کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » زیاد کردن حقوق کارمندان در سال ۹۷

زیاد کردن حقوق کارمندان در سال ۹۷

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: بخشنامه زیاد کردن حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ موجب شکاف در دریافتی‌‌ها می‌شود.

زیاد کردن حقوق کارمندان در سال ۹۷

زیاد کردن حقوق کارمندان در سال ۹۷

مدیر فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: بخشنامه زیاد کردن حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ موجب شکاف در دریافتی ها می شود.

به گزارش بیاکافه به نقل از خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بخشنامه بودجه ۹۷ و اینکه دستگاه ها زیاد کردن حقوق ۵ درصدی را از بهره وری خود دستگاه پرداخت کنند، گفت: این بخشنامه آینده مبهمی را در زیاد کردن حقوق کارکنان دولت ایجاد کرده است.
وی با تأکید بر اینکه براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور، دولت موظف است سطح زندگی کارکنان دولت را با قیمت تورم متناسب کند، ادامه داد: این مصوبه نمی تواند در تحقق این نشانه از قانون برنامه ششم مؤثر باشد.

عبارات مهم : دستگاه – برنامه
نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به نقدینگی موجود در جامعه و تأثیر آن در سطح زندگی شهروندان و به خاص کارکنان دولت، افزود: دولت باید به دنبال راهکارهایی باشد که کارمندان بتوانند در تأمین ملزومات زندگی در مشکل نباشند.
عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه این نوع نگاه به زیاد کردن حقوق کارکنان دولت عادلانه نیست و قطعاً موجب شکاف عمیق دریافتی های کارکنان دولت خواهد شد، اظهار داشت: این بخشنامه مغایر با ماده ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه در همسان سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان دستگاه های اجرایی است.
حاجی بابایی به زیاد کردن حقوق پرسنل دستگاه های فرهنگی به خاص معلمان اشاره کرد و گفت: جهت مثال با توجه به شرایط حاکم بر سیستم آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه تولیدکننده دیربازده که خروجی آنها در طول وقت به بهره وری می رسند و درآمدی ندارند، چگونه این زیاد کردن را می توان توجیه کرد؟
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم اضافه کرد: در شرایطی که کم کردن بودجه های آموزش و پرورش منجر به زیاد کردن تراکم دانش آموزان در کلاس های درس شده، چگونه می توان جهت زیاد کردن حقوق کارکنان آموزش و پرورش به درآمدهای این دستگاه اتکا داشت؟
وی تأکید کرد: در دستگاه های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش وظیفه ذاتی ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه و به خاص در آموزش و پرورش ارتقای سطح اموزش و تربیت کودکان و نوجوانان کشور است و تأکید بر درآمدزایی با ماهیت و کارکرد این دستگاه ها در سطح کلان منافات دارد.
عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس افزود: وظیفه دولت و مجلس این است که این دستگاه های فرهنگی را به صورت مطلوب اداره کرده و بودجه کافی را به آن اختصاص دهد
رئیس فراکسیون ولایی مجلس دهم با بیان اینکه دغدغه مسئولان باید عمل به سند تحول بنیادین باشد، خاطرنشان کرد: در این سند تاکید بر آن است که برنامه ها باید به سمت زیاد کردن سهم اعتبارات آموزش و پرورش از تولید ناخالص داخلی به میزان مناسب و زیاد کردن سهم هزینه های غیرپرسنلی در بودجه جاری آموزش و پرورش باشد.


منبع: تسنیم

واژه های کلیدی: دستگاه | برنامه | کمیسیون | قانون | زندگی | آموزش |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو