اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » حقوق شهروندی در مدارس آموزش داده خواهد شد/ مولاوردی

حقوق شهروندی در مدارس آموزش داده خواهد شد/ مولاوردی

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: اموزش و پرورش و وزارت منزل علوم طرح درس هایی را جهت آموزش حقوق شهروندی در نظر گرفته اند که اجرایی خواهد شد.

حقوق شهروندی در مدارس آموزش داده خواهد شد/ مولاوردی

مولاوردی:حقوق شهروندی در مدارس آموزش داده خواهد شد

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: اموزش و پرورش و وزارت منزل علوم طرح درس هایی را جهت آموزش حقوق شهروندی در نظر گرفته اند که اجرایی خواهد شد.

به گزارش بیاکافه به نقل از ایسنا، شهیندخت مولاوردی در آیین شروع تحصلی هنرستان دخترانه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: مهر ماه امسال با اول ماه محرم همراه شده است هست. این ایام با نام مبارک حضرت زینب(س) همراه شده است که اگر نبودند، الان هیچ نامی از این قیام بزرگ شیعه به ما نمی رسید. از خدا می خواهیم که در کنار شور حسینی شعور حسینی را هم پیدا و از این الگوی بشریت جهت زندگیمان استفاده کنیم.

عبارات مهم : مهارت های زندگی – حقوق شهروندی
دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: در هفته دفاع مقدس و شروع جنگ تحمیلی قرارداریم. جالب است که در روز جهانی صلح این اتفاق در قرن ٢١ به وقوع پیوست. ما نام این جنگ را دفاع مقدس گذاشتیم و مدیون خون های پاکی هستیم که جهت دفاع از اسلام و خاک پاک میهنمان به زمین ریخته شدند. یاد و خاطره شهدا، جانبازان و خانواده های آن ها را گرامی می داریم.

وی خاطر نشان کرد: تا همین اواخر ما آمار دقیقی از تعداد زنان شهیده نداشتیم. ٦٤٠٠ شهیده زن، که ٥٠٠ نفر رزمنده بودند،٢٣٠٠٠ امدادگر و ۲۰۰۰زشک زن در دوران دفاع مقدس داشتیم . ان شاءالله با حرکت هایی که در سال های اخیر شروع شده است بتوانیم دین خودمان را به این عزیزان ادا کنیم.

وی سپس گفت: جای دختران هرمزگانی که در سانحه ای بزرگراه ای از دست رفتند را خالی و یادشان را گرامی می داریم و جهت خانواده هایشان آرزوی صبر جمیل داریم . ان شاء الله روح این عزیزان شاد باشد.

دستیار خاص مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه “آموزش و پروش هم عامل انحطاط و هم عامل پیش رفت جامعه است” گفت: نخستین بذرها را در منزل در ذهن کودکان می کاریم ولی آنچه که این بذر را رشد می دهد نظام آموزش و پروش هست. باید در سن کودکی ادب و رفتار،قانون، مفاهیم صلح و حقوق شهروندی را بیاموزیم. قطعا اگر این تلاش را انجام دهیم جامعه ای خواهیم داشت که نیازی به هزینه های گزافی مثل ساخت و حفظ بیمارستان،زندان و تیمارستان ها ندارد.

وی ادامه داد: جامعه ما ١٥میلیون پرونده قضایی دارد و این نشان می دهد ما رسالتمان را درست انجام ندادیم. با طرح تحول نظام آموزش و پروش امیدواریم شاهد تغیرات مثبتی جهت آینده باشیم. شوراهای دانش اموزی،پارلمان های دانش آموزی و طرح هایی از این دست ، تمرین مردم سالاری بود که شروع شده است ولی چگونه ادامه پیدا کردنش مهم است.
مولاوردی همچنین گفت: یکی از مباحث مهم پیوند عمیق بین مدرسه و منزل هست. این پیوند به تربیت نسلی اندیشه ورز، نقاد و همکاری جو در امور مذهبی و ملی کمک می کند. دانش آموزان با تلاش خود، معلمان با آموزش خود و خانواده ها با حمایتشان از اضلاع مهم این پیوند هستند.
وی ادامه داد: اخیرا مدیر جمهور جهت نخستین بار پیوستی را به وزارت منزل ها ارائه دادند. جهت آموزش و پروش هشت بند در نظر گرفته شده است است.هر شش ماه از طریق شرکت برنامه و بودجه گزارش این پیوست ها باید به مدیر جمهور ابلاغ شود. یکی از موارد ذکر شده است رعایت حقوق شهروندی، اعمال شایسته سالاری، ارتقای نظام اداری،توجه به محیط زیست و استفاده از زنان و جوانان است.

مولاوردی همچنین گفت: توجه به توانمند سازی دانش آموزان در این ابلاغیه جای خاص ای دارد. اینکه بعد از مهارت آموزی اگر دانش آموز وارد دانشگاه هم نشد بتواند وارد بازار کار شود مهم هست. تقویت مبانی دینی، اصلاح اوضاع تحصیلی زیاد کردن مهارت ها از جمله مباحث مطروحه هست. مدیر جمهور از وزارت آموزش و پروش و وزارت علوم خواسته تا برنامه هایی جهت آشنایی دانش آموزان و دانش جویان با مهارت های زندگی از جمله حقوق شهروندی را در دستور کار قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: پرسش امسال مدیر جمهور بسیار اساسی است که دعوتتان می کنم حتما به آن پاسخ دهید. باید یادی کنم از کودکانی که بازمانده از تحصیل هستند، بویژه در مناطق محروم و دور افتاده؛ البته با ریل گذاری های که انجام شد ان شاء الله تا آخر دولت اگر درست برنامه ها اجرا شوند، شاهد اوضاع بهتری نسبت به امروز خواهیم بود. وی در آخر گفت: همه ارکان نظام باید کنار آموزش و پروش باشند، تا صرفا انسان های دانشمند نشانه ما از آموزش دادن نباشد؛ آیا که ما به انسان های توانمند زیاد نیاز داریم.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: مهارت های زندگی | حقوق شهروندی | وزارت علوم | خانواده | برنامه | آموزش |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو