغم تلاش آمریکایی ها جهت عوض کردن در برجام اعتقاد دارم برجام به همین شکل باقی می ماند و در عین حال چالش با آمریکا ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش بیاکافه به نقل از ایسنا؛ حشمت الله فلاحت پیش در تحلیلی از تحولات و تحرکات اخیر به وسیله آمریکایی ها و سایر کشورهای عضو ۱+۵ گفت: آمریکایی ها به دنبال نسخه مکمل جهت برجام هستند که در آن نسخه ادعاهایی راجع به کشور عزیزمان ایران بویژه در خصوص توانمندی های موشکی و نظامی کشور عزیزمان ایران مطرح کنند تا در نهایت استثناهایی را بر برجام تحمیل کنند.

عبارات مهم : آمریکایی – آمریکا
وی افزود: بر این اساس آن ها تلاش می کنند تا با استناد به بندهای ۱۱، ۱۲ و ۱۳ قطعنامه ۲۲۳۱ و اعلام عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام کار خود را شروع کنند که جهت رسیدن به همین نشانه ترامپ تیمی که کارش باید ارائه گزارشی در شخصی پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام باشد را تشکیل داده که عملکرد علی رغم آن داشته است.

فلاحت پیشه توضیح داد: در تیمی که ترامپ تشکیل داده کسانی هم نظر با خودش حضور دارند که معتقدند برجام باید بر هم زده شود لذا به دنبال بهانه جویی هستند که به همین جهت تلاش کردند به آژانس فشار آورده تا در گزارش خود عنوان عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را مطرح کنند که تلاش ارزش به نتیجه نرسید.

وی با اشاره به موضع گیری های موگرینی، مرکل و کشورهای اروپایی راجع به برجام گفت: این موضع زن مرکل که باید برجام به یک الگو تبدیل شود و موضع گیری های مشابه این نشان می دهد که سیاست مداران اروپایی از آمریکایی ها واقع گرایانه تر واکنش‌ها می کنند و حتی در صورت خروج آمریکا از برجام آن ها اعتقاد به ادامه برجام هستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکایی ها می خواهند شرایط را به سال های ۲۰۰۶ یعنی پیشابرجام برگردانند که این کار با دشواری هایی مواجه هست. به نظر می رسد علت مهم مشورت های اخیر میان کشور عزیزمان ایران و روسیه و کشور عزیزمان ایران و بعضی کشورهای اروپایی به علت همین کارها آمریکایی ها است.

فلاحت پیشه در ادامه رویکرد ترامپ را یک جانبه گرایانه توصیف کرد و افزود: رویکرد ترامپ به گونه ای است که حتی تصمیماتش را با متحدان اروپایی خود راجع به برجام در میان نمی گذارد و به دنبال پیشبرد سیاست یک جانبه گرایانه خود هست. همین روند باعث شد که بعد از گزارش آژانس مبنی بر پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام، امریکا مقداری دست به عصا شود و بخواهد راه های دیگری را دنبال کند.

وی اضافه کرد: حتی اگر آمریکا عنوان عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام و به دنبال آن راهکارهای دیگری را جهت برهم زدن برجام دنبال کند آن وقت کنگره باید وارد عمل شده است و مصوبه اخیر خود را در قالب دیگری اصلاح کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس راجع به واکنش‌ها کشور عزیزمان ایران در برابر این تحرکات آمریکا گفت: دو اتفاق قابل آینده نگری هست، اول اینکه کل برجام و شیرازه آن به هم ریزد به طوری که بعد از برهم زدن برجام از سوی آمریکا بعضی کشورهای غربی نیز بهانه جویی را دنبال کرده و آن وقت است که دیگر برجام باقی نمی ماند.

وی تصریح کرد: حالت دوم این است که برجام بماند که در این شرایط کشور عزیزمان ایران نیز به اجرای برجام ادامه می دهد و در عین حال چالش با آمریکا ادامه پیدا می کند که اعتقاد دارم شرایط دوم قابل آینده نگری تر است.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: آمریکایی | آمریکا | کمیسیون | سیاست | خارجی | ایران | امنیت |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو