ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ورود ۱۰ شناور کره جنوبی جهت زیاد کردن ظرفیت ، اعلام آمادگی بانک مرکزی توسعه ناوگان ملی کشتیرانی

ورود ۱۰ شناور کره جنوبی جهت زیاد کردن ظرفیت ، اعلام آمادگی بانک مرکزی توسعه ناوگان ملی کشتیرانی

شهباز بیگی گفت: ظرفیت ناوگان ملی با ورود ۱۰ شناور کره جنوبی زیاد کردن ۵۰ درصدی می‌یابد.

ورود ۱۰ شناور کره جنوبی جهت زیاد کردن ظرفیت ، اعلام آمادگی بانک مرکزی توسعه ناوگان ملی کشتیرانی

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، احمد شهباز بیگی معاون مالی کشتیرانی با بیان اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران یکی از منحصر به فرد ترین شرکت های ایرانی هست، اظهار کرد: این شرکت جزو معدود بنگاه های اقتصادی به شمار می آید که مراودات مالی و بازرگانی آن بین المللی و به صورت مستقیم متاثر از شرایط اقتصاد جهانی است.

وی با اشاره به اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در وقت قبل از تحریم ها وضعیتی عادی توأم با مسابقه بین المللی را تجربه می کرد، افزود: این شرکت در وقت تحریم به علت عدم حضور شرکت های خارجی در بنادر کشور و با وجود تحریم ها شرایط مالی خوبی را در بعضی مقاطع پشت سر گذاشت.

وی تاکید کرد: کشتیرانی با ورود به دوره سوم که با برطرف تحریم ها و گشایش های حاصل شده است به وجود آمد، بار دیگر وارد فضای رقابتی با سایر خطوط کشتیرانی شد.

ورود ۱۰ شناور کره جنوبی جهت زیاد کردن ظرفیت ، اعلام آمادگی بانک مرکزی توسعه ناوگان ملی کشتیرانی

معاون مالی کشتیرانی با بیان اینکه حاشیه سود مناسب این شرکت در وقت بحران در حمل و نقل دریایی را یکی از نقاط قوت ناوگان ملی به شمار می رود، گفت: طبق آمارهای مقایسه ای عملکرد کشتیرانی مناسب بوده و ما شاهد کسب سود مناسب و مطلوب در شرایطی که شرکت های بزرگ کشتیرانی در مواجه با زیان های هنگفت در سطح دنیا بوده اند، هستیم.

شهباز بیگی با بیان اینکه کشتیرانی کشور عزیزمان ایران با توجه به شرایط رقابتی و رکود در صنعت حمل و نقل در سالهای ۹۴ و ۹۵ ، عملکرد مطلوبی داشته، بیان کرد: این شرکت در ۶ ماه نخست امسال با توجه به اطلاعات حسابرسی نشده ناشی از عملکرد شرکت های گروه، رشد ۳۰ الی ۴۵ درصدی در عملکرد را پشت سرگذاشته که نوید بخش سود دهی در سال مالی جاری است.

وی دوران پسابرجام را فرصتی مناسب جهت اجرای طرح های توسعه ای جهت کشتیرانی تصریح کرد و گفت: در دوران تحریم ها به علت محدودیت های بوجود آمده، متاسفانه ناوگان ملی نتوانست توسعه و نوسازی را در تراز شرکت های بین المللی انجام دهد .

معاون مالی کشتیرانی یاد آور شد: تلاش می کنیم در شرایط فعلی در صدد اجرای این مهم است .

شهباز بیگی گفت: ظرفیت ناوگان ملی با ورود ۱۰ شناور کره جنوبی زیاد کردن ۵۰ درصدی می‌یابد.

شهباز بیگی سپس به ورود ۱۰ فروند کشتی های سفارش داده شده است به شرکت کره ای در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد و افزود: با ورود این ۱۰ فروند شناور ظرفیت ناوگان کشتیرانی کشور عزیزمان ایران به میزان ۵۰ درصد زیاد کردن می یابد.

وی تاکید کرد: روند قیمت سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در بازار سهام طی دو سال اخیر نشانگر عدم تبعیت از فضای هیجانی در بازار سرمایه بوده که همواره روندی با ثبات در پی داشته است.

وی ادامه داد: با اجرای طرح های توسعه ای، منافع سهامداران بیش از پیش تامین و سهام کشتیرانی همواره در زمره سهام جالب در بازار بورس اوراق بهادار باشد.

معاون مالی کشتیرانی کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه جهت طرح توسعه ناوگان از بانک های کره جنوبی و چین به صورت فاینانس استفاده خواهیم کرد، گفت: با توجه به ایجاد خط اعتباری هشت میلیارد یورویی بانک مرکزی در کره جنوبی و همچنین خط اعتباری دیگری در چین ، بانک مرکزی در قالب این دو خط جهت حمایت از طرح های توسعه ناوگان ملی اعلام آمادگی کرده است.

انتهای پیام/

افزایش قیمت سهام کشتیرانی طی دوسال

واژه های کلیدی: کره جنوبی | شرایط مالی | اجرای طرح | تحریم ها | ایرانی | مرکزی | بازار | ایران | اسلامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو