آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم چیست؟

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم چیست؟

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم یکی از روش های پر طرفدار امروزی جهت تناسب اندام می باشد. چربی های اضافه شکم یکی از دغدغه های

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم چیست؟

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم یکی از روش های پر طرفدار امروزی جهت تناسب اندام می باشد. چربی های اضافه شکم یکی از دغدغه های بسیاری از افراد هست. وجود این چربی ها می تواند اعتماد به نفس فرد را به شدت کم کردن دهد. انجام جراحی کوچک کردن شکم با نشانه حذف چربی های اضافی یکی از روش هایی است که می تواند در برطرف این مسئله به افراد کمک کند. این عمل ظاهر شما را اصلاح داده و باعث زیاد کردن اعتماد به نفس شما می شود.

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم چیست؟

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی که معمولاً جراحی کوچک کردن شکم نامیده می شود، یک تکنیک جراحی قشنگی شکم است که جهت صاف تر و محکم تر کردن پوست شکم انجام می شود. در این روش، به منظور سفت کردن عضلات و بافت ناحیه شکم، چربی و پوست اضافی شکم برداشته می شود.

دو نوع روش جهت کوچک کردن و آب کردن شکم وجود دارد. نوع جراحی که شما انجام خواهید داد، به مقدار پوست و چربی شکم شما بستگی دارد. جراح نوع مناسب را به شما پیشنهاد می دهد.

ابدومینوپلاستی کامل: 

این روش هنگامی مورد نیاز است که بیمار دارای ذخایر چربی بیش از حد و نیز افتادگی لایه های زیرین عضلات و پوست شکم است.

مینی ابدومینوپلاستی:

هنگامی مورد نیاز است که بیمار دارای تون عضلانی خوب هست، ولی مقدار زیادی پوست اضافی در منطقه شکم وجود دارد و شکم بیمار پر از چین و چروک است.

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم یکی از روش های پر طرفدار امروزی جهت تناسب اندام می باشد. چربی های اضافه شکم یکی از دغدغه های

آیا این عمل جهت من مناسب است؟ 

عمل جراحی شکم یک عمل بسیار فردی است و شما باید این عمل را با نظر خودتان انجام دهید ، نه به خاطر میل به شخص دیگر یا جهت نزدیک شدن به یک تصویر ذهنی ایده آل. در شرایط زیر ابدومینوپلاستی جهت شما عمل مناسبی است:

– از نظر فیزیکی سالم و دارای وزن ثابت هستید.

– انتظارات واقع گرایانه دارید.

– سیگاری نیستید.

– از حس بزرگ بودن شکم خود ناراحت هستید.

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم چیست؟

مراحل روش جراحی قشنگی شکم

بسته به اینکه چه مقدار چربی و پوست اضافی باید برداشته شود و نوع عمل کوچک کردن شکم، جراحی شکم ممکن است تا سه ساعت تحت بیهوشی عمومی به طول انجامد.

این عملیات با یک برش سراسری در قسمت زیر شکم (از لگن راست تا لگن چپ) شروع می شود که معمولاً خط پوشش ناحیه تناسلی (خط بیکینی جهت زنان) هست. این برش جهت مینی ابدومینوپلاستی شکم به میزان قابل توجهی کوچکتر هست. جراح شما همچنین ممکن است برش دوم را جهت برداشتن پوست اضافی اطراف ناف، ایجاد کند.

سپس عضلات کشیده یا پاره شده، در محل خود بخیه می شود. چربی اضافی نیز برداشته شده است و بافت مهم به محل خود بخیه می شود. هنگامی که تمام پوست اضافی برداشته شد، ناف شما به درستی در جای خود قرار خواهد گرفت.

پس از تکمیل از بین بردن پوست و چربی اضافی، تمام برش ها دوخته شده است و قسمت پایین شکم با بانداژ پانسمان می شود.

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم یکی از روش های پر طرفدار امروزی جهت تناسب اندام می باشد. چربی های اضافه شکم یکی از دغدغه های

در عمل مینی ابدومینوپلاستی شکم، ممکن است تنها یک برش در زیر شکم شما ایجاد شود.

نتایج جراحی

جراحی لاغری (ابدومینوپلاستی) با از بین بردن پوست شل و اضافی (که متناسب تر با شکل بدن شما است)، شکمتان را صاف تر خواهد کرد. تغییرات و نتیجه های بدست آمده از عمل قشنگی شکم ، تا زمانی دوام خواهد داشت که شما شیوه زندگی سالم و وزن مناسب خود را بعد از عمل جراحی، حفظ کنید.

در عرض یک یا دو هفته بعد از عمل پیکر تراشی ، تورم به تدریج کم کردن می یابد و شما به طور کامل قادر به ایستادن خواهید بود.

ممکن است شش ماه طول بکشد تا ناحیه شکم شما به طور کامل التیام یابد. سپس می توانید نتیجه های کامل ابدومینوپلاستی خود را ببینید. البته این مدت وقت جهت عمل مینی ابدومینوپلاستی شکم، کوتاه تر خواهد بود.

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم چیست؟

کدام بیمار نباید جراحی ابدومینوپلاستی شود؟

۱٫ خانمی که هنوز ممکن است فرزند دار شود بهتر است از ترمیم بدون دوختن عضله (فقط پوست و چربی) استفاده کند یا کلا جراحی را به بعد از زایمان هایش به تعویق بیندازد.

۲٫ فردی که می خواهد لاغر شود بهتر است اول به وزن ایده ال خود برسد و سپس جهت جراحی قشنگی شکم یا ابدومینوپلاستی اقدام کند.

۳٫ عمل جراحی آبدومینوپلاستی با ایجاد برش طولی در زیر شکم انجام می شود، که جای آن جهت هر لحظه به جا می ماند، گرچه در اکثر بیماران این محل برش در طول ۶-۱۲ ماه به فرم قابل قبول در می آید (یک خط باریک)، در موارد نادری احتمال بروز گوشت اضافی (هایپر تروفیک اسکار) یا پهن شدن محل برش و بد شکلی های دیگر وجود دارد اگر شما نمی توانید ریسک یک اسکار(محل برش) بد را هر چند کم بپذیرید بهتر است از انجام عمل ابدومینوپلاستی خودداری کنید.

 عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم 

– جوشگاه نامطلوب

– همانند سایر عمل های جراحی عمل جراحی ابدومینوپلاستی نیز خطرات خود را دارد. گر چه بروز عوارض در آن نادر است ولی عوارضی نظیر عفونت، خونریزی (هماتوم)، و لخته های خونی ممکن است رخ دهد.

– تجمع مایع

– اختلال در ترمیم زخم

– از دست دادن پوست

بی حسی یا سایر تغییرات حس پوست

– مخاطرات بی هوشی

– عوض کردن رنگ پوست و یا تورم طولانی مدت

– فوت بافت چربی عمقی پوست (نکروز چربی)

– جداشدن زخم

– ناقزینگی

– محو و شلی پوست

– احساس درد و حساسیت ممکن است چند هفته و گاهی تا دو سه ماه در موارد جراحی ابدومینوپلاستی بطول بیانجامد.

– ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی

– تورم طولانی مدت پاها

– آسیب عصبی

– احتمال نیاز به جراحی مجدد

– نتیجه کمتر از حد مطلوب از نظر زیبائی

واژه های کلیدی: چربی اضافی | عمل جراحی | وزن مناسب | عمل جراحی | عضلات | جراحی | ابدومینوپلاستی کامل | ابدومینوپلاستی مناسب چه کسانی هست

ابدومینوپلاستی یا جراحی قشنگی شکم چیست؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو