سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » برنامه‌های تازه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوا

برنامه‌های تازه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوا

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح آخرین برنامه‌های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوای پایتخت گفت:با وزارتخانه‌های نفت و نیرو مشورت جدی کرده‌ایم

برنامه‌های تازه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوا

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح آخرین برنامه های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوای پایتخت گفت:با وزارتخانه های نفت و نیرو مشورت جدی کرده ایم تا نیروگاه های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران در فصل زمستان از سوخت مازوت استفاده نکنند.

تشریح آخرین برنامه های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوای

محمدعلی نجفی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه بین تفاهم نامه بهسازی پارک پردیسان بین شرکت حفاظت محیط زیست و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در جمع خبرنگاران در مورد آلودگی هوای تهران، گفت: بخشی از آلودگی ها در فصل زمستان مربوط به این نیروگاه هاست. وزیر نفت قول داده است تا به منظور تامین گاز جهت نیروگاه های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران اقدام کند و زمستان امسال با مشکلی مواجه نشویم.

عبارات مهم : برنامه ریزی – موتورسیکلت
شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه در مورد آلودگی ناشی از ماشین های سنگین اظهار کرد: تردد شبانه وسایل نقلیه سنگین در آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران به خاص در فصل زمستان نقش دارد بنابراین این عنوان را در دست بررسی قرار داده ایم تا راهکار مناسب را پیدا کنیم.

نجفی همچنین در مورد ضرورت تولید موتورها و اتومبیل های برقی اظهار کرد: برقی کردن اتومبیل ها و موتوری سیکلت ها مسئله زمانبری است ولی تلاش داریم امسال تا حدی این عنوان را پیش ببریم. بررسی های خوبی نیز در این زمینه انجام شده است ولی مسئله مهم بر اجرای این دوطرح،منابع مالی است.

ضرورت ارائه تسهیلات جهت خرید موتور و اتومبیل برقی

وی افزود: باید بتوانیم وام های ارزان قیمت جهت خرید اتومبیل و موتورسیکلت های برقی ارائه کنیم. ما به التفاوت سود بانکی باید از جایی تامین شود همچنین مورد نیاز است یارانه ای در خصوص موتورسیکلت های برقی بدهیم چون قیمت موتورسیکلت های معمولی حداکثر ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان است ولی قیمت موتورهای برقی حدود ۱۰ میلیون تومان برآورد شده است است.

تبدیل خط تولید موتور از بنزینی و گازی به برقی

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه گفت: از دو هفته آینده با شرکت های سازنده موتورسیکلت جلساتی خواهیم داشت. فردی را شخصا مامور کرده ام تا در این زمینه تمرکز کند تا ببینیم امکان این وجود دارد که خط تولید موتور را از بنزینی و گازی به برقی تبدیل کنیم.

وی افزود: در این مسئله نیز مسئله تامین منابع مالی را داریم که امیدواریم دولت هم در مورد منابع مالی و هم در مورد منابع ارزی کمک رسان ما باشد تا بتوانیم از فایننس های خارجی استفاده کنیم.

نجفی با اشاره به اینکه امیدواریم امسال از لحاظ کم کردن آلودگی هوا اوضاع بهتری داشته باشیم، گفت: دولت جهت ساخت ۲۰۰۰ واگن برنامه ریزی کرده است که ۱۰۰۰ واگن آن سهم پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر اظهارکرد: در حال حاضر مناقصه بین المللی جهت ساخت واگن ها انجام شده است است و تا اوایل آبانماه وظیفه مناقصه روشن خواهد شد. به محض مشخص شدن شرکت برنده در مناقصه، شرکت های داخلی همکار تعیین می شوند. امیدواریم تا آخر امسال بتوانیم واگن های جدیدی را به مترو اضافه کنیم.

برنامه‌های تازه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوا

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | موتورسیکلت | آلودگی هوا | هوای پایتخت | منابع مالی | نیروگاه | شهرداری | اتومبیل | زمستان | برنامه | آلودگی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو