امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » آمریکا تلاش می‌کند خودش از برجام خارج شود و فقط تعهدات ما باقی بماند

آمریکا تلاش می‌کند خودش از برجام خارج شود و فقط تعهدات ما باقی بماند

رئیس شرکت پدافند غیر عامل کشور از ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل جهت مقابله با تهدیدات تروریستی خبر داد و گفت: که بعد از اتفاق تروریستی مجلس شورای

آمریکا تلاش می‌کند خودش از برجام خارج شود و فقط تعهدات ما باقی بماند

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سردار غلامرضا جلالی در نشست رؤسای کمیته پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی و مدیران کل استانداری های سراسر کشور در سالن همایش های سردار شهید حسن تهرانی مقدم شرکت ضمن گرامی داشت اعیاد غدیر و امامت و ولایت و آماده شدن جهت اقامه عزای سیدالشهدا (ع)در ماه محرم گفت: انتخابات مستحکم و متقن ریاست جمهوری به دنیا ثابت کرد که جمهوری اسلامی با هدایت مقام معظم رهبری دارای اعتبار و صورت مردمی بسیار بالا است و نتیجه انتخابات تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و ارائه یک تصویر نظام مردم سالار دینی و مستحکم به جهانیان را در پی داشت که به اعتراف خیلی از کشورها و استراتژیست های جهانی انتخابات ما یک انتخابات آزاد، واقعی، پویا و کاملا جدی و فعال بود و برنده نهایی این انتخابات، رهبری معظم انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و مردم و دولت مردمی کشور می باشند.

وی افزود: دوران مسابقه های داخل خانوادگی انتخابات ریاست جمهوری تمام شده است است و دولت منتخب مردم با اراده نیرومند و پولادین بنا دارد تا برنامه های جدی و مطالبات مردم و رهبر معظم انقلاب و مطالب برنامه دولت دوازدهم تدبیر و امید اجرایی نماید و ما باید پشتیبان و کمک کننده به دولت باشیم.

ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل مقابله با تهدیدات تروریستی/ترکیبی از جنگ هوشمند سایبری غیرنظامی و هیبریدی در حال شکل گیری است

آمریکا تلاش می‌کند خودش از برجام خارج شود و فقط تعهدات ما باقی بماند

” منافع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از برجام “

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشورگفت: تصویر کلی تهدیدات مورد توجه کشور به ما نشان می دهد علی رغم همه تبلیغات، دولت آمریکا کما فی سابق بدون توجه به اینکه چه جریان سیاسی در داخل کشور حاکم باشد به بدعهدی های خود ادامه می دهد و ما عوض کردن جدی قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری در رویکرد آمریکایی ها و دشمن نمی بینیم.

وی افزود: آمریکایی ها تلاش می کنند مزایا و منافع حداقلی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از برجام را به حداقل یا به صفر برسانند و ما را درگیر تعهداتی کنند که منافع اقتصادی مورد نظر را نتوانیم بدست بیاوریم و خودشان با ادامه تحریم های ظالمانه از برجام خارج شوند و بنابر آن دارند تا از برجام یک ظرفیت مداوم تحریم ها علیه ما بسازند.

تهدیدات هیبریدی یا ترکیبی “

دکتر جلالی با اشاره باینکه در شرایطی هستیم که باید با یک نگاه تازه و متنوع، ماهیت تهدیدات را مورد بازبینی و دقت قرار دهیم گفت: در دهه اخیر ماهیت تهدیدات در کشور ما عوض کردن کرده و به یک ماهیت پویا و ترکیبی از تهدیدات نرم، نیمه سخت و سخت تبدیل شده است است و دشمن های تهدیدات هیبریدی یا ترکیبی را در دستور کار خود قرار داده اند و این طیف تهدیدات عبارت است از تهدیدات امنیتی، نظامی، سایبری، اقتصادی و فرهنگی که بصورت ترکیبی و هیبریدی از آن استفاده می شود.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها به این جمع بندی رسیده اند استراتژی تک گزینه ای یعنی فقط با رویکرد نظامی یا صرفا امنیتی یا فقط اقتصادی علیه کشور عزیزمان ایران کفایت مورد نیاز را نمی کند و هیچ استراتژی تک گزینه ای علیه کشور عزیزمان ایران به کار گرفته نمی شود و کارایی ندارد.

رئیس شرکت پدافند غیر عامل کشور از ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل جهت مقابله با تهدیدات تروریستی خبر داد و گفت: که بعد از اتفاق تروریستی مجلس شورای

رئیس شرکت پدافند غیر عامل کشور افزود: آمریکایی ها درمنطقه با استفاده از ابزار نظامی رژیم صهیونیستی و عربستان تلاش در معتبر و محتمل نشان دادن گزینه نظامی دارند ولی با بررسی طیف تهدیدات شاهد آن هستیم که این طیف ترساندن بخشی از آن ترساندن نظامی و امنیتی و بخش تهدیدات غیر نظامی است که باید هر دو را بصورت یک بسته ترکیبی دیده و به اجزای متفاوت ترساندن توجه کرد و شاید بتوان گفت که ترساندن نظامی به آخر لیست تهدیدات علیه جمهوری اسلامی رفته اند. نه از بین بردن شده است اند و نه اولویت یکم هستند.
ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل مقابله با تهدیدات تروریستی/ترکیبی از جنگ هوشمند سایبری غیرنظامی و هیبریدی در حال شکل گیری است

” وابسته سازی از جنس مقررات ،قوانین و پروتکل ها “

سردار جلالی عنوان کرد: بعد از فتنه ۸۸، دشمن های با حمایت از جریان ها و تفکرات اپوزاسیون در داخل و عنصرهای مستقیم خود در خارج کشور تلاش در نفوذ به کشور و حوزه های متفاوت را دارد.

وی وابسته سازی در حوزه های متفاوت از جنس مقررات و قوانین و پروتکل ها را دیگر رویکرد دشمن بیان کرد و افزود: قوانین مالی و بانکی در چارچوب برجام تعریف و تصویب شده است است ولی شاهد هستیم که دشمن های با بازی با کلمات و ظرفیت های قانونی واژه ها یا پروتکل ها و مقررات بین المللی در جهت اهداف و منظور خود استفاده می کنند.

جلالی خاطر نشان کرد: آمریکا می خواهد با توسعه و طراحی قوانین بین المللی و منطقه ای و شبکه بهم پیوسته مقررات و پروتکل ها بر روی کشور ما را کنترل و در بروکراسی غربی خود هضم کنند.

” P2C یا “فشار جهت وادارسازی””

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور گفت: قوانین بین المللی مانند مقررات سند ۲۰۳۰، مقررات آب و هوایی پاریس، FATF ، کنوانسیون پالرمو و … در مواردی با یکدیگر ارتباط دارد و بصورت شبکه ای و تورهای به هم بافته شده است هستند که هر جریان به جریان بعدی ارتباط و دنبال می شود لذا ما باید در پیوستن به این تعهدات دقت مورد نیاز را داشته باشیم که این مقررات وقوانین ما را تحت فشار قرار ندهد و ما را مجبور به عوض کردن واکنش‌ها نکند.

سردار جلالی افزود: P2C یا “فشار جهت وادارسازی”، یکی دیگر از استراتژی هایی است که آمریکایی ها از ترکیبی از همه مؤلفه های قدرت سخت، قدرت نرم و قدرت نیمه سخت و همه مقررات و قوانین و ضوابط بین المللی و همه مولفه های ششگانه قدرت ملی در جهت وادار سازی و اعمال فشار علیه ما بکارگیری و استفاده می کند.

آمریکا تلاش می‌کند خودش از برجام خارج شود و فقط تعهدات ما باقی بماند

وی گفت: علی رغم اینکه ما تعهدات برجام را با شروط مقام معظم رهبری پذیرفته ایم ولی در عمل قوانین و مقررات و پروتکل های بهم پیوسته امکان استفاده از همه مزایایی که در آینده نگری اولیه با نگاه مثبت به برجام می‌شد، به ما نمی دهد و نمی توانیم استفاده کنیم.بنابراین در بررسی و پذیرفتن بعضی قوانین بین المللی، مقررات و پروتکل ها به لایه مخفی اشراف، کنترل اطلاعاتی و رفتاری پنهان شده است و در این قوانین و مقررات باید دقت بیشتری کرد.

” جنگ هوشمند سایبری غیرنظامی و هیبریدی “

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور در ادامه گفت: در حوزه زیرساخت ها شاهد این هستیم که سرمایه ها و دارایی های کشورها به نوعی در حال هوشمند شدن و تلفیق با زیرساخت های سایبری هستند و همه ابزارها و اجزاها در حوزه های متفاوت صنعتی، نظامی، شهری را تحت تاثیر قرار می دهد.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: در آینده تمام زیرساخت های ما به سمت هوشمند شدن پیش می روند و طبیعتا در این هوشمند سازی، یک سری مزایا و خدمات و یک سری تهدیدات و آسیب ها گنجانده شده است است و به نوعی همه آسیب ها و ضعف های نرم افزاری و سخت افزاری که در فضای سایبر وجود دارد بصورت یکپارچه وارد زیرساخت ها می شود.از این رو در توسعه زیرساخت ها و پرداختن به مؤلفه هوشمندسازی بایستی بر تهدیدات و آسیب پذیری های این فناوری ها باید دقت مورد نیاز را نمود.

وی افزود: ترکیبی از جنگ هوشمند سایبری غیرنظامی و هیبریدی در حال شکل گیری است و ما نباید به دنبال سناریوهای گذشته از ترساندن باشیم.
ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل مقابله با تهدیدات تروریستی/ترکیبی از جنگ هوشمند سایبری غیرنظامی و هیبریدی در حال شکل گیری است

رئیس شرکت پدافند غیر عامل کشور از ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل جهت مقابله با تهدیدات تروریستی خبر داد و گفت: که بعد از اتفاق تروریستی مجلس شورای

” نقش رسانه ها در افکار عمومی “

دکتر جلالی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش رسانه ها در افکار عمومی پرداخت و تصریح کرد: رسانه ها توانایی شکل دهی به نوع افکار مردم نسبت به پدیده ها را دارند و آمریکایی ها تلاش می کنند به کمک رسانه، تغییرات اجتماعی را شتاب دهی کنند و به سمت منافع خود ببرند و با حمایت و سازماندهی از جریان غرب گرا بین قشرهای متفاوت مردم و نظام در مباحث اساسی و نظام ادراک و باور و ارزش در مردم و مسئولین شکاف و فاصله ایجاد کند.

وی نفوذ و وابسته سازی در زیرساخت ها و سرمایه ها و برنامه های کشور، تعبیه لایه شیطانی در فناوری به منظور جمع آوری و اشراف اطلاعاتی جهت کنترل زیرساخت ها و تنگ گردن شبکه ها و حلقه ها، اعمال فشار از طریق استانداردها و پروتکل های نهادینه شده است آشکار و پنهان و تلاش در عوض کردن واکنش‌ها با اعمال فشار و وادار سازی را از تهدیدات غیر نظامی علیه کشور برشمرد.
رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور با اشاره باینکه برداشت ما از تهدیدات، یک نوع ترساندن شبکه ای غیرنظامی توزیع شده است از جنس قانون و مقررات است که به وسیله قوانین و مقررات اعمال فشار می کند،تصریح کرد: نیازمند یک سری قوانین و مقرراتی هستیم که این دسته از تهدیدات را شناسایی و کنترل کند و با ایجاد بازدارندگی اجازه ورود تهدیدات به کشور را ندهد،بطور مثال در تعریف جرم جاسوسی، نیازمند بروزرسانی قوانین می باشیم و اگر جاسوسی را درست تعریف نکنیم قوانین نمی تواند مانع جاسوسی شود و بازدارندگی های مورد نیاز را ندارند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با یک رژیم تولید کننده ترساندن به نام آمریکا علیه کشور مواجه هستیم که بین بازیگران مؤثر مانند رژیم صهیونیستی و عربستان و در بعضی موارد کشورهای اروپایی تقسیم نقش می شود و تلاش می کنند بصورت سیستمی و منسجم همه تهدیدات و حوادث این حوزه را رصد، پایش، مدیریت و تقسیم کار کنند.

” درون سازی تهدیدات به شکل مدنی و اجتماعی “

سردار جلالی درون سازی تهدیدات به شکل مدنی و اجتماعی را یکی دیگر از ابعاد تهدیدات غیرنظامی برشمرد و افزود: ما جهت شناسایی و تشخیص تهدیدات پویا ، متحرک ، ترکیبی و شبکه ای نیازمند رویکرد فعال ، پویا و ترکیبی هستیم.

آمریکا تلاش می‌کند خودش از برجام خارج شود و فقط تعهدات ما باقی بماند

وی افزود: نگاه آمریکایی ها به این صحنه، یک نگاه جنگی و تلاش جهت تسلط و کنترل و اشراف اطلاعاتی از طریق انواع ابزارها و تحت فشار قرار دادن و وادارسازی در حوزه های اقتصادی، سیاسی ، نفت و … است.

دکترجلالی خاطرنشان کرد: در پروژه ها نباید صرفا نگاه اقتصادی و کارکردی داشت و در کنار پرسشها اقتصادی، باید با یک نگاه تهدیدشناسی به تهدیدات شبکه سازی و وابسته سازی و وادارسازی توجه کرد.

وی عنوان کرد: شرکت پدافند غیرعامل با یک نگاه مستشاری داخلی تلاش می کند در جهت تشخیص و رصد و پایش دقیق ترساندن در همه ابعاد به دستگاه های اجرایی کشور کمک کرده، ارتباطات این اجزا را کشف و شبکه های ترساندن را احصا نموده و تهدیدات متناسب هر دستگاه را شناسایی کند.

سردار جلالی، مشاوره و کمک جهت تهیه طرح شناسایی و مقابله با تهدیدات متناسب با دستگاه های اجرایی و آموزش های طولی و عرضی متفاوت مورد نیاز و کارگاهی و توانمند سازی مدیران در تشریح تهدیدات و راه حل ها، نظارت و راهبری بر مباحث و برطرف موانع و ارزیابی و برطرف اشکال را از دیگر رویکردهای شرکت پدافند غیرعامل در سال تازه برشمرد.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور هماهنگی بین دستگاهی در مقابله با تهدیدات را مهم برشمرد و گفت: نخستین گام بعد از آشنایی تهدیدات، تهیه قوانین ، مقررات ، استاندارد و پروتکل جهت مقابله با تهدیدات می باشد.

دکتر جلالی پویا و قابل عوض کردن بودن ماهیت تهدیدات، بروزسانی استراتژی های افندی دشمن را از چالش روبرو دانست و تصریح کرد: ممکن است این تهدیدات به طور مثال در حوزه تروریستی با ابزار داعش بروز کند و یا با حملات سایبری علیه کشور انجام شود و یا با متحد کردن دولت ها و تشجیع آنها علیه ما شکل بگیرد.

“زیرساخت های کشور، نشانه مهم دشمن”

وی گفت: طبق اسناد انتشار یافته در روزنامه نیویورک تایمز، آمریکایی ها صریحا اعلام کرده اند که فضای سایبر و در تمام زیرساخت های کشور عزیزمان ایران که به فضای سایبر وابسته است ایمپلنت های نرم افزاری و سخت افزاری کار گذاشته ایم.لذا باید توجه داشته باشیم زیرساخت های ما جزء نشانه های مهم دشمن است.

“تلاش سیستماتیک دشمن های جهت تضعیف مؤلفه های قدرت ملی”

سردار جلالی تلاش سیستماتیک دشمن جهت تضعیف مؤلفه های فیزیکی و غیرفیزیکی قدرت ملی مانند: جایگاه رهبری، ارتباط مردم با دولت و حکومت، ، نهادهای انقلابی و باورهای دینی را یکی دیگر از برنامه های مهم دشمن علیه ما عنوان کرد.

“قوانین و مقررات بازدارنده نیازمند بروزرسانی و بازنگری”

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: بعضی از قوانین و مقررات حقوقی کشور خاصیت بازدارندگی و ممانعت در برابر نوع تازه تهدیدات را ندارند و مورد نیاز است قوانین بازدارنده را تقویت کرد که امکان نفوذ و کنترل از بین برود.

“مقابله با تهدیدات تروریستی، ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل”

سردار جلالی در بخش نهایی سخنان خود از ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل جهت مقابله با تهدیدات تروریستی خبر داد و گفت: بعد از اتفاق تروریستی مجلس شورای اسلامی، مقابله با تهدیدات تروریستی در لیست پدافند غیرعامل قرار گرفته است که این عنوان به تایید و تصویب رهبر معظم انقلاب رسیده است.

” تضعیف مؤلفه های فیزیکی و غیرفیزیکی قدرت ملی “

وی گفت: طبق اسناد انتشار یافته در روزنامه نیویورک تایمز، آمریکایی ها صریحا اعلام کرده اند که فضای سایبر و تمام زیرساخت های کشور عزیزمان ایران که به فضای سایبر وابسته است ایمپلنت های نرم افزاری و سخت افزاری کار گذاشته ایم.لذا باید توجه داشته باشیم زیرساخت های ما جزء نشانه های مهم دشمن است.

سردار جلالی تلاش سیستماتیک دشمن جهت تضعیف مؤلفه های فیزیکی و غیرفیزیکی قدرت ملی مانند: جایگاه رهبری، ارتباط مردم با دولت و حکومت، ، نهادهای انقلابی و باورهای دینی را یکی دیگر از برنامه های مهم دشمن علیه ما عنوان کرد.

تهدیدات تروریستی در لیست پدافند غیرعامل “

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: بعضی از قوانین و مقررات حقوقی کشور خاصیت بازدارندگی و ممانعت در برابر نوع تازه تهدیدات را ندارند و مورد نیاز است قوانین بازدارنده را تقویت کرد که امکان نفوذ و کنترل از بین برود.

سردار جلالی در بخش نهایی سخنان خود از ماموریت تازه شرکت پدافند غیرعامل جهت مقابله با تهدیدات تروریستی خبر داد و گفت: که بعد از اتفاق تروریستی مجلس شورای اسلامی، تهدیدات تروریستی در لیست پدافند غیرعامل قرار گرفته است که این عنوان به تایید و تصویب سلسله مراتب فرماندهی نیز رسیده است.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتخابات ریاست جمهوری | پدافند غیرعامل کشور | مجلس شورای اسلامی | قوانین بین المللی | ریاست جمهوری | تروریستی | آمریکایی | هیبریدی | زیرساخت | تهدیدات | مقابله

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو