در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » همکاری یکسان کشور عزیزمان ایران و مجارستان جهت توسعه زنجیره تولید گوشت مرغ

همکاری یکسان کشور عزیزمان ایران و مجارستان جهت توسعه زنجیره تولید گوشت مرغ

رکنی گفت: کشور عزیزمان ایران و مجارستان در زمینه همکاری های فنی و سرمایه گذاری های یکسان جهت توسعه زنجیره تولید گوشت مرغ با کشور مجارستان اعلام آمادگی کردند. 

همکاری یکسان کشور عزیزمان ایران و مجارستان جهت توسعه زنجیره تولید گوشت مرغ

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی در دیدار با دستیار معاون وزیر کشاروزی و رییس شرکت دامپزشکی مجارستان اظهار کرد: کشور عزیزمان ایران با تولید هر سال دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ جز هفت کشور برتر تولید کننده دنیا است و با توجه به بازار منطقه و تقاضای کشورهای اطراف جهت گوشت مرغ ما می خواهیم تولید این محصول در قالب زنجیره تولید توسعه یابد.
رکنی افزود: شاخص های کشورهای متقاضی جهت سفارش گوشت مرغ به خاص به لحاظ بسته بندی و سایز ، تولیدکنندگان ما را به سمت تولید در قالب زنجیره سوق می دهد.
معاون امور تولیدات دامی وزرات جهاد کشاورزی بیان کرد: بخش شخصی کشور عزیزمان ایران و مجارستان می توانند با همکاری و سرمایه گذاری های مشترک، گوشت مرغ تولید و به بازارهای منطقه صادر کنند.

عبارات مهم : سرمایه گذاری – مجارستان
وی ادامه داد: در دنیا ۸۵ درصد تولیدکنندگان گوشت مرغ در فرایند زنجیره تولید فعالیت می کنند و این عدد در کشور عزیزمان ایران ۱۵ درصد است که باید گسترش یابد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که حلقه های تولید طیور در کشور عزیزمان ایران مشمول بر گله لاین، مرغ اژداد، هیبرید های مادر و تجاری وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر گله لاین ما با آخرین ورژن های موجود در دنیا فاصله دارد که باید در این زمینه به روز شویم.
وی در عین حال تبادل دانش و تجربه در مورد تولید بوقلمون را از دیگر محورهای همکاری دو کشور نام برد و گفت: با کنترل بیماری آنفلوانزای پرندگان در مجارستان، در صدد واردات جوجه یکروزه بوقلمون هستیم.
رکنی زیاد کردن تولید گوشت قرمز و شیر را از رویکردهای وزارت جهاد کشاورزی در بخش امور دام بیان کرد و گفت: بر اساس مطالعات کارشناسان مرکز اصلاح نژاد وزارتخانه به این نتیجه رسیدیم که از نژادهای دو منظوره گاو سمینتال استفاده کنیم و در این راستا اخیراً سفارش یک گله گاو سمینتال را به یک شرکت اروپایی دو ملیتی داده ایم.
وی با بیان این که پایین بودن هزینه های تولید گوشت مرغ در مجارستان از مزیت های این نسبت به سایر کشورهای اروپایی هست، گفت: این مزیت کمک می‌کند که شرکت های چند ملیتی شکل بگیرد.
در این دیدار مدیرکل دفتر صنایع تبدیلی وزارت جهاد کشاورزی نیز با اشاره به موفقیت های اخیر کشور عزیزمان ایران در حوزه صنعت دام و طیور، نسبت به همکاری و سرمایه گذاری های یکسان با مجارستان جهت تولید کره، بسته بندی، تولید انواع پنیر و بازسازی و نوسازی کشتارگاه ها و تولید فرآورده های نوین گوشتی ابراز میل به کرد.
چنگیز اسفندیاری در عین حال از آمادگی شرکت های ایرانی جهت تولید محصولات ارگانیک مانند شیر خشک از طریق سرمایه گذاری یکسان خبر داد.
در این دیدار لایوس بوگنار دستیار معاون وزیر کشاورزی و رییس شرکت دامپزشکی مجارستان با اعلام این که بیماری آنفلوانزای پرندگان در ۲۴ آگوست امسال در مجارستان کنترل شده است هست، گفت: با توجه به کنترل این بیماری ما آماده انعقاد قراردادهای تازه در حوزه تجارت طیور با کشور عزیزمان ایران هستیم و در مورد عرضه و انتقال نژادهای بوقلمون نیز مشکلی نداریم.
وی مواد ژنی در بخش دامداری را از عنوان های همکاری میان کشور عزیزمان ایران و مجارستان دانست و گفت: انتقال این مواد آسانتر از دام زنده است.
بوگنار افزود: اکنون یک شرکت مجارستانی آماده همکاری با کشور عزیزمان ایران در زمینه انتقال دام زنده است و در این باره باید از شرایط و قوانین دامپزشکی تبعیت کنیم.
وی دریافت مجوز و پروانه صادرات از شرکت دامپزشکی کشور عزیزمان ایران را نخستین گام جهت توسعه روابط تجارت کشاورزی عنوان کرد.
دستیار معاون وزیر کشاورزی مجارستان با بیان این که تولید فرآورده‌های گوشت مرغ از وقت های همکاری یکسان میان دو کشور هست، تصریح کرد: بخش طیور از بخش هایی است که در قالب زنجیره تولید واقع شده است است و ما در این حوزه می توانیم از تولید محصول تا نوسازی کشتارگاه ها با کشور عزیزمان ایران همکاری داشته باشیم.
وی در عین حال شکل گیری همکاری ها و تجارت در بخش دام و طیور را منوط به آمادگی و میل به بخش های شخصی و تجار دو کشور دانست و گفت: دولت ها می توانند از این همکاری ها حمایت کنند.
انتهای پیام/

ایران جز هفت کشور برتر تولیدکننده گوشت مرغ در دنیا

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | مجارستان | دامپزشکی | کشاورزی | بوقلمون | زنجیره | بیماری | ایرانی | کنترل | ایران | همکاری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو