آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » تفریح و سرگرمی » ۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر دنیا

۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر دنیا

مسابقه | همراه | مردان | باران | انگشت | بازیهای محلی

۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر دنیا

۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان انگیز در سراسر جهان

عبارات مهم : مسابقه – همراه

همه می دانیم که هر قوم یا سنتی بازی های خاص خود را نیز دارد که معمولاً تنها در بین جمعیت محدود و خاصی انجام می گیرد و جهت دیگر افراد ناشناخته و البته عجیب باقی مانده هست. معمولاً این بازی های سنتی در یک مراسم خوش حالی خاص و در وقت خاصی از سال انجام می گیرند و بسیاری از آن ها با فعالیت فراوان و البته خطرات بالایی همراه هست. بدین ترتیب از دیرباز انسان ها از طریق این بازی ها به تقویت بنیه جسمانی خود پرداخته و هر یک قدرت دیگری را در میادین آزمایشی آزموده هست. اگر چه امروزه هر ورزش، بازی و یا تفریح خاصی خطرات خود را دارد ولی در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با ۱۶ بازی سنتی که در بخش های خاصی از دنیا رواج داشته و بسیار خطرناک هستند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

۱- کشتی با بدن لیز
در روستای «استیودنیکانی» در نزدیکی شهر اسکوپیه پایتخت مقدونیه، مردان جوان دِه بدن های خود را روغن مالی کرده و سپس به شیوه ی سنتی کشور با هم کشتی می گیرند. در ترکیه نیز این ورزش یک ورزش ملی آشنا می شود.

۲- انگشت کِشی

ر مسابقه ی قهرمانی انگشت کشی

۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر دنیا

باواریایی ها در مسابقه ی قهرمانی انگشت کشی که خود آن را «Fingerhakeln» می نامند روی یک میز انگشتان همدیگر را می کشند تا در نهایت یکی از آن ها دیگری را شکست دهد. این بازی از بازی های سنتی مردم آلمان است که هر ساله برگزار می شود.

۳- بازی توپ مایاها

بازی توپ مایاها

مسابقه | همراه | مردان | باران | انگشت | بازیهای محلی

هر ساله یک بازی موسوم به «توپ مایا» در شهر گواتمالا سیتی در گواتمالا انجام می گیرد. نشانه این بازی باستانی رد کردن یک توپ آتشین از بین یک حلقه روی دیوار است.

۴- کشتی روی اسب

بازی کشتی روی اسب

در منطقه ی «Osh » در قرقیزستان در طی یک جشنواره ی هر سال که با مسابقه های اسب سواری متعددی همراه است مردان جوان در حالی که سوار اسب های خود هستند با هم کشتی گرفته و تلاش دارند حریف را از روی اسب به زیر بکشند.

۵- مشت زنی موسانگوی

بازی مشت زنی موسانگوی

در یک جشنواره سنتی در قبیله ی وندا در آفریقای جنوبی، جوانان و نوجوانان قبیله در یک مسابقه ی مهیج و البته خطرناک مجبورند بدون استفاده از دستکش های مشت زنی با هم مبارزه کنند که به این سنت «موسانگوی» (Musangwe) گفته می شود.

۶- بزکِشی

۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر دنیا

بازی بزکِشی

بازی ملی و سنتی افغان ها بزکِشی نام داد. در این بازی سواران باید لاشه ی بدون سر یک بز را از یک طرف استادیوم به مکان دیگر برسانند در حالی که رقبا تلاش می کنند بز را از آن ها بدزدند.

۷- گرفتن پرچم

بازی سنتی و قدیمی گرفتن پرچم

مسابقه | همراه | مردان | باران | انگشت | بازیهای محلی

در کشور مالت و در طی یک بازی سنتی و قدیمی موسوم به «gostra» مردان و زنان جوان یا حتی کودکان باید از یک تیرک روغنکاری شده است و لیز بالا رفته و پرچمی که نوک تیرک قرار گرفته را پایین بیاورند و جایزه دریافت تمایند.

۸- کشتی با گاو

کشتی با گاو

مردان جوان اهل ژیان ژینگ در استان ژی جیانگ چین باید در مدت حداکثر ۳ دقیقه در طی یک مسابقه به نام «Guanniu» با یک گاو نر کاملاً بالغ کشتی گرفته و او را به زمین بزنند.

۹- قایق رانی در باران

۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر دنیا

قایق رانی در باران

مردم استان گویژو در چین در خلال باران های تند موسمی مسابقه ی هر سال ی قایق رانی دراگون بوت را برگزار می کنند.

۱۰- کوبیدن توپ به ستون سنگی

کوبیدن توپ به ستون سنگی

در مناطق مرکزی انگلستان در روزهای خاصی از سال دو گروه از مردان در دو تیم مجزا باید توپ مخصوصی را بیش از ۳ مایل حرکت داده و در نهایت آن را به یک ستون سنگی بکوبند.

۱۱- بالا رفتن از درخت

بالا رفتن از درخت

بالا رفتن از درخت جزو بازی های سنتی مردم کوزوو به شمار می آید و در طول بازی های سنتی موسوم به «Rugova» که در هفته ی اول ماه آگوست برگزار می شود شرکت کنندگان در مسابقه باید بدون هیچ گونه تجهیزاتی از پایه های چوبی ۸ متری بالا بروند.

۱۲- کبدی

بازی سنتی به نام «کبدی»

در هند یک بازی سنتی به نام «کبدی» وجود دارد که در گروهی از افراد در دو تیم باید در منطقه ی خاصی از زمین اعضای تیم حریف را گرفته و با هم واژه ی «کبدی» یا یکصدا تکرار کنند.

۱۳- بزکِشی قزاقی

بازی سنتی بزکِشی قزاقی

در قزاقستان شکارچیانی که روی اسب خود قرار دارند تلاش می کنند بر سر پوست یک بز با هم مبارزه کنند. در این بازی سنتی آسیای مرکزی هر یک از این افراد قصد دارد همزمان که پوست بز را از آنِ خود می کند حریفش را نیز از اسب به زمین بیاندازد.

۱۴- توپ بازی در گرجستان
در طول یک بازی سنتی موسوم به «Lelo» در گرجستان، شرکت کنندگان باید یک توپ ۱۶ کیلوگرمی را بالای سر نگه داشته و جهت بردن آن از یک دِه به روستای دیگر با هم مبارزه کنند.

۱۵- توپ بازی در بریتانیا

توپ بازی در بریتانیا

در اَشبورن بریتانیا نیز دو تیم باید جهت رساندن توپ به ساحل رودخانه ی هنمور با هم مسابقه کنند. نشانه ها در فاصله ی سه مایلی محل شروع بازی قرار دارند و هر تیم جهت برنده شدن باید سه امتیاز کسب نماید.

۱۶- غلتاندن پنیر

بازی سنتی و مهیج «غلتاندن پنیر»

بازی سنتی و مهیج «غلتاندن پنیر» (Cheese-rolling) در بریتانیا و نیوزیلند یک مراسم هر سال ی بسیار پرطرفدار است که قبلاً تنها در گلوسستر در جنوب انگلستان انجام می شد ولی امروزه در مناطق دیگری از دنیا انجام شده است و بسیار پرطرفدار هست. در این بازی یک حلقه پنیر از یک تپه ی بسیار شیبدار به پایین غلتانده شده است و شرکت کنندگان به دنبال آن می دوند. در نهایت هر کسی که اول از همه بتواند حلقه ی پنیر را بدست آورد برنده خواهد بود.

منبع: rasekhoon.net

واژه های کلیدی: مسابقه | همراه | مردان | باران | انگشت | بازیهای محلی

۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر دنیا

۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر دنیا

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو