كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » کشور عزیزمان ایران در بحث هسته‌ای تصمیم داهیانه گرفت/ لاریجانی

کشور عزیزمان ایران در بحث هسته‌ای تصمیم داهیانه گرفت/ لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث هسته‌ای آرای مختلفی وجود داشت ولی نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تصمیم داهیانه‌ای گرفت.

کشور عزیزمان ایران در بحث هسته‌ای تصمیم داهیانه گرفت/ لاریجانی

در نشست شورای اداری استان آذربایجان غربی

لاریجانی: کشور عزیزمان ایران در بحث هسته ای تصمیم داهیانه گرفت

مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث هسته ای آرای مختلفی وجود داشت ولی نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تصمیم داهیانه ای گرفت.

به گزارش بیاکافه به نقل از ایسنا، علی لاریجانی که امروز (یکشنبه، ۲۶ شهریور ماه) به استان آذربایجان غربی سفر کرده در نشست شورای اداری این استان گفت: در این نشست نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس دغدغه ها و پرسشها خود را بیان کردند و علی القاعده مسئولان استانی نیز در جریان امور هستند.

عبارات مهم : مجلس شورای اسلامی – علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ارزیابی از اوضاع کشور داشته باشیم در بعضی جاها توفیق حاصل شده است و در بعضی مباحث نیز مسائلی وجود دارد ولی اینکه شاخک های ذهنی روی پرسشها اقتصادی متمرکز شده است بیانگر وفاق در کشور جهت برطرف پرسشها اقتصادی است.

لاریجانی ادامه داد: در پرسشها کلی جمهوری اسلامی واکنش‌ها سنجیده ای داشته که بیانگر نقطه قوت کشور است که این عنوان ارزشمند بوده و نباید فراموش کرد بعضی کشورها که ظرفیت نیز کم ندارند عملکرد مناسبی نداشته اند ولی علیرغم اینکه نواقصی شاید وجود داشته باشد می توان گفت واکنش‌ها کشور عزیزمان ایران در منطقه داهیانه بوده است.

وی ادامه داد: زمانی در مبارزه با تروریسم و دفاع از مردم سوریه جمهوری اسلامی تنها بود ولی شرایط عوض کردن کرده و همه کشورها می گویند باید با تروریسم مبارزه شود البته شاید علنا این عنوان را نگویند ولی در مذاکرات عنوان می کنند و نباید فراموش کرد بعضی از کشورها به تروریست ها کمک کرده اند.

لاریجانی ادامه داد: در بحث هسته ای آرای مختلفی بود ولی در مجموع نظام جمهوری اسلامی تصمیم داهیانه ای گرفت هر چند که ممکن است بعضی ها بخواهند بازی دربیاورند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط جهت توسعه کشور فراهم شده، گفت: فراهم شدن شرایط توسعه کشور بیانگر اتخاذ تصمیمات صحیح بوده البته شیطان به خواب نرفته همین کاری که آمریکایی ها در مجلس نمایندگان انجام دادند و مسئولان آمریکایی می گویند کشور عزیزمان ایران روح برجام را اجرا نکرده بیانگر شیطنت از سوی آنان هست؛ ما می گوییم روح برجام پیشکش، شما آمریکایی ها در حال تخریب تار و پود برجام هستید.

وی ادامه داد: تصمیم اخیر مجلس نمایندگان آمریکا باعث شد صراحتا برجام نقض شود بنابراین آمریکایی ها نباید در مورد روح برجام صحبت کنند البته حیله های دشمن به زیان خودش هست. اینکه دشمن های تلاش می کنند برجام را به هم بزنند باید توجه کنند که کشور عزیزمان ایران بسیار سریع تر می تواند به دستاوردهای خود بازگردد بنابراین می توان گفت کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود وفادار بوده و بسیاری از کشورهای اروپایی نیز با ما هم نظر هستند و روز گذشته مدیر مجلس بلژیک که به کشور عزیزمان ایران سفر کرده بود صراحتا اعلام کرد که موضع آمریکایی ها را قبول ندارم و بیان کرد باید به برجام متعهد بود، در این زمینه دستاوردهایی وجود داشته ولی شیطنت هایی نیز وجود دارد.

لاریجانی ادامه داد: جریان تروریستی در منطقه ضربه جدی از کشور عزیزمان ایران خورده و این باعث شده است که باز هم شروع کنند بگویند کشور عزیزمان ایران به دنبال ایجاد هلال تشیع است که اینها دروغ هست. مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: کشور عزیزمان ایران نگاهی به اراضی سایر کشورها ندارد و به دنبال امپراطوری سازی نیز نیست، اینکه جمهوری اسلامی از مسلمانان میانمار حمایت می کند، آیا آنها شیعه هستند؟ کشور عزیزمان ایران از حماس نیز حمایت می کند و کشورهایی که مورد حمایت ما در مبارزه با تروریست ها هستند اکثرا اهل تسنن می باشند بنابراین معلوم می شود که دشمن های به دنبال بهانه هستند ولی آنچه که در این چند سال حاصل شده است این است که واکنش‌ها کشور عزیزمان ایران سنجیده بوده و دستاوردهای خوب بین المللی و جهانی جهت کشور عزیزمان ایران حاصل شده است و جایگاه کشور عزیزمان ایران را ارتقاء داده و حرف های آنان نشان از عقب افتادگی ارزش است.

وی خاطرنشان کرد: کشور از لحاظ اقتصادی در سطح کلان و منطقه دارای مشکلاتی است ولی امروز وفاقی جهت برطرف پرسشها حاصل شده است که این وفاق در بین عقاید متفاوت توصیه ارزشمندی است.

رئیس مجلس ادامه داد: دولت محورهایی را به عنوان چالش مطرح کرده و مجلس نیز بر روی این محورها تمرکز دارد که بیانگر رویکرد مشابه دو قوه است و امیدوارم با همکاری پرسشها حل شود.

لاریجانی گفت: باید شجاعانه از آبرو مایه گذاشت و پرسشها کشور را با همت حل کرد و بعضی جاها نیازمند به جراحی هایی وجود دارد. مدیر مجلس شورای اسلامی ادامه داد: محور توسعه آذربایجان غربی این است که باید به بحث آمایش سرزمین توجه شود.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | علی لاریجانی | آذربایجان | لاریجانی | آمریکایی | استانی | ایران | کشورها | اسلامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو