هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » نقش اروپا و فرانسه در حفظ فضای مثبت پسابرجام مهم است

نقش اروپا و فرانسه در حفظ فضای مثبت پسابرجام مهم است

رئیس جمهور گفت: نباید اجازه داد دستاوردهای برجام تضعیف شود و همه طرفین باید علاوه بر پایبندی، سایر اعضا را به اجرای کامل تعهدات خود یادآور شوند.

نقش اروپا و فرانسه در حفظ فضای مثبت پسابرجام مهم است

نقش اروپا و فرانسه در حفظ فضای مثبت پسابرجام مهم است

مدیر جمهور گفت: نباید اجازه داد دستاوردهای برجام تضعیف شود و همه طرفین باید علاوه بر پایبندی، سایر اعضا را به اجرای کامل تعهدات خود یادآور شوند.

به گزارش بیاکافه به نقل از گروه تحریریه سایت؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مدیر جمهور در دیدار “امانوئل مکرون ” رییس جمهور فرانسه ، نقش اروپا و پاریس را در حفظ فضای مثبت پسابرجام مهم دانست و تاکید کرد که پایتخت کشور عزیزمان ایران علاقه مند است در فضای تازه ، همکاری های خود را با فرانسه در همه عرصه های مورد علاقه تعمیق بخشد.
روحانی در این دیدار که عصر دوشنبه و در حاشیه نشست مجمع عمومی شرکت ملل انجام شد، به اشتراکات فرهنگی گسترده دو ملت کشور عزیزمان ایران و فرانسه اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت ارتقاء مناسبات فرهنگی، علمی، فناوری و دانشگاهی دو کشور، گفت: از حضور سرمایه گذاران فرانسوی جهت همکاری های یکسان در بخش های متفاوت در کشور عزیزمان ایران حمایت می کنیم.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین پیشنهاد تشکیل گروه تماسی متشکل از همه گروههای درگیر و قدرت های منطقه، شرکت ملل و اعضای ثابت شورای امنیت را جهت آخر دادن به درگیری ها در سوریه داد و البته در عین حال تاکید کرد که نشانه از تشکیل چنین گروه تماسی تعطیلی و نقص روند آستانه نیست، بلکه مکمل آن می باشد.

عبارات مهم : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی – دستاوردهای برجام
رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه نباید اجازه داد دستاوردهای برجام تضعیف شود و همه طرفین باید علاوه بر پایبندی، سایر اعضا را به اجرای کامل تعهدات خود یادآور شوند، اظهار کرد: برجام حاوی این خبر بود که مسایل پیچیده بین المللی را می توان از طریق گفت وگو ‏و در چارچوب رویکرد برد – برد حل و فصل کرد و هر آسیبی به آن می تواند انتقال دهنده این خبر خطرناک به دنیا باشد که دیپلماسی قادر به برطرف ‏مشکلات نیست.‏
روحانی رفتارهای دولت فعلی آمریکا در ارتباط با برجام را جهت جامعه جهانی دلواپس کننده برشمرد و تاکید کرد: تنها نهادی که باید بر برجام نظارت کند آژانس بین المللی انرژی اتمی است که تاکنون هفت بار صراحتا بر پایبندی کشور عزیزمان ایران بر این توافق تاکید کرده است و نباید بعضی ها توافق روشنی همانند برجام را به مسایل دیگر مشروط کنند.
رئیس جمهور همچنین همکاری های یکسان کشور عزیزمان ایران و فرانسه در زمینه مسایل منطقه ای و بویژه مبارزه با تروریسم را مهم خواند و با تاکید بر نقش این همکاری ها در حل و فصل مسایل منطقه ای، گفت: کشور عزیزمان ایران در حال مبارزه با تروریسم در منطقه است و در همین ارتباط مستشاران نظامی ما به درخواست دولتهای رسمی عراق و سوریه در این کشورها حضور دارند.
روحانی در ادامه به عنوان عراق و اهمیت حمایت قاطع جامعه جهانی و از جمله فرانسه از قانون اساسی و تمامیت ارضی این کشور اشاره کرد و افزود: بحث همه پرسی در اقلیم کردستان عراق و هرگونه حرکت در جهت عوض کردن مرز و جغرافیای کشورهای منطقه بسیار خطرناک است و می تواند درگیریهای دراز مدت در این منطقه ایجاد کند که به نفع هیچ کشوری نخواهد بود.
رئیس جمهور فرانسه: اجرای کامل برجام را خواستاریم/ هرگونه مذاکره مجدد راجع به برجام بی معنا است
رئیس جمهور فرانسه نیز در این دیدار با تاکید بر عزم کشورش جهت گسترش و تعمیق روابط با پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: دوره پسابرجام وقت مناسبی جهت گسترش همکاریهای یکسان ایجاد کرده و پاریس به برجام متعهد است و از آن حمایت می کند.
امانوئل مکرون تاکید کرد: فرانسه خواستار اجرای کامل برجام است و هر گونه مذاکره مجدد راجع به آن را بی معنا می داند.
وی در مورد بحث همه پرسی در اقلیم کردستان عراق نیز اظهار کرد: باید کردهای عراق در مورد جایگاه خود در ساختار قانونی قدرت در عراق ترغیب شوند.
رئیس جمهوری فرانسه همچنین پیشنهاد تشکیل گروه تماسی متشکل از همه گروههای درگیر و قدرت های منطقه، شرکت ملل و اعضای ثابت شورای امنیت را جهت آخر دادن به درگیری ها در سوریه داد و البته در عین حال تاکید کرد که نشانه از تشکیل چنین گروه تماسی تعطیلی و نقص روند آستانه نیست، بلکه مکمل آن می باشد.
روسای جمهوری دو کشور در این دیدار همچنین راجع به طیف گسترده ای از مباحث دوجانبه، منطقه ای و جهانی گفت وگو و تبادل نظر کردند.


منبع: گروه تحریریه سایت

واژه های کلیدی: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | دستاوردهای برجام | رییس جمهور | رئیس جمهور | رئیس جمهور | پسابرجام | فرانسه | سوریه | ایران | همکاری | فرانسه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو