آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » نوکیا تولید دوربین گران قیمت خود را متوقف کرد

نوکیا تولید دوربین گران قیمت خود را متوقف کرد

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری تیم خبر رسان تلگرام و اینستاگرام و فیسبوک و .. گروه تحریریه سایت؛ نوکیا دوربین کروی Ozo را جهت وارد کردن به

نوکیا تولید دوربین گران قیمت خود را متوقف کرد

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ نوکیا دوربین کروی Ozo را جهت وارد کردن به بازار واقعیت مجازی بدون نیاز به مسابقه با دستگاه های سرپوشیده مانند Oculus Rift ساخت. ولی با وجود اینکه این شرکت قصد نداشت با طیف گسترده دوربین های واقعیت مجازی بازار مسابقه کند شرایط آن گونه که نوکیا می خواست پیش نرفت و باعث توقف توسعه Ozo و کم کردن ۳۱۰ نفری کارمندان این پروژه شد.

طبق اعلام نوکیا:”رشد بازار VR سریع تر از آن چیزی بود که مدنظر داشتیم.” نوکیا مجبور شد هزینه های خود را در بازار واقعیت مجازی بهینه کند و این دستگاه یکی از تلفات این کار بود. اکنون نوکیا جهت تمرکز روی پروژه های سلامت دیجیتال خود،برنامه ریزی می کند.

نوکیا تولید دوربین گران قیمت خود را متوقف کرد

نوکیا سال ۲۰۱۵ قیمت دوربین پشت اوزو را ۶۰۰۰۰ هزار دلار یعنی حدود ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرده بود. با توجه به قیمت گذاری این دوربین کاملا مشخص بود که یک دوربین ۳۶۰ درجه سه‌بعدی حرفه ای است که قادر به پخش زنده، نظارت زنده و استیچ اتوماتیک هست؛ استیچ فرایند ترکیب تصویرهای متعدد عکاسی جهت ایجاد یک پانورامای جداگانه تصویر با وضوح بالاست.

دیزنی، سونی پیکچرز و دیگر شرکت‌های بزرگ در تولید محتوای واقعیت مجازی موفق نبودند و این عنوان باعث شد شرکت ها به نوکیا پیشنهاد قیمت ۴۵۰۰۰ هزار دلار را بدهند. ولی فروش دوربین جهت ادامه تولید آن کافی نبود و نوکیا تولید آن را متوقف کرد. البته نوکیا اعلام کرده است که پشتیبانی خود را به مشتریان فعلی ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

عبارات مهم : واقعیت مجازی – مسابقه
نوکیا باید ۳۱۰ نفر از کارکنان خود را کم کردن دهد

واژه های کلیدی: واقعیت مجازی | مسابقه | دوربین | دستگاه | پروژه | نوکیا | تصویر | بازار

نوکیا تولید دوربین گران قیمت خود را متوقف کرد

نوکیا تولید دوربین گران قیمت خود را متوقف کرد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو