باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » دیپلماسی سایبری برنامه تازه امریکا جهت مدیریت جهانی

دیپلماسی سایبری برنامه تازه امریکا جهت مدیریت جهانی

نمایندگان آمریکایی بر این باورند که دولت باید جهت مدیریت جهانی در عرصه سایبری باید حضور مؤثرتری را در دیپلماسی سایبری داشته باشد.

دیپلماسی سایبری برنامه تازه امریکا جهت مدیریت جهانی

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ یک گروه از نمایندگان آمریکایی متشکل از هر دو حزب سیاسی این کشور، لایحه‌ای را به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه دادند که در آن، ارتقاء دیپلماسی سایبری موردتوجه خاص قرار گرفته هست. یکی از موارد تأکیدی این لایحه، احیای دفتر هماهنگ‌کننده امور سایبری، در وزارت امور خارجه و وارد شدن این وزارت منزل کلیدی آمریکایی در امور دنیای سایبری است.

یکی از نمایندگان آمریکایی دراین‌باره مدعی شد اختصاص دادن زیاد توان یک وزارتخانه به پرسشها اقتصادی و تعریف کارکرد دفتر سایبری در دستگاه امور خارجه کشور، باعث می‌شود تا آمریکا در زمینه مباحث دیپلماسی سایبری آمادگی نداشته باشد و آسیب‌پذیر شود.

تد لیو (Ted Lieu)، از نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکایی دراین‌باره گفت: «آمریکا تا زمانی که شخصی را در میز مذاکره نداشته باشد یا روش مشخصی نداشته باشد نمی‌تواند رهبری مباحث سایبری را در بعد بین‌المللی بر عهده بگیرد.»

دیپلماسی سایبری برنامه تازه امریکا جهت مدیریت جهانی

وی ادامه داد: «به‌جای کمک به تقویت چنین موقعیتی، دولت دونالد ترامپ با اتخاذ تصمیمی مبهم، حتی همین مسئولیت محدود فعالیت در حوزه سایبری را از وزارت امور خارجه سلب کرد.»

لایحه دیپلماسی سایبری، به وسیله مدیر کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به مجلس ارائه شد. به اعتقاد کارشناسان آمریکایی، سایر مقررات این حوزه نیز به این مسئله نیاز دارند تا وزارت امور خارجه، عنوان مذاکرات سایبری را به‌روزرسانی کرده و آن را به‌صورت براق بیان کند که سیاست سایبری آمریکا، بر مبنای ارائه یک اینترنت امن، بدون محدودیت، قابل‌اعتماد و شخصی است که به وسیله شرکت‌های چندملیتی اداره می‌شود. همچنین، این اینترنت باید مدافع حقوق بشر، دموکراسی و متن قانون باشد که در آن، مواردی مثل آزادی بیان، نوآوری و خلاقیت، ارتباطات، رفاه اقتصادی و احترام به حقوق دیگران در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: وزارت امور خارجه | مجلس نمایندگان | امور خارجه | اینترنت | آمریکایی | آمریکا | مذاکرات | اقتصادی | سایبری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو