سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » اسکراب ایده آل چه شاخصه هایی دارد؟

اسکراب ایده آل چه شاخصه هایی دارد؟

اسکراب صورت، همان لایه برداری از پوست صورت است که به منظور رهایی صورت از خستگی و پیری توصیه می شود. اسکراب ها

اسکراب ایده آل چه شاخصه هایی دارد؟

اسکراب صورت، همان لایه برداری از پوست صورت است که به منظور رهایی صورت از خستگی و پیری توصیه می شود. اسکراب ها سلول های مرده را از پوست شما جدا کرده و موجب درخشندگی و نشاط پوست شما می شوند. قبل از استفاده از اسکراب باید صورت خود را به خوبی بشویید و بعد از آن استفاده کنید.

اسکراب ایده آل چه شاخصه هایی دارد؟

اسکراب چیست؟

اسکراب یا همان لایه بردارها، پوست های مرده و پینه های سخت ایجاد شده است بر روی پوست را از بین می برد. همچنین اسکراب ها باعث از بین رفتن خطوط سطحی ایجاد شده است بر روی پوست می شود. معمولا پوست هایی که دارای چربی زیادی هستند دچار تجمع پوست های مرده در قسمت های صورت، ارنج، زانو و قوزک پا می شوند. بعد از استفاده از اسکراب ها، جوش های سطحی پوست و پوست های مرده از بین می روند و شما احساس خنکی، سبکی و تازگی روی پوست خود می کنید.

شیمیایی و نوین

استفاده از مواد شیمیایی لایه بردار نوع نوین درمان و پاکسازی پوست است که به کمک اسیدهای طبیعی و مصنوعی انجام می شود. موادی مانند اسید سالسیلیک، اسید سیتریک، اسیدهای میوه یا آلفاهیدروکسی اسید AHA یا تری کلرواستیک اسید(TCA). در این روش اسیدها با غلظت و به صورت انواع محلول ها، کرم ها، لوسیون ها و… در اختیار مصرف کننده قرار گرفته و با تشخیص و تجویز دکتر مورد استفاده قرار می گیرد.

لایه برداری شیمیایی تاثیرات زیادی بر پوست دارد. اصلاح چین و چروک های ظریف از طریق جنبش کلاژن سازی، شاداب تر و روشن تر شدن پوست، اصلاح جوش های سرسیاه و سرسفید، اصلاح لک های متفاوت پوست و همچنین زیاد کردن تاثیر داروهای موضعی مصرف شده است به وسیله بیمار از تاثیرات مثبت اسید درمانی هست. ذکر این توصیه مهم است که لایه برداری پوست چه مکانیکی و چه شیمیایی باعث جنبش پذیرتر شدن پوست نسبت به نور آفتاب می شود به همین علت توصیه می شود بعد از پاکسازی پوست به هر دو شیوه حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده کرده و از قرار گرفتن در برابر نور خورشید خودداری کنید.

ضرورت اسکراب صورت چیست؟

با اسکراب و زدودن آلودگی ها از سطح پوست، کرم چین و چروک، کرم صورت یا محلول ضد آکنه شما موثرتر از قبل عمل خواهد کرد، لیکن اجازه نفوذ به زیر سلول های پوستی صادر شده است و سلول های مرده سد راه رسیدن و جذب مواد مغذی به پوست نخواهند بود.

اسکراب صورت، همان لایه برداری از پوست صورت است که به منظور رهایی صورت از خستگی و پیری توصیه می شود. اسکراب ها

به خاطر داشته باشید که اسکراب، تفریح و سرگرمی نیست و اگر با دقت و درست صورت نپذیرد، آسیب های جدی به پوست وارد می آورد. بعضی از افراد با استفاده افراطی و خشن از اسکراب ها موجبات صدمات و خراش را بر پوست فراهم می کنند!

برای تاثیر بیشتر، با پوست خود با ملایمت و به دور از هرگونه خشونتی واکنش‌ها کنید، تاثیر لایه برداری در دراز مدت و با صبر حاصل می شود نه با شدت و سرعت. با استفاده افراطی از اسکراب ها، پوست حالت جمع شدگی به خود گرفته و در موارد وخیم تر پوست بسیار نازک و شکننده خواهد شد.

از اسکراب ها فقط یک یا دوبار در هفته استفاده نمائید و هر لحظه بعد از لایه برداری و زدودن سلول های مرده از سطح پوست، از کرم ضد آفتاب استفاده نمائید (غیر ازشب) لیکن پوست نسبت به نور تصویر العمل نشان خواهد داد.

چه اسکرابی بخرم؟

گاهی جهت پاک کردن منافذ پوست به خصوص منافذ عمقی آن، حاضریم یک لیف زبر را با حرکات دوار روی پوست صورتمان بکشیم و هر دردی را تحمل کنیم! ولی می توان با خرید و مصرف یک اسکراب با ترکیبات ملایم و طبیعی، و بدون درد، به پاکسازی منافذ پرداخت و سلول های مرده و پیر را از سطح پوست جدا کرد.

انتخاب درست و استفاده صحیح از اسکراب جهت همه نوع پوستی اعم از خشک، چرب، حساس و مختلط معجزه می آفریند.
اسکراب علاوه بر پاکسازی پوست و زدودن سلول های پیر، باعث روشن شدن رنگ پوست شده است و بعد از استفاده، پوست را جهت جذب بهتر و زیاد محصولات آرایشی و بهداشتی به خصوص انواع مرطوب کننده ها آماده می کند، ولی توصیه قابل توجه این است که، ترکیبات همه اسکراب ها با کیفیت و عالی نیستند. بسیاری از اسکراب ها حاوی ترکیبات شیمیایی نیرومند می باشند که باعث ایجاد حساسیت پوستی می شوند.

اسکراب ایده آل چه شاخصه هایی دارد؟

توصیه ما به شما خرید اسکراب هایی با مشخصات ذیل است:

– دارای پروانه بهداشت باشد.

– بسته بندی مناسب داشته، روی لیبل آن تاریخ تولید نوشته شده، و اکسپایر قابل روئیت باشد.

– دارای منشاء گیاهی طبیعی باشد.

اسکراب صورت، همان لایه برداری از پوست صورت است که به منظور رهایی صورت از خستگی و پیری توصیه می شود. اسکراب ها

– مواد شیمیایی در ترکیبات آن حداقل و رو به صفر باشد.

– عاری از هرگونه اسانس و عطر شیمیایی باشد.

تعادل PH

مهم ترین موردی که قبل از استفاده از هر محصول درمانی پوست باید بدانید میزان تعادل pH آن هست. متخصص پوست می تواند pH پوست را شناسایی و براساس آن به شما یاری کند تا محصولی استفاده کنید که تعادل آن را برهم نزند. تعادل pH پوست ما معمولا بین ۵/۴ و ۵/۵ هست. اگر یک محصول با PH بالاتر از سطح طبیعی پوست ما مصرف شود به جای تاثیرات خوب آن را دچار آسیب می کند.

استفاده از اسکراب جهت درمان جوش

اگر فکر می کنید لایه برداری پوست فقط جهت افرادی است که صورت ارزش چین و چروک دارد، اشتباه هست. نوجوانان و افرادی که جوش صورت و بدن دارند، می توانند با انجام دو بار پاکسازی پوست در ماه درمان شوند؛ به صورت یک برنامه معمولی درمان جوش، انجام لایه برداری هر دو هفته یک بار و جهت هیپرپیگمانتاسیون هر ماه یک بار.

اسکراب ایده آل چه شاخصه هایی دارد؟

لایه برداری با سالسیلیک اسید

لایه برداری با سالسیلیک اسید به طور موثر جهت درمان آکنه در هر سنی توصیه می شود. این کار بیرونی ترین بخش پوست شما را لایه برداری کرده و باعث می شود که حجم سلول های طبیعی زیاد کردن پیدا کند و به کم کردن تولید چربی زیاد پوست، بسته شدن منافذ پوستی و از بین بردن جوش های سر سیاه و سفید کمک کند.

افزایش کلاژن سازی

شما فقط لایه برداری از پوست و روشن شدن آن را می بینید ولی در واقع با این کار به سلول های جوان تر کمک می کنید تا فعالیت بیشتری در کلاژن سازی داشته باشند و دیرتر خاصیت کششی خود را از دست بدهند.

لایه برداری جهت پوست های سبزه

لایه برداری شیمیایی یا مکانیکی به صورت سطحی یا عمقی و میزان تاثیرات مثبت و منفی آن بین افراد با رنگ پوست های مختلف، متفاوت هست. پوست های سبزه و تیره رنگ، استعداد لکه دار شدن و ایجاد عوارض بیشتری در اثر لایه برداری دارند. به این افراد توصیه می شود از لایه برداری های سطحی تر با عمق کمتر و با تعداد دفعات زیاد استفاده کنند تا عوارض آن تحت کنترل باشد.

اجتناب از مواد آرایشی

بعد از لایه برداری عدم تحمل نسبت به فرآورده های آرایشی به وجود می آید و باید به بیمار توصیه کرد تا چندین روز از این مواد استفاده نکند.

چه کسانی نباید لایه برداری انجام دهند؟

– افرادی که مستعد ایجاد اسکار یا جای زخم های شدید هستند.

– افرادی که پوست تیره دارند.

– افرادی که بعد از لایه برداری در معرض آفتاب قرار خواهند گرفت.

– افراد سیگاری، لیکن ترمیم و اصلاح پوست آنها به خوبی افراد دیگر نیست. این افراد مستعد عفونت بوده و احتمال برگشت چروک های صورت نیز زیاد است.

– زن های باردار و شیرده

– افرادی که بیماری های داخلی، قلب، دیابت، فشارخون بالا و صرع دارند.

– افرادی که تحت شیمی درمانی و رادیوتراپی هستند.


هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است.

بیشتر بخوانید:

بهترين لایه بردار براي پوست های چرب

نوشيدنى طبيعى جهت قشنگی پوست

دشمنان پوست و موی خود را بشناسید

عادات غذایی آسیب رسان به پوست

واژه های کلیدی: لایه برداری از پوست | بسته شدن منافذ پوست | لایه برداری پوست | آرایشی و بهداشتی | شیمی درمانی | پاکسازی پوست | لایه برداری | درمان آکنه | درمان جوش | شیمیایی | استفاده

اسکراب ایده آل چه شاخصه هایی دارد؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو