امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » غفلت وزارت نیرو از اصلاح شبکه آبرسانی

غفلت وزارت نیرو از اصلاح شبکه آبرسانی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح و بازسازی شبکه آبرسانی به منظور ارتقای کیفیت و کمیت آب شرب شهروندان، باید در دستور کار قرار گیرد.

غفلت وزارت نیرو از اصلاح شبکه آبرسانی

علی کرم پور عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به وضع نامناسب شبکه های توزیع آب کشور اظهار کرد: بودجه مناسبی به منظور نوسازی شبکه فرسوده توزیع آب در سطح کشور تخصیص داده نمی شود و نشت آب پیش از توزیع، از جمله پیامدهای مخرب آن به شمار می رود.

وی با بیان اینکه اصلاح شبکه آبرسانی نیازمند نگاه خاص مسوولان هست، ادامه داد: جلوگیری از هدررفت آب آشامیدنی از جمله مسائلی است که در برنامه ششم توسعه نیز مورد توجه دولت بوده و تبصره ای را در خصوص آن و بازسازی شبکه های آبرسانی اختصاص داده است.

کرم پور ضمن اشاره به اینکه دولت اصلاح شبکه آبرسانی نیازمند یک بازه زمانی ۵ ساله هست، افزود: انتظار می رود تا وزارت نیرو با برنامه ریزی های دقیق و کارها جدی از هدررفت این سرمایه ملی جلوگیری کند، چراکه آب به اندازه کافی در کشور موجود است.

غفلت وزارت نیرو از اصلاح شبکه آبرسانی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در آخر تاکید کرد: در حوزه مصرف بعضی از مشترکان، فرهنگ استفاده درست از آب آشامیدنی را ندارند و این امر نیازمند توجه جدی مسوولان است.

گفتنی است که هر سال قریب به ۱٫۵ برابر ظرفیت سد لتیان، آب شرب در شبکه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران پیش از رسیدن به مصرف کننده، هدر می رود.

انتهای پیام/

شبکه آبرسانی نیازمند بازسازی است

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | برنامه ریزی | آب آشامیدنی | برنامه | کمیسیون | جلوگیری | بازسازی | انرژی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو