هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » مدیریت علائم پیری

مدیریت علائم پیری

بعضی رفتارها و سبک زندگی های نادرست باعث کم کردن طول عمر و پیری زودرس ما می شوند. بهتر است آن ها را

مدیریت علائم پیری

برخی رفتارها و سبک زندگی های نادرست باعث کم کردن طول عمر و پیری زودرس ما می شوند. بهتر است آن ها را بشناسید و از آن ها دوری کنید. با غصه خوردن جهت وقت های ازدست رفته، وحشت از روبروشدن با آینه، الگوی زندگی نامناسب باعث بروز بحران کهنسالی در زندگیمان خواهیم شد.

عبارات مهم : بیماری – فرهنگ
کمتر کسی یافت می شود که راجع به بالا رفتن سن و آثار منفی آن روی طراوت، شادابی و تندرستی خود نگرانی نداشته باشد. به طور معمول این نگرانی در همه افراد و به خاص در میان زنان وجود دارد. حال باید پرسید جهت برطرف این نگرانی چه باید کرد؟

به نقل  از العربیه، باور متخصصان پایگاه اینترنتی Care2 که در زمینه بهداشت و تندرستی فعالیت می کند، انسان جهت هر سال که به عمر او افزوده می شود، خوشحال باشد، این عنوان پذیرش آثار پیری را ساده تر می کند.

مدیریت علائم پیری

کاهش توان بدنی و ذهنی، احساس عدم جذابیت، زیاد کردن احتمال مبتلا شدن به بیماری و از همه مهم تر دانستن این عنوان که زندگی به زودی آخر می پذیرد، از بااهمیت ترین نگرانی هایی هستند که افراد با آن مواجهند. جهت مقابله با این نگرانی ها، باید شش توصیه زیر را در نظر گرفت:

۱: نبود الگوی مناسب

ما به همان شیوه ای که پدران و نیاکان ما پیر شدند، پیر نمی شویم. ما زیاد از آنها کار می کنیم و بیش از آنها عمر می کنیم و الزاما در ۶۵ سالگی بازنشسته نمی شویم. الگوهای زیادی که نشان دهند با پیری کنار آمده اند، نداریم و لذا بالا رفتن سن جهت ما موضوعی ناشناخته است و باعث نگرانی ما می شود.

۲:پیام های فرهنگی منفی

اگر چه در زیاد فرهنگ ها، کهنسالان جایگاه خاص ای داشته و از آنها به دلایل تجربه هایشان تقدیر می شود، ولی هر لحظه جوانان در زیاد زمینه ها و به خاص عنوان اشتغال در اولویت بوده اند و این عنوان یکی از دلایل بحران های کهنسالی است.

۳:بزرگ نمایی ناتوانی ها

در بسیاری از فرهنگ ها روی این عنوان که کهنسالان به علت بالا رفتن سن و کم کردن توانایی، چه کارهایی نمی توانند بکنند، تمرکز خاص می شود و این باعث زیاد کردن نگرانی این افراد می شود.

بعضی رفتارها و سبک زندگی های نادرست باعث کم کردن طول عمر و پیری زودرس ما می شوند. بهتر است آن ها را

۴:ترس از روبرو شدن با آینه

برخی افراد از اینکه روبروی آینه قرار گیرند، می هراسند، هرگز صورت در حال پیر شدن خود را ببیند. آنها می خواهند دائما در سن ۲۵ سالگی باقی بمانند و این امر ناشدنی است.

۵:ناراحتی جهت وقت های از دست رفته

اگر ستاره یک رشته ورزشی نیستیم، احتمالا هر روز که می گذرد، وقت هایمان جهت ستاره شدن نیز کم کردن می یابد. این عنوان خیلی ها را جهت وقت هایی که از دست داده اند، ناراحت و پشیمان می کند و این احساس که پیری به معنای دست کشیدن از رویاهاست، آنها را می آزارد.

۶:ترس از مرگ

پیری، بیهودگی رویای جاودانگی را جهت خیلی از افراد عیان می کند و به خاص زمانی که با بیماری مواجه می شوند، متوجه می شوند، فوت در همین نزدیکی هاست.

حال چه باید کرد؟

حال با توجه دلایلی که کنار آمدن با بالا رفتن سن را جهت افراد مسئله می کند، کارشناسان نصایحی را ارائه کرده اند که می تواند این روند و پذیرش آن را ساده تر می کنند. بسیاری از ما ممکن است تا ربع قرن نیز بیش از سن معمول بازنشتگی کار کنیم، لذا نباید بالا رفتن سن را با نزدیک شدن به نقطه آخر یکی دانست.

۱٫تمرکز روی نقاط مثبت پیری و به خاص بالا رفتن تجربه و دانایی افراد

مدیریت علائم پیری

۲٫تلاش جهت آشنایی الگوهایی که پیری را به شکل مثمر ثمری زیسته اند

۳٫تلاش جهت لذت بردن از وقت حال با نشانه نادیده گرفتن نگرانی های مرتبط با آینده

۴٫انجام ورزش های پرورش ذهن، مانند یوگا جهت تقویت تمرکز

۵٫استفاده بهینه از وقت و در نظر گرفتن اینکه هیچ کس تا ابد زنده نمی ماند

بعضی رفتارها و سبک زندگی های نادرست باعث کم کردن طول عمر و پیری زودرس ما می شوند. بهتر است آن ها را

جام جم آنلاین

واژه های کلیدی: بیماری | فرهنگ | ستاره | زندگی | تمرکز | احساس | افزایش روند پیری | پیرشدن

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو