کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » دستگاه تولید آب از رطوبت هوا در شرکت انرژی اتمی ساخته شد

دستگاه تولید آب از رطوبت هوا در شرکت انرژی اتمی ساخته شد

جهت نخستین بار در کشور، استفاده از روش سرمایش ترموالکتریک جهت تولید آب از رطوبت هوا مورد تحقیق قرار داده شد و دستگاه تولید آب آشامیدنی در مقیاس

دستگاه تولید آب از رطوبت هوا در شرکت انرژی اتمی ساخته شد

دستگاه تولید آب از رطوبت هوا در شرکت انرژی اتمی ساخته شد

جهت نخستین بار در کشور، استفاده از روش سرمایش ترموالکتریک جهت تولید آب از رطوبت هوا مورد تحقیق قرار داده شد و دستگاه تولید آب آشامیدنی در مقیاس آزمایشگاهی، با ظرفیت نیم تا ۲ لیتر آب در روز طراحی و ساخته شد.

به گزارش بیاکافه به نقل از خبرگزاری تسنیم، به ابتکار و پیشنهاد علی اکبر صالحی، معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران جهت نخستین بار در کشور، استفاده از روش سرمایش ترموالکتریک جهت تولید آب از رطوبت هوا مورد تحقیق قرار داده شد و دستگاه تولید آب آشامیدنی در مقیاس آزمایشگاهی، با ظرفیت نیم تا ۲ لیتر آب در روز بسته به شرایط رطوبت در هوای شهری در پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران طراحی و ساخته شد.
بررسی پارامترهای مؤثر جهت بهینه سازی و زیاد کردن مقیاس جهت تولید انبوه دستگاه فوق صورت پذیرفته است و به یاری خداوند و در آینده ای نزدیک طراحی و ساخت دستگاهی مشابه در مقیاس صنعتی و با ظرفیت بالا مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

عبارات مهم : تولید آب آشامیدنی – ساخت دستگاه
سرمایش ترموالکتریک، یکی از روش های سردسازی رطوبت هوا است که از مولد ترموالکتریک جهت رسیدن به دمای نقطه شبنم استفاده می شود. این دستگاه، فشرده بوده و از قطعات متحرک ساخته نشده و با بازده بالا در کم کردن انرژی، وقت عمر طولانی و نگهداری پایین می تواند به کار گرفته شود. یک شار حرارتی بین محل اتصال دو نوع متفاوت ماده ایجاد می شود که با مصرف انرژی الکتریکی حرارت را از یک سمت به سمت دیگر می تواند انتقال یافته کند.

امروزه مسئله دسترسی به منابع آب شیرین یکی از پرسشها مهم در بسیاری از کشورها به شمار می رود که کشور ما نیز از این امر مستثنی نیست. ۱۵ درصد از مساحت کشور ما از پوشش گیاهی برخوردار است و بیش از ۸۵ درصد کشور جزو مناطق خشک و نیمه خشک محسوب می شود.

لازم به ذکر است یکی از راهکارهای مقابله با بحران کمبود آب، به کارگیری فناوری های نوین جهت تولید این مایه حیات هست، به همین جهت فناوری تولید آب از رطوبت هوا در سال های اخیر در کشورهای متفاوت دنیا مطرح و پیشنهاد شده است هست. دستگاههای تولید آب از رطوبت هوا با نام ژنراتورهای تولید آب، از متداول ترین دستگاه های تجاری شده است در کشورهای متفاوت دنیا هستند که اغلب براساس تکنولوژی سردسازی تا زیر دمای نقطه شبنم طراحی و ساخته شده است اند.
ناگفته نماند امروزه مسئله دسترسی به منابع آب شیرین یکی از پرسشها مهم در بسیاری از کشورها به شمار می رود که کشور ما نیز از این امر مستثنی نیست. ۱۵ درصد از مساحت کشور ما از پوشش گیاهی برخوردار است و بیش از ۸۵ درصد کشور جزو مناطق خشک و نیمه خشک محسوب می شود. گزارش مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران اوضاع شدید خشکسالی در کشور عزیزمان ایران را نشان می دهد. تأثیرات گرمایش زمین و عواقب آن همچون خشکسالی به حدی جدی است که بررسی راهکارهای مقابله با کمبود آب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.


منبع: تسنیم

واژه های کلیدی: تولید آب آشامیدنی | ساخت دستگاه | استفاده | فناوری | دستگاه | خشکسالی | طراحی | رطوبت | ایران | انرژی | مقابله

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو