سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » کارگروه احیا ۵۰۰ معدن متروکه تشکیل شود

کارگروه احیا ۵۰۰ معدن متروکه تشکیل شود

رییس هیات عامل ایمیدرو پیشنهاد داد تا کارگروه تخصصی احیا ۵۰۰ معدن متروکه با نشانه رونق معادن و اشتغالزایی حداقل ۲۵ هزار نفر تشکیل شود.

کارگروه احیا ۵۰۰ معدن متروکه تشکیل شود

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شاتا، مهدی کرباسیان در جلسه هم اندیشی ایمیدرو و منزل معدن کشور عزیزمان ایران پیشنهاد داد: کارگروه تخصصی احیا معادن متروکه متشکل از نمایندگان ایمیدرو، معاونت معدنی وزارتخانه، منزل معدن ایران، شرکت تهیه و تولید و صندوق بیمه معدن و سایر نهادها و تشکل‌های مرتبط راه اندازی شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه برنامه ریزی جهت بودجه سال ۹۷ و اوایل فعالیت دولت دوازدهم، گفت: برنامه احیا معادن متروکه را با محوریت منزل معدن ایران در دستور کار قرار می دهیم که پشتیبان این طرح صندوق بیمه معدن، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و ایمیدرو خواهد بود.

کارگروه احیا ۵۰۰ معدن متروکه تشکیل شود

کرباسیان با ابراز قدردانی از حمایت های رییس جمهور و هیأت دولت در تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار تسهیلات جهت حوزه صنایع و معادن کوچک گفت: باید بپذیریم معدن طی چند سال گذشته مغفول واقع شده است است و در این راستا باید سرمایه صندوق بیمه زیاد کردن یابد، چراکه از این طریق معادن متفاوت بدون بروکراسی از تسهیلات مورد نیاز برخوردار می‌شوند.

رییس هیات عامل ایمیدرو، ادامه داد: تجمیع معادن کوچک باید در دستور قرار بگیرد و مراکز فرآوری با هزینه حداقل طراحی و در جمع تعداد زیادی معدن راه اندازی شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود این کارگروه با ارایه راهکار تضمین خرید محصول را با نوسانات قیمت جهانی مواد اولیه بررسی کند.

کرباسیان با تأکید بر حمایت های صندوق بیمه معدن در جهت جلوگیری از ورشکستی معادن و توسعه اشتغال، اعلام کرد: در این زمینه شرایطی باید ایجاد کرد تا با حمایت های شورای عالی معادن تسهیلاتی جهت اینگونه معادن در نظر گرفت.

رییس هیات عامل ایمیدرو پیشنهاد داد تا کارگروه تخصصی احیا ۵۰۰ معدن متروکه با نشانه رونق معادن و اشتغالزایی حداقل ۲۵ هزار نفر تشکیل شود.

وی افزود: ایجاد بانک جامع معادن متروکه به وسیله استان ها در دستیابی به این نشانه کمک رسان است.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در یک بازه زمانی ۳ ساله می توان ۲۵ هزار شغل به طور مستقیم در این حوزه ایجاد کرد، گفت: تضمین معادن کوچک در این کارگروه با حضور صندوق بیمه راهکارهای عملی را ارایه کنند.

در ادامه این جلسه محمدرضا بهرامن در سخنانی تصریح کرد: با راه اندازی هر واحد معدنی به طور میانگین ۵۰ نیروی انسانی نیاز است که با احیا معادن متروکه این مهم محقق خواهد شد.

وی افزود: تشکل ها آمادگی دارند تا در کنار دولت؛ کارها مورد نیاز در احیا معادن متروکه را انجام دهند و به طور قطع ایجاد اشتغال مولد با دنبال کردن این برنامه دست یافتنی است.

در ادامه رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران نیز اعلام کرد: معادن کوچک و میانگین از این منظر قابل اهمیت است که می تواند موجب تحرک بخش تولید، اشتغالزایی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی شود. پروژه های بزرگ معدنی زمانبر است ولی معادن کوچک را می توان بین ۸ ماه تا یک سال به بهره برداری رساند و آثار اشتغال را در دولت دوازدهم شاهد بود.

بهرام شکوری با اشاره به تلاش های رییس هیات عامل ایمیدرو در زیاد کردن سرمایه صندوق بیمه معدن به ۱۱۰ میلیارد تومان، گفت: با بخشی از این سرمایه می توان ۱۰۰ تا ۱۵۰ معدن را همراه با ایجاد واحدهای فرآوری راه اندازی کرد.

کارگروه احیا ۵۰۰ معدن متروکه تشکیل شود

سهولت در اخذ پروانه اکتشاف، تعامل با وزارتخانه های اقتصادی به منظور راه اندازی معادن متروکه، تشکیل بانک جامع معادن متروکه، تهیه بخش نامه معرفی معادن متروکه به وسیله استان ها و توجه به پیش شرط های جنبش بازار در این حوزه مواردی بود که حاضران در این جلسه بر آن تاکید کردند.

همچنین به دستور مهدی کرباسیان مدیر هیات عامل ایمیدرو مقرر شد تا با راه اندازی کارگروهی تخصصی متشکل از شرکت های ذیربط حوزه معدن؛ برنامه احیا ۵۰۰ معدن متروکه عملیاتی شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | برنامه | اندازی | صندوق | ایران | اشتغال | معادن متروکه | بیمه معدن

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو