یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » هنگام عوض کردن ارتفاع هواپیما، نخوابید!

هنگام عوض کردن ارتفاع هواپیما، نخوابید!

نتایج مطالعه‌ای تازه حاکی از آن است که خواب بودن سرنشینان هواپیما هنگام عوض کردن ناگهانی ارتفاع در عملیات پرواز، امکان آسیب دیدن شنوایی آنها را زیاد کردن می‌دهد

هنگام عوض کردن ارتفاع هواپیما، نخوابید!

نتایج مطالعه ای تازه حاکی از آن است که خواب بودن سرنشینان هواپیما هنگام عوض کردن ناگهانی ارتفاع در عملیات پرواز، امکان آسیب دیدن شنوایی آنها را زیاد کردن می دهد

تغییر ارتفاع هواپیما و فشار وارده بر گوش شما

روزنامه ایندیپندنت نوشت: بر اساس پژوهش محققان دانشکده پزشکی هاروارد در آمریکا، خواب بودن در وقت تغییرات ناگهانی ارتفاع هواپیما، توانایی بدن را جهت مقابله با فشار وارده بر پرده صماخ به مخاطره می اندازد و می تواند باعث یک آسیب دائمی شود.

تغییر ناگهانی ارتفاع به خاص هنگام فرود هواپیما و یا کم کردن سریع ارتفاع، در اغلب افراد باعث احساس گرفتگی در گوش ها می شود؛ این احساس زمانی بروز می کند که فشار خارج گوش ها با فشار داخل برابری نمی کند. معمولا این فشارها را می توان با خمیازه کشیدن و یا قورت دادن آب دهان که به باز شدن کانال کوچکی در گوش به نام لوله استاش منجر می شود، تعدیل کرد و به همین علت است که مهمانداران هواپیما قبل از اوج گرفتن و یا پیش از فرود شیرینی های جویدنی تعارف می کنند.

هنگام عوض کردن ارتفاع هواپیما، نخوابید!

با وجود این، اگر فرد در این وقت خواب باشد، فشارها باقی می مانند و لوله استاش بسته می شود که می تواند باعث باروترومای گوش (گرفتگی گوش ناشی از پرواز) شود.
باروتروما یک اوضاع کاملا خفیف است که زیاد افراد در برهه ای از زندگی خود آن را تجربه می کنند ولی در موارد شدید زمانی که لوله استاش جهت مدت زمانی طولانی بسته می ماند، می تواند تجمع مایع در پشت پرده گوش را در پی داشته باشد که به درد و پرسشها شنوایی منجر می شود.

عبارات مهم : هواپیما – شیرینی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: irna.ir

واژه های کلیدی: هواپیما | شیرینی | هواپیما | پزشکی | پرواز | سلامت | تغییر | احساس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو