ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » EMS جنبش عضلانی الکترونیکی جهت عضله سازی و چربی سوزی

EMS جنبش عضلانی الکترونیکی جهت عضله سازی و چربی سوزی

افراد مشهوری از جمله هایدی کلوم Heidi Klum، الیزابت هارلی Elizabeth Hurley و مدونا Madonna، به صورت همزمان از روش EMS ( جنبش عضلانی الکترونیکی Electronic Muscle Stimulation

EMS جنبش عضلانی الکترونیکی جهت عضله سازی و چربی سوزی

افراد مشهوری از جمله هایدی کلوم Heidi Klum، الیزابت هارلی Elizabeth Hurley و مدونا Madonna، به صورت همزمان از روش EMS ( جنبش عضلانی الکترونیکی Electronic Muscle Stimulation ) استفاده می کنند که معمولا به عنوان یک راه ساده جهت عضله سازی و چربی سوزی بدون عرق ریختن، به کار می رود.

فواید و مضرات جنبش عضلانی الکترونیکی EMS

به گفته کارشناسان، روش تازه تمرینات ورزشی ستارگان که به نام EMS ( تحریک عضلانی الکترونیکی Electronic Muscle Stimulation ) آشنا می شود بیش تر از یک روند سریع گذر است و یک روش قانونی جهت عضله سازی یا کاهش وزن هست.

عبارات مهم : ایالات متحده – فیزیوتراپی
زمانی که افرادی مشهور به دنبال روشی تازه در مد، تناسب اندام و تغذیه می روند، مردم کنجکاو هم به آن سمت هجوم می برند.لباس ها و کفش هایی که ستارگان مشهور روی فرش قرمز می پوشند، معمولا به سرعت فروش می روند. و جای تعجب نیست که حتی یک روش تازه سلامتی هم بعد از این که یک یا دو فرد مشهور از آن استفاده کنند، توجهات زیادی را به خود جلب نماید. و یکی از مواردی که اخیرا جلب توجه زیادی داشته: جنبش الکترونیک عضلات EMS است.

افراد مشهوری از جمله هایدی کلوم Heidi Klum، الیزابت هارلی Elizabeth Hurley و مدونا Madonna، به صورت همزمان از این روش استفاده می کنند که معمولا به عنوان یک راه ساده جهت ساخت عضله، بدون عرق ریختن، به کار می رود.

این تکنیک نیاز به پوشیدن یک دست لباس کامل الکترودی full suit of electrodes دارد که به یک دستگاه متصل است.این دستگاه موج هایی از امواج الکتریکی از طریق سیم ها و الکترودها به عضلات بدن ارسال می کند. الکترودها روی بزرگترین گروه های عضلانی قرار می گیرند. ضربه های الکتریکی باعث انقباض شدید ماهیچه ای می شوند. طرفداران این تکنیک می گویند که این انقباضات مکرر، همان کار عضلات هنگام تمرینات شدید را انجام می دهد.

به گفته دکتر آلن اس چن، Dr. Allen S. Chen مدیر فیزیوتراپی ستون فقرت بیمارستان کلمبیا/نیویورک و استادیار گروه پزشکی توان بخشی و احیای دانشگاه کلمبیا در نیویورک، ” به طور معمول عضلات در پاسخ به جنبش انتهای عصب ما منقبض می شوند و جنبش الکتریکی عضلات به وسیله دستگاه و با الکترودهایی که روی پوست قرار گرفته اند، انجام می شود. ضربه های الکتریکی که با دستگاه EMS عضلات را جنبش می کنند ، پتانسیل عمل مشابه اعصاب ما دارند که منجر به انقباض ماهیچه ها می شود. “

آیا امواج الکتریکی مزایای مشابه ورزش های سخت و تمرین عضلانی دارد؟

EMS جنبش عضلانی الکترونیکی جهت عضله سازی و چربی سوزی

پاسخ علم:

تعداد کمی مطالعات تحقیقی بزرگ در زمینه EMS جهت ساخت عضلات انجام شده است اند.اکثر گزارشات جهت این دستگاه بر آزمایش های کوچک تکیه می کنند که بسیاری از آن ها به وسیله سازندگان دستگاه های EMS منتشر می شوند. و اخیرا، محققین در مجله پزشکی بریتانیا راجع به استفاده منظم از EMS هشدار داده اند. آنها از شرکت های حاکم بر چندین کشور خواسته اند که استفاده از این وسیله را تعدیل کنند.

از سوی دیگر سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) باید استفاده از دستگاه های EMS را مستلزم مقررات تنظیمی پیش از فروش نماید. در میان این مطالبات از دولت خواسته شده است که محصولات EMS فقط جهت استفاده در فیزیوتراپی و توانبخشی در نظر گرفته شود.در ایالات متحده هر شرکتی که مایل به فروش دستگاه جهت استفاده شخصی است باید مجوز FDA جهت ایمنی و اثربخشی آن را ارائه نماید.

در بیانیه ای، FDA اظهار داشت دستگاه های EMS ممکن است موقتا قادر به زیاد کردن قدرت و حجم عضلات باشند ولی هیچ دستگاه EMD در حال حاضر جهت کم کردن وزن، کم کردن حجم یا سفت شدن عضلات و شکم وجود ندارد.

رابرت هربست Robert Herbst، قهرمان وزنه برداری و مربی شخصی که بر آزمایشات دوپینگ ورزشکاران المپیک ۲۰۱۶ نظارت داشت می گوید، EMS مزایای مثبتی دارد ولی نه جهت زیاد کردن قدرت.

هربست در مصاحبه با Healthline عنوان کرد، ” نظرات عمومی و نظر شخصی من این است که دستگاه می تواند در بهبودی کمک کننده باشد ولی تاثیری در زیاد کردن قدرت و حجم ندارد. درمان گران فیزیکی از جنبش الکتریکی جهت زیاد کردن جریان فشار خود به عضلات استفاده می کنند. این کار باعث تسریع اصلاح با ارسال مواد مغذی به ماهیچه ها و از بین بردن مواد زائد می شود. ”

” تنها راه ایجاد رشد اندازه عضلات و اصلاح قدرت آن ها این است که وزنه بزنید، یعنی با وارد کردن فشار روی عضلات وادارشان کنید منقبض شوند و وزنه ها را حرکت داده یا خلاف نیروی ایزومتریک به آن ها فشار وارد کنید. بارگیری باعث پارگی های بسیار ریزی در عضلات شده است که بدن نه تنها آنها را ترمیم می کند بلکه آن ماهیچه ها را جهت آماده شدن در برابر بارگیری بیشتر، بزرگتر می کند. تحریک الکتریکی چنین تاثیری ندارد. “به گفته هربست، در حقیقت جهت ایجاد انقباض مشکل که جهت ایجاد پارگی های ذکر شده است در عضلات که منجر به عضله سازی شوند به شوک های ناخوشاند و دردناکی نیاز دارید.

مت لیکینز Matt Likins، متخصص فیزیوتراپی می گوید که در برنامه فیزیوتراپی خود در میشیگان از انقباض غیر ارادی عضلات مانند کاری که EMS انجام می دهد، استفاده می کند.لیکینز در مصاحبه با Healthline بیان می کند، ” ما از جنبش الکتریکی جهت تسهیل انقباض یا تقویت عضلات در افرادی که بعد از آسیب یا جراحی دچار عدم توانایی حرکتی شده است اند استفاده می کنیم ولی زمانی که انقباضات طبیعی خود عضلات باز می گردد ما جنبش را متوقف می کنیم. با این حال این نوع تمرین عضلانی را به هیچ عنوان و به هر دلیلی جهت افراد سالم توصیه نمی کنیم. استفاده از جنبش الکتریکی جهت تقویت عضلات سالم و طبیعی یک برنامه شرم آور است. “

اگر می خواهید EMS را امتحان کنید، چه چیزهایی باید بدانید؟

به رغم فقدان شواهد کافی، EMS در اروپا، استرالیا و ایالات متحده محبوبیت زیادی به دست آورده. افرادی که وقتشان فشرده است و به دنبال یک راه سریع جهت ورزش هستند و قول چند جلسه جنبش الکتریکی به جای ساعت ها ورزش سنگین می گیرند، انجام آن برایشان وسوسه کننده است.ولی اگر به نظرتان زیادی جهت واقعی بودن خوب هست، شاید همین طور هم باشد.با این وجود شاید باز هم نتوانید جلوی امتحان کردنتان را بگیرید.

خبر خوب جهت شما این است که EMS نسبتا امن است. به طور کلی به نظر می رسد EMS از نظر کیفی امن است و این دستگاه در ایالات متحده زیر نظر شرکت غذا و دارو قرار دارد. به گفته چن ، ” تاثیر گذاری این دستگاه یا میزان تاثیر گذاری اش تا حدودی بحث برانگیز هست. “

هربست پیشنهاد می دهد که EMS را حتما با یک متخصص حرفه ای تجربه کنید. این متخصصین جهت استفاده از دستگاه و کاهش خطر عوارض جانبی یا عوارض حین کار مانند التهاب پوست و در موارد نادر، سردرد، آموزش دیده اند.

چه کسانی نباید از دستگاه EMS استفاده کنند؟

افرادی که در قلب ارزش دستگاه ضربان ساز pacemakers ( دستگاهی که عمل ضربان سازی را تقلید می کند. ) دارند یا مبتلا به کژآهنگی قلب cardiac arrhythmias ( غیر طبیعی بودن ریتم قلب ) نباید از EMS استفاده کنند.


تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ


افراد مشهوری از جمله هایدی کلوم Heidi Klum، الیزابت هارلی Elizabeth Hurley و مدونا Madonna، به صورت همزمان از روش EMS ( جنبش عضلانی الکترونیکی Electronic Muscle Stimulation

واژه های کلیدی: ایالات متحده | فیزیوتراپی | الکترونیکی | استفاده | الکتریکی | عضلانی | سلامتی | دستگاه | عضلات | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو