لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول‌الهویه در فاجعه منا هنوز باز است

پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول‌الهویه در فاجعه منا هنوز باز است

با بازگشت آخرین گروه از زائران ایرانی به کشور، پرونده حج سال ٩٦ بسته شد، درحالیکه پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول‌الهویه در فاجعه دو سال قبل منا، هنوز باز است.

پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول‌الهویه در فاجعه منا هنوز باز است

با بازگشت آخرین گروه از زائران ایرانی به کشور، پرونده حج سال ٩٦ بسته شد، درحالیکه پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول الهویه در فاجعه دو سال قبل منا، هنوز باز است.

پرونده حج ٩٦ بسته شد/ آینده نامعلوم عمره

بامداد روز سه شنبه (چهارم مهرماه) حدود ٣٨٠ نفر از آخرین حجاج ایرانی با ١٠ پرواز هواپیمایی کشورمان از فرودگاه مدینه منوره به کشور بازگشتند تا حج ایرانی ها بعد از ۵۸ روز به آخر برسد. پروازهای برگشت کاروان های مدینه قبل از فرودگاه جده ١٤ شهریورماه شروع شد و تا ۲۸ شهریور ماه ادامه داشت. همچنین پروازهای کاروان های مدینه بعد از ۱۷ شهریور ماه شروع شد که بامداد سه شنبه چهارم مهرماه به آخر رسید و عربستان از حجاج ایرانی خالی شد.

عبارات مهم : دیپلماتیک – شهریور ماه
عملیات حج بعد از یک سال توقف امسال درحالی با حضور بیش از ٨٦ هزار و ٢٠٠ زائر ایرانی انجام شد که قرار بود موفقیت آن، پیش درآمدی بر عمره باشد که از سال ٩٤ تا کنون کشور عزیزمان ایران آن را به حالت تعلیق درآورده هست. رییس شرکت حج و زیارت در آخرین اظهارنظر خود راجع به عمره تاکید کرده بود، برقراری دوباره عمره جهت ایرانی ها با توجه به قطع روابط سیاسی و دیپلماتیک به الزامات و اجرای تعهداتی از سوی عربستان نیاز دارد.

بیشتر از دو سال است که سفارتخانه های کشور عزیزمان ایران و عربستان تعطیل شده است هست. در حج امسال نیز حضور نمایندگان کنسولی وزارت خارجه با توجه به تعهدات عربستان در مذاکرات حج، به صورت موقتی بود. آنچنان که حمید محمدی _ رییس شرکت حج و زیارت _ گفته، نبودِ روابط دیپلماتیک و کنسولی دو کشور، از جمله سنگ های پیش روی عمره است.

به گزارش ایسنا، همزمان با پریایی حج، قرار بود وظیفه ١١ شهید مجهول الهویه کشور عزیزمان ایران در فاجعه منا نیز مشخص شود که هنوز نتیجه آن اعلام نشده هست. شرکت حج و زیارت پیشتر اعلام کرده بود که از محل دفن این زائران اطلاع دارد، درحالیکه هویت آنها هنوز نامشخص است و با سفر تعدادی از خانواده های این شهدا و انجام آزمایش DNA این معما هم بزودی حل خواهد شد.

او گفته بود: قرار است وزارت حج عربستان نتیجه این آزمایش ها را از طریق نمایندگان شرکت حج که همچنان در عربستان به سر می برند به کشور عزیزمان ایران اعلام کند.

پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول‌الهویه در فاجعه منا هنوز باز است

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: دیپلماتیک | شهریور ماه | حج و زیارت | فاجعه منا | شهریورماه | عربستان | ایرانی | مدینه | ایران | آخرین | پرونده

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو