کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » هشدار جدی راجع به تب کریمه ‌کنگو در ایام محرم

هشدار جدی راجع به تب کریمه ‌کنگو در ایام محرم

مدیرکل دامپزشکی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به هیئت‌های مذهبی تأکید می‌شود که از ذبح دام زنده بدون رعایت معاینات و نظارت‌های بهداشتی در برابر دسته‌های مذهبی خودداری کنند.

هشدار جدی راجع به تب کریمه ‌کنگو در ایام محرم

مدیرکل دامپزشکی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به هیئت های مذهبی تأکید می شود که از ذبح دام زنده بدون رعایت معاینات و نظارت های بهداشتی در برابر دسته های مذهبی خودداری کنند.

بیماری تب کریمه و کنگو را جدی بگیرید

مدیرکل دامپزشکی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران علی اصغر برائی نژاد اظهار کرد: مردم اوضاع هشدار مربوط به بیماری تب کریمه و کنگو را جدی بگیرند و دام مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت های بهداشتی تهیه کنند. وی افزود: درصورتی که مردم دام مورد نیاز خود را از دوره گردها خریداری نکنند، دیگر آنها نیز بازار نخواهند داشت هرچند که در کنار این امر دستگاه های مسئول برخورد مورد نیاز را انجام خواهند داد.

عبارات مهم : رعایت اصول بهداشتی – دامپزشکی
مدیرکل دامپزشکی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه مردم نکات بهداشتی را جهت حفظ سلامت خود جدی بگیرند ادامه داد: در ایام ماه محرم با توجه به زیاد کردن تقاضا جهت ذبح دام، نظارت ها شدت یافتن و توصیه های ما تأکید می شود.وی با اشاره به رسم ذبح دام زنده در برابر هیئت های مذهبی تصریح کرد: ذبح دام در ملأ عام با توجه به بیماری های موجود و قابل انتقال به انسان خطر آفرین است.

برائی نژاد گفت: به هیئت های مذهبی این تأکید می شود که از ذبح دام زنده بدون رعایت معاینات و نظارت های بهداشتی در برابر دسته های مذهبی خودداری کنند.

برائی نژاد با بیان اینکه جهت حفظ سلامتی مردم و امنیت غذایی آنها برخورد قانونی با ناقضان ذبح غیربهداشتی صورت می گیرد گفت: عرضه و فروش دام، خارج از چهارچوب بهداشتی تعیین شده است غیرمجاز است و به مردم توصیه می شود گوشت خود را از واحدهای مجاز و کشتارگاه ها تهیه کنند. با توجه به مخاطرات بهداشتی موجود آیا این الزام وجود دارد دام در خیابان و جلوی صف عزاداری ذبح شود؟

وی با تأکید بر اینکه حفظ سلامت مردم در اولویت واقع شده است است بیان کرد که کشتار دام خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی، ممنوع است.

تب خونریزی دهنده کریمه کنگو چیست؟

سازمان دامپزکشی در تعریف این بیماری یکسان با انسان آورده است: تب خونریزی دهنده کریمه-کنگو یکی از بیماری­های ویروسی یکسان بین انسان و حیوان است که در کشور ما نیز دیده می­شود. آلودگی با این ویروس در دام­ها بیماری بالینی ایجاد نمی­کند با اینهمه ممکن است در انسان باعث فوت شود.

این بیماری به صورت معمول از طریق گزش کنه ­هایی که از دام آلوده خونخواری کرده­اند و یا از طریق تماس مجروح با بافت­های دام­های آلوده در وقت کشتار دام، به انسان انتقال یافته می­ شود.

بنابراین کشتار دام­ها در کشتارگاه و رعایت اصول بهداشتی در هنگام کشتار نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری دارد. انتقال بیماری از فرد بیمار به فرد دیگر نیز از راه­های مهم انتقال بیماری است.

هشدار جدی راجع به تب کریمه ‌کنگو در ایام محرم

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

مدیرکل دامپزشکی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به هیئت‌های مذهبی تأکید می‌شود که از ذبح دام زنده بدون رعایت معاینات و نظارت‌های بهداشتی در برابر دسته‌های مذهبی خودداری کنند.

واژه های کلیدی: رعایت اصول بهداشتی | دامپزشکی | کشتارگاه | بیماری | بهداشتی | ایران | انتقال | خبر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو