نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » آب پیاز نوشدارویی جهت جلوگیری از ریزش مو

آب پیاز نوشدارویی جهت جلوگیری از ریزش مو

پیاز یکی از بافایده ترین انواع غده هاست. مصرف پیاز فایده های بسیاری را جهت فرد مصرف کننده در پی دارد. ولی تا بحال به

آب پیاز نوشدارویی جهت جلوگیری از ریزش مو

پیاز یکی از بافایده ترین انواع غده هاست. مصرف پیاز فایده های بسیاری را جهت فرد مصرف کننده در پی دارد. ولی تا بحال به استفاده از آب پیاز هم فکر کرده اید؟ به تازگی محققان به نتیجه های بسیار جالبی در رابطه با تاثیرات شگفت انگیز آب پیاز بر ریزش موها رسیده اند. در ادامه به بررسی این عنوان خواهیم پرداخت. با دکتر سلام همراه باشید.

آب پیاز و مو؛ در ظاهر میان این دو ارتباطی نیست و حتی به نظر می رسد کمتر کسیی حاضر باشد آب پیاز بر موهای خود امتحان کند. با این حال تحقیقات پرده از یک راز عجیب بر داشته اند.

آب پیاز نوشدارویی جهت جلوگیری از ریزش مو

کاهش رشد موها و کچلی به یکی از پدیده های مرسوم سرنوشت ما بدل شده است هست. اتفاقی که به دلایل مختلفی از جمله استرس و آلودگی های محیطی رخ می دهد. حال به نظر می رسد جهت حل این مسئله یک راه حل عجیب پیدا شده است هست؛ آب پیاز. بله درست هست، گیاهی که بسیاری از افراد به علت بوی نامطبوع حتی با اکراه به آن دست می زنند و بااهمیت ترین کاربرد آن طعم دهی به غذا است منبعی است شگفت انگیز جهت رشد دوباره موها.

برای سنجش نقش پیاز در رشد مو، دانشمندان زندگی گروهی از مردان و زنانی که دچار کچلی بودند مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان در این پژوهش به مدت ۶ هفته و هر روز ۲ بار ریشه موی خود را با آب پیاز شست و شو می دادند. نتیجه های به دست آمده شگفت آور بود، تنها بعد از ۲ هفته نشانه های از رشد مجدد مو مشاهده شد. تقریباً ۷۴ درصد شرکت کنندگان بعد از چهار هفته رشد واقعی مو را تجربه کردند؛ عددی که در انتهای ۶ هفته به ۸۷ درصد رسید. توصیه جالب توجه، تأثیر زیاد آب پیاز بر رشد مو ی زنان نسبت به مردان بوده است.

به باور کارشناسان، مواد مغذی موجود در پیاز نه تنها موجب درخشندگی زیاد موها می شود؛ بلکه حجم، درخشندگی و استحکام موها را نیز زیاد کردن می دهد. وجود ترکیب های گوگردی، ضد میکروب و آنتی اکسیدان چنین قدرتی را به پیاز می دهد. به منظور بهره بردن از این مزیت پیاز کافی است بعد از کندن پوست گیاه آن را رنده یا له کنید و سطح سر و ریشه موی خود را آغشته به این مایع جادویی کنید.

منبع: سلامت نیوز

پیاز یکی از بافایده ترین انواع غده هاست. مصرف پیاز فایده های بسیاری را جهت فرد مصرف کننده در پی دارد. ولی تا بحال به

واژه های کلیدی: مطالعه | مشاهده | مردان | زندگی | آب پیاز | آب پیاز و ریزش مو | پیاز | جلوگیری از ریزش مو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو