در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » کلاه بزرگی که سر مردم دنیا می‌رود

کلاه بزرگی که سر مردم دنیا می‌رود

عصر کشور عزیزمان ایران به نقل از سی ان ان ترک نوشت: این مطلب را رییس کنگره جهانی عسل در ترکیه عنوان کرده هست. زن ” آسلی الیف

کلاه بزرگی که سر مردم دنیا می‌رود

نزدیک به ۳۰ درصداز عسل مصرفی مردم دنیا تقلبی است.

بخشی از عسل مصرفی مردم دنیا تقلبی است

عصر کشور عزیزمان ایران به نقل از سی ان ان ترک نوشت: این مطلب را رییس کنگره جهانی عسل در ترکیه عنوان کرده هست. زن ” آسلی الیف سامانجی” با اشاره به این مطلب گفته است با وجود نظارت های متفاوت بین ۲۵ تا ۳۰ درصد از عسل گردشی در تجارت جهانی تقلبی است و همه ساله میزان ورود عسل تقلبی به بازار جهانی زیاد کردن می یابد.

عبارات مهم : تولید عسل – خوراکی
به گفته رییس نخستین کنگره جهانی عسل، هم اینک شرکت هایی در بازارجهانی فعال اند که مدعی اند هم در رنگ و هم در عطر قادرند عسل تقلبی تولید کنند.

بیشترین میزان عسل های تقلبی دنیا در چین تولید می شود و به همین علت ورود عسل چینی به بعضی کشورها ممنوع شده است هست؛ با این حال این عسل های تقلبی چینی از طریق بازار (ثالث) در دیگر کشورها به کشورهای ممنوع شده است هم وارد می شود.

به گفته رییس کنگره جهانی عسل، هنگامی که یک سوم عسل تولیدی دنیا تقلبی است و این عسل در بازار جهانی گردش کرده و خرید و فروش می شود، زیان بزرگی به صنعت زنبورداری و تولید کنندگان عسل طبیعی وارد می شود.

این کارشناس عسل تاکید کرده یکی از دلایل تولید عسل های تقلبی و ارایه آن به بازار کم کردن تولید عسل طبیعی با وجود نیاز و کشش بازار جهانی به این ماده خوراکی معجزه گر و بافایده جهت انسان است.

به گفته زن “آسلی الیف سامانجی” ، کم کردن تعداد زنبورهای عسل در دنیا به مرز هشدار دهنده ای رسیده است و این در حالی است که در سال های گذشته به واسطه زیاد کردن آگاهی مردم دنیا نسبت به فواید و فایده های عسل، میزان تقاضا جهت مصرف این ماده خوراکی در دنیا چند برابر شده است است.

کلاه بزرگی که سر مردم دنیا می‌رود

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: تولید عسل | خوراکی | ممنوع | طبیعی | بازار | کشورها | خبر | اجتماعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو