ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » اصول حفاظت از پوست مردان

اصول حفاظت از پوست مردان

پوست مردان هم نیاز به مواظبت های مهمی دارد. جهت مقابله با خشکی و چین و چروک پوستی در مردان می توانید از

اصول حفاظت از پوست مردان

پوست مردان هم نیاز به مواظبت های مهمی دارد. جهت مقابله با خشکی و چین و چروک پوستی در مردان می توانید از محصولاتی مانند ضدآفتاب ، ژل صورت و لایه بردارهای مخصوص پوست مردان کمک بگیرید. جهت جذابیت زیاد مردان هم باید به پوستشان اهمیت دهند.

اصول حفاظت از پوست مردان

علاوه بر دشمن های طبیعی پوست مانند اشعه خورشید، رژیم غذایی ناسالم و آب و هوای سرد، پوست مردان نیاز به حفاظت در برابر تیغ ریش تراش هم دارد.

امروزه مد شده است که مردان هم از محصولات مواظبت از پوست استفاده می کنند، و بسیار زیاد از گذشته به سلامت و قشنگی پوستشان اهمیت می دهند. پوست مردان در مقایسه با پوست زنان بسیار کلفتتر است چون حاوی کلاژن بیشتری است و درصد چربی بالاتری هم دارد. در نتیجه پوست مردان خیلی سریعتر از پوست زنان پیر می شود.

محافظت در برابر آفتاب با کرم ضدآفتاب

ضدآفتاب

یک بخش مهم مواظبت پوست مردان، محافظت در برابر خورشید هست. هنگامی که جهت ماهیگیری، رفتن به محل کار، گردش یا حتی پیاده روی از منزل خارج می شوید، کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید. استفاده از ضدآفتاب یکی از راه های مواظبت از پوست هست. ضدآفتاب را هم در فصل سرما و هم در گرما استفاده کنید. مردان پیش به سوی جراحی زیبایی

ژل صورت مردها جهت مواظبت از پوست

ژل صورت

برای از بین بردن و از بین بردن آلودگی و تعریق از روی پوستتان از یک تمیز کننده کامل صورت استفاده کنید. جهت این منظور ژل پاک کننده ایده آل است.

پوست مردان هم نیاز به مواظبت های مهمی دارد. جهت مقابله با خشکی و چین و چروک پوستی در مردان می توانید از

اصلاح ریش مردها و روش مواظبت از پوست

اصلاح ریش

صورت خود را قبل از اصلاح به عالی ترین شکل با آب گرم نمدار کنید. به این ترتیب ژل اصلاح یا کرم اصلاح تاثیرش را بهتر آشکار می کند. در ضمن پوست و موها نرم تر می شوند. چند دقیقه ای زیاد وقت صرف کنید تا ژل اصلاح را خوب بزنید و ماساژ دهید. ماساژ کمک می کند جریان خون لایه میانی پوست جنبش شود. هرگز تیغ کند جهت اصلاح استفاده نکنید. بهتر این است در همان جهت رشد مو اصلاح کنید. اصلاح در جهت مخالف یا اصلاح در هر دو جهت باعث جنبش پوست می شود. اصلاح را سر وقت و بادقت انجام دهید، حتی اگر هر روز مجبور به انجام این کار هستید باید مراقب باشید.

دوش گرفتن صحیح جهت مواظبت از پوست

دمای آب نباید بیش از حد بالا و گرم باشد. در حالت ایده آل زیر ۳۷ درجه سانتی گراد مناسب هست. اگر کسی میل به به داشتن پوستی لطیف دارد می تواند گهگاه از حمام روغن بهره ببرد. افرادی که پوست خشکی دارند، قطعا باید از ژل دوش رطوبت رسان استفاده کنند. همچنین هنگام حمام از آب داغ استفاده نکنند.

اگر مردها نسبت به پوست خود توجه نکنند، در وهله اول پوست ظاهر سالمی ندارد. این عنوان شاید جهت کسی جلب نظر نکند، ولی کسی که از صورت خود مواظبت کافی نمی کند، تضمین می کند که ساده تر چین و چروک در پوستش ایجاد و تقویت شود. همچنین سد محافظت علیه عوامل خارجی هنگام مواظبت ناکافی از پوست ضعیف می شود که جهت مثال می تواند عفونت را تسهیل کند. مواظبت پوست نیز مانند یک خواب سالم است که هرگز نباید فراموش شود.

توصیه های مراقبتی بعد از اصلاح

در بسیاری از موارد محصولات بعد از اصلاح حاوی درصد بالایی الکل هستند که به خاص جهت پوست های خشک نامناسب هست. بنابراین اگر از پوست خشک زحمت می برید، قطعا باید محصولات بعد از اصلاح ملایم داشته باشید.

لوسیون بدن جهت مواظبت از پوست آقایان

بخشی از رطوبت دقیقا همان چیزی است که پوست شما بعد از دوش گرفتن نیاز دارد تا خشک نباشد. با توجه به نوع پوست لوسیون مناسبی گزینش کنید.

اصول حفاظت از پوست مردان

مراقبت از لب های ترک خورده

کسانی که از لب های ترک خورده زحمت می برند، بهتر است کرم لب همراه داشته باشند تا رطوبت کافی لب هایشان را تامین کنند.

لایه برداری از پوست آقایان

برای پوست های چرب، به خصوص ۱ یا ۲ بار در هفته پیلینگ صورت باید انجام شود. پیلینگ چربی را جدا و منافذ پوست را از آلودگی و سلول های مرده پوست رها می کند. گهگاه نیز می توانید یک اسکراب کامل بدن انجام دهید. این کار نه تنها جهت پوست مناسب هست، بلکه می تواند در قالب پوستی نرم تر لمس شود.

زیبامون

واژه های کلیدی: استفاده | آلودگی | محصولات | ضدآفتاب | مردان | رطوبت | پوست آقایان | پوست مردان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو