کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » ورزش سلیقه غذایی مردان را عوض می کند

ورزش سلیقه غذایی مردان را عوض می کند

نتایج مطالعات نشان می‌دهد فعالیت بدنی می‌تواند تمایلات غذایی مردان را عوض کردن دهد،‌ ولی این تاثیرگذاری را روی زنان ندارد

ورزش سلیقه غذایی مردان را عوض می کند

نتایج مطالعات نشان می دهد فعالیت بدنی می تواند تمایلات غذایی مردان را عوض کردن دهد، ولی این تاثیرگذاری را روی زنان ندارد

مردان و عوض کردن سلیقه غذایی با ورزش

ورزش کردن و رژیم غذایی مناسب نکات کلیدی در حفظ سلامتی هستند. به تازگی متخصصان تغذیه و سلامت این عنوان را بررسی کردند که چگونه ورزش کردن بر رژیم غذایی سالم تاثیر می گذارد و فعالیت بدنی می تواند تمایلات غذایی مردان را عوض کردن دهد.
همچنین در این بررسی آمده است تمایلات غذایی زنان تحت تاثیر ورزش کردن قرار نمی گیرد. تاثیر ورزش کردن روی رژیم غذایی از سال ها قبل از مباحث مورد علاقه متخصصان بوده هست. همچنین نتیجه های مطالعات پیشین حاکی از آن است که فعالیت بدنی می تواند افراد را به مصرف خوراکی های سالم تشویق کند.

هرچند به گفته متخصصان آمریکایی تعداد محدودی از این مطالعات به بررسی تفاوت های احتمالی در تاثیر ورزش کردن روی تمایلات تغذیه ای در دو جنس مخالف پرداخته اند. در این بررسی تعدادی موش نر و ماده در دو گروه تقسیم بندی شدند. یکی از این گروه ها به وسایل حرکتی دسترسی داشته و در حالی که موش های گروه دیگر تحرکی نداشتند. در هفته نخست هر دو گروه موش ها از یک رژیم غذایی استاندارد تغذیه می شدند و در هفته دوم این رژیم غذایی استاندارد با سه نوع رژیم غذایی پرچرب، سرشار از ساکارز و رژیم سرشار از آرد ذرت جایگزین شد. هر سه رژیم حاوی حجم یکسانی از پروتئین بودند. متخصصان دریافتند به طور کلی موش های نر و ماده که کم تحرک هستند رژیم پرچرب را به دو نوع رژیم غذایی دیگر ترجیح دادند. توصیه جالب توجه این بود که در مجموع تمایلات تغذیه ایِ موش های نر در گروه نخست که تحرک داشتند عوض کردن کرد در حالی که این عوض کردن در موش های ماده مشاهده نشد.

ورزش سلیقه غذایی مردان را عوض می کند

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: sepidonline.ir

واژه های کلیدی: رژیم غذایی | فعالیت بدنی | تاثیرگذاری | استاندارد | سلامتی | مطالعات | مردان | سلامت | تغذیه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو