آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » امنیت مردم یکی از ارکان مهم توسعه است/ نوبخت

امنیت مردم یکی از ارکان مهم توسعه است/ نوبخت

سخنگوی دولت با بیان اینکه هر کشوری که توسعه یافته باشد جایگاه رفیع تری نیز دارد، گفت: یکی از ارکان مهم توسعه علاوه  بر علم، اقتصاد و تعاملات اجتماعی، امنیت

امنیت مردم یکی از ارکان مهم توسعه است/ نوبخت

نوبخت: امنیت مردم یکی از ارکان مهم توسعه است

سخنگوی قوه مجریه با بیان اینکه هر کشوری که توسعه یافته باشد جایگاه رفیع تری نیز دارد، گفت: یکی از ارکان مهم توسعه علاوه  بر علم، اقتصاد و تعاملات اجتماعی، امنیت مردم است که یک کشور می تواند ابعاد علم و فناوری را کسب کند ولی امنیت ملی به آسانی حاصل نمی شود.

به گزارش بیاکافه به نقل از ایسنا، دکتر محمدباقر نوبخت در مراسم شروع سال تحصیلی و نواختن زنگ «مهر و مقاومت» در مدرسه فرزانگان ناحیه دو رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تقارن این هفته با شروع سال تحصیلی و ایام محرم، اظهار کرد: دانش آموزان به عنوان آینده سازان میهن اسلامی باید ادامه دهنده راه شهدا باشند.

عبارات مهم : میانمار – آمریکا
رئیس شرکت برنامه و بودجه و سخنگوی قوه مجریه با اشاره به دوران مدیریت خود در دبیرستان پسرانه شهید بهشتی رشت، این مدرسه را به منزله دانشگاه جهت خود توصیف کرد و خطاب به دانش آموزان بر احترام هرچه زیاد به والدین و معلمان تاکید کرد و افزود: هرگز از سختی‏های مسیر کسب علم نهراسید بلکه با اعتماد به خدا و پشتکار خود موانع موجود را پشت سر گذاشته و به مدارج عالی فکر کنید.

وی با بیان اینکه هر کشوری که توسعه یافته باشد جایگاه رفیع تری نیز دارد، گفت: یکی از ارکان مهم توسعه علاوه بر علم، اقتصاد و تعاملات اجتماعی، امنیت مردم است که یک کشور می تواند ابعاد علم و فناوری را کسب کند ولی امنیت ملی به آسانی حاصل نمی شود. نوبخت با اشاره به فجایع میانمار و یمن، تصریح کرد: جنگ و کشتار در یمن و میانمار و سوریه که باعث آزردگی خاطر هر انسانی می شود، به علت عدم وجود امنیت است.

سخنگوی دولت با اشاره به هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد:ما در جنگ خسارت مستقیم ندیدیم ولی خیلی از جوانان و نوجوانان ما شهید شدند تا مانع خسارات جبران ناپذیر شوند، امروز همین امر باعث تاثیر حضور کشور عزیزمان ایران در منطقه شده است هست. وی با اشاره به اینکه یکی از مباحث همه پرسی در کردستان عراق، تاثیر کشور عزیزمان ایران در منطقه هست، تصریح کرد: امنیت و توسعه ما در امروز به دوران دفاع مقدس و رشادت های جوانان این مرزو بوم بر می گردد.

نوبخت ادامه داد: ما در حالی دولت را در سال ۹۲ تحویل گرفتیم که دو ونیم میلیون بشکه نفت صادراتی ما به یک میلیون رسیده بود و صنایع ما در مضیقه بودند و دنیا فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران را نظامی می دانست و آمریکا هم لحظه به لحظه شرایط را جهت ما سخت تر می کرد که با برجام اندکی از سختی ها کاسته شد، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بر عهدش در برجام استوار بود ولی در نهایت آمریکا در برجام بدعهدی کرد. اکنون دنیا آمریکا را منزوی کرده است و الان آمریکا به دنبال کشور عزیزمان ایران است.

معاون مدیر جمهور با تاکید بر حفظ اتحاد و همدلی، گفت: همه ما مردم کشور عزیزمان ایران تکه ها و گوشه هایی هستیم که هنگامی که مانند پازل در کنار یکدیگر قرار می گیریم، می توانیم متحدانه عمل کنیم و در برابر هر توطئه ای بایستیم. قطعا این ظرفیت در شما دانش آموزان وجود دارد که چند سال آینده یکی از شماها معاون مدیر جمهور و در هیات دولت باشد.

زنگ «مهر و مقاومت» با حضور نوبخت در مدرسه فرزانگان ناحیه دو رشت نواخته شد. امسال «چطور در محیط مدرسه تلاش می کنید افکار دیگران را تحمل کنید» به عنوان پرسش مهر مدیر جمهور مطرح شده است است.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: میانمار | آمریکا | مدرسه | ایران | امنیت | میلیون |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو