دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » وضع تحریم‌های تازه علیه کشور عزیزمان ایران مانع ایجاد کردن در اجرای برجام است/ رحیمی

وضع تحریم‌های تازه علیه کشور عزیزمان ایران مانع ایجاد کردن در اجرای برجام است/ رحیمی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمدید تعلیق تحریم‌های کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکا همزمان با وضع تحریم‌های تازه علیه

وضع تحریم‌های تازه علیه کشور عزیزمان ایران مانع ایجاد کردن در اجرای برجام است/ رحیمی

با اشاره به تمدید تعلیق تحریم ها علیه ایران

رحیمی: وضع تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران مانع ایجاد کردن در اجرای برجام است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمدید تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکا همزمان با وضع تحریم های تازه علیه کشورمان گفت که به لحاظ حقوقی دست آمریکا در قبال کشور عزیزمان ایران خالی است و با توجه به نگاه یکسان اتحادیه اروپا، چین و روسیه، رویکرد آمریکا تاثیری بر استمرار اجرای برجام نخواهد داشت.

به گزارش بیاکافه به نقل از ایسنا؛ علیرضا رحیمی اظهار داشت: تمدید تعلیق تحریم ها به وسیله مدیر جمهور آمریکا مبتنی بر گزارش وزارت خارجه آمریکا از وضع اجرای برجام و تعهدات کشور عزیزمان ایران بوده هست. آمریکایی ها می دانند از طرف کشور عزیزمان ایران انحرافی از تعهدات صورت نگرفته و فضای بین المللی بهانه تراشی علیه کشور عزیزمان ایران را نمی پذیرد.

عبارات مهم : اتحادیه اروپا – تحریم ها
وی افزود: به نظر می رسد اتحادیه اروپا، روسیه و چین مشترکا ادامه برجام را در همه شرایط بررسی کرده اند و با ادبیات رسما عزم خود را جهت استمرار اجرای برجام جزم کرده اند، در عین حال رویکرد آمریکا متفاوت با رویکرد شرکای ۱+۵ است و این عنوان پنهانی نیست ولی به لحاظ حقوقی دست آمریکا در قبال کشور عزیزمان ایران خالی است و این کشور هیچ بهانه ای جهت عدم اجرای تعهدات خود در قبال کشور عزیزمان ایران ندارد و لذا متوسل به فضاسازی سیاسی می شود.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس یادآور شد: وضع تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکا با نشانه فضاسازی سیاسی علیه کشور عزیزمان ایران و ایجاد مانع در اجرای برجام صورت گرفته ولی به نظر می رسد نگاه یکسان کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا، چین و روسیه حفظ و استمرار برجام به علت ضرورت جهانی و منافع ملی همه طرف ها است لذا رویکرد آمریکا تاثیری بر استمرار اجرای برجام نخواهد داشت.

رحیمی در آخر خاطرنشان کرد: آمریکا توان مقابله با نگاه یکسان طرف های خود در ۱+۵ را ندارد و در پینگ پنگ برجام زدایی ترامپ، آمریکا در برابر ۵ طرف هم پیمان خود در برجام بازنده خواهد بود.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: اتحادیه اروپا | تحریم ها | آمریکایی | آمریکا | روسیه | ایران | اروپا |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو