آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶

علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶

با علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶ آشنا شده است اید؟ در این مطلب به توضیح علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶ می پردازیم.

علائم کمبود امگا 3 و امگا 6

با علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶ آشنا شده است اید؟ در این مطلب به توضیح علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶ می پردازیم.

عوارض کمبود امگا ۳ و امگا ۶

اسیدهای چرب در بسیاری از محصولات غذایی از جمله آووکادو، ماهی، بادام زمینی، تخم مرغ و زیتون وجود دارند، ولی به علت وحشت از اضافه وزن، بسیاری از افراد از مصرف آنها اجتناب می کنند. این در حالی است که، اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ جهت بسیاری از فرایندهای حیاتی از جمله متابولیسم مهم هستند. مصرف این دو اسید چرب را از امروز شروع کنید تا شاهد ۵ علامت هشداردهنده ناشی از کمبود آنها نباشید:

عبارات مهم : محصولات غذایی – رژیم غذایی

خشکی پوست از علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶

بدون شک یکی از معمول ترین علائم بالینی کمبود اسیدهای چرب مهم خشک شدن پوست هست. امگا ۳ در جذب مواد مغذی به پوست کمک می کند و مواد زائد و مضر را از پوست بیرون می کشد. درنتیجه، تامین امگا ۳ مورد نیاز بدن، سلامت و درخشندگی را به پوست برمی گرداند.

علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶

تولد زودرس از علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶

گرچه علل زیاد کردن میزان وضع حمل زودرس هنوز دقیقا معلوم نیست، ولی عواملی مانند سن مادر، مصرف دخانیات، استرس، و سطوح پایین امگا ۳ و امگا ۶ در این رابطه مطرح هستند. این نوع چربی ها در رشد حقیقی جنین در دوران بارداری مفیدند و منجر به عملکرد صحیح سلول می شوند. چربی های مطرح شده است در کنار ویتامین دی و کلسیم جهت یک بارداری سالم مهم هستند.

مشکلات قلب از علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶

خوردن غذاهای غنی از امگا ۶ یعنی دانه ها، روغن آفتاب گردان و میوه های خشک اثر محافظتی باورنکردنی جهت قلب ایجاد می کنند. این چربی ها علاوه بر زیاد کردن سطح انرژی منجر به کم کردن کلسترول و تری گلیسیرید می شوند. از طرفی اسیدهای چرب امگا ۳ منجر به کم کردن خطر مبتلا شدن به ترومبوز و آترواسکلروز شده است و به کم کردن التهاب کمک می کنند.

خستگی شدید از علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶

حذف اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ از رژیم غذایی و گزینش رژیم های فاقد چربی منجر به احساس خستگی شدید همراه با کمبود انرژی می شود. بنابراین مهم است که هر روز مقادیر منصفانه و مناسب از این چربی ها را در بشقاب غذایی تان بگنجانید.

احتمال مبتلا شدن به بیماری های التهابی با کمبود امگا ۳ و امگا ۶

آرتریت روماتوئید از جمله بیماری های التهابی است که با کمبود اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ علائم آن وخیم تر می شود. سفتی صبحگاهی مفاصل و التهاب آنها همراه با درد از جمله علائم بیماران است که با مصرف اسیدهای چرب مهم به طور موثری کم کردن می یابد. مبتلایان به بیماری های التهابی هر روز باید به رژیم غذایی ارزش اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ را از طریق منابع طبیعی اضافه کنند.

با علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶ آشنا شده است اید؟ در این مطلب به توضیح علائم کمبود امگا ۳ و امگا ۶ می پردازیم.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:avayesalamati.com

واژه های کلیدی: محصولات غذایی | رژیم غذایی | اضافه وزن | مبتلا شدن | اضافه وزن | بارداری | بیماری | همراه | سلامت | انرژی | احساس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو