لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » مؤثرترین راه کم کردن فشار خون در مردان

مؤثرترین راه کم کردن فشار خون در مردان

نتایج حاصل از یک مطالعه نشان داده است که سونا می‌تواند نقش مؤثری در کم کردن مبتلا شدن به فشار خون بالا و درمان آن در مردان داشته باشد

مؤثرترین راه کم کردن فشار خون در مردان

نتایج حاصل از یک مطالعه نشان داده است که سونا می تواند نقش مؤثری در کم کردن مبتلا شدن به فشار خون بالا و درمان آن در مردان داشته باشد

کاهش فشار خون در مردان

نتایج یک مطالعه تازه در فنلاند نشان داده هست، سونا می تواند نقش پررنگی در کم کردن فشار خون بالا و عدم مبتلا شدن به آن در مردان داشته باشد. محققان فنلاندی با تکیه بر نتیجه های مطالعات خود دریافتند، مَردهایی که طی یک هفته ۴ بار به سونا می روند، خطر مبتلا شدن به فشار خون بالا را تا ۴۶ درصد در خود کم کردن می دهند.

عبارات مهم : رژیم غذایی – رژیم غذایی
کارشناسان بهداشتی معمولا به افرادی که از فشار خون بالا زحمت می برند، توصیه می کنند، ورزش کنند و از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند؛ پژوهش های تازه نشان داده است سونا می تواند نقش مؤثری در کم کردن مبتلا شدن به فشار خون بالا ایفا کند.
بر اساس شواهد حاصل از مطالعات، سونا می تواند خطر بیماری قلبی که قاتل پیشرو در دنیا است را کم کردن دهد.

کشورهایی با جمعیت بالا از جمله چین، هند، ایالات متحده، روسیه و اندونزی دارای بیشترین میزان مبتلا شدن به فشار خون بالا بین سایر کشورها هستند و بر اساس آمارها، بیش از سه و نیم میلیارد از جمعیت مردم دنیا در آستانه فشار خون بالا قرار دارند و در حدود ۸۷۰ میلیون انسان در سراسر دنیا دارای بیماری فشار خون بالا هستند.
محققان دانشگاه فنلاند ادعا می کنند، نتیجه های به دست آمده از این پژوهش ها می تواند کمک موثری به کم کردن مبتلا شدن به فشار خون بالا و در پی آن بیماری های قلبی کند. محققان معتقدند، سونا باعث کم کردن فشار خون از طریق مکانیسم های متفاوت بیولوژیکی می شود؛ پرفشاری خون مهمترین عامل خطرِ قابل پیشگیری در فوت زودرس در سراسر دنیا است.
کارشناسان بهداشتی توصیه می کنند، جهت در امان ماندن از فشار خون بالا تنظیم رژیم غذایی، انجام ورزش منظم، خودداری از مصرف نمک به میزان زیاد، تنفس عمیق، تناسب اندام و سونا می تواند نقش موثری در حفظ سلامت افراد داشته باشد.

مؤثرترین راه کم کردن فشار خون در مردان

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mashreghnews.ir

واژه های کلیدی: رژیم غذایی | رژیم غذایی | مبتلا شدن | بیماری | مردان | سلامت | جمعیت | محققان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو