هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » خوردنی های مغذی جهت ناخن ‌ها

خوردنی های مغذی جهت ناخن ‌ها

برای تقویت سلامت ناخن ها، پزشکان اغلب از ناخنها به عنوان معیاری جهت تعیین سلامت کلی بدن استفاده می ‌کنند‌. از آنجایی که بدن مواد مغذی را ابتدا

خوردنی های مغذی جهت ناخن ‌ها

برای تقویت سلامت ناخن ها، پزشکان اغلب از ناخنها به عنوان معیاری جهت تعیین سلامت کلی بدن استفاده می کنند . از آنجایی که بدن مواد مغذی را ابتدا به اندام های حیاتی می فرستد ، ناخن ها عموما آخرین عضوی هستند که آنها را دریافت می کنند . از این جهت در صورت وجود سوء تغذیه در بدن ، نوک انگشتانتان آن را نشان می دهند

مشکل ناخن ها و تغذیه چه ارتباطی با هم دارند؟

حتی اگر رژیم غذایی سالمی داشته باشید ، به این معنا نیست که ناخن هایتان به مشکلاتی از قبیل کدرشدن و قیمت رشد پایین دچار نمی شوند . آیا که ژنتیک هم بر نوک انگشتانتان تاثیر می گذارد . با همه این ها ، خوردن غذاهایی که حاوی مواد مغذی محبوب ناخن ها هستند، می تواند به آنها یاری کند تا به عالی ترین حالت دربیایند :

آجیل: بادام، گردو و سایر آجیل ها حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا۳ هستند. در این میان بادام گزینش بهتری است آیا که بیشترین مقادیر ویتامین ای، منیزیم، و کلسیم را در مقایسه با سایر آجیل ها در خود جای داده هست. این ویتامین ها و مواد معدنی منجر به تقویت استخوان ها و تقویت ناخن ها می شوند و از شکستگی ناخن جلوگیری می کنند.

خوردنی های مغذی جهت ناخن ‌ها

ماهی سالمون: یکی از سالم ترین غذاها جهت حفظ سلامت کلی بدن است با این حال مقادیر بالای ویتامین دی موجود در این ماهی به جذب کلسیم زیاد در بدن کمک می کند. این زیاد کردن جذب کلسیم به جنبش رشد استخوان ها و زیاد کردن قدرت ناخن ها کمک می کند. بنابراین به جای گزینش گوشت های قرمز، حداقل هفته ای دو بار ماهی سالمون بخورید.

ماست: ماست با طعم معمولی و نه ماست های پرچرب و شیرین، حاوی مواد معدنی تقویت کننده ناخن ها است یعنی پروتئین، بیوتین، آهن، منیزیم، پتاسیم، کلسیم و ویتامین دی.

سبزیجات تیره رنگ: از قبیل لوبیا، کلم بروکلی و گل کلم حاوی مقادیر زیادی پروتئین و بیوتین هستند که از تولید کراتین حمایت می کنند؛ پروتئینی که به حفظ سلامت مو و ناخن ها کمک می کند.

تخم مرغ: درست مانند ماهی سالمون، حاوی پروتئین و ویتامین دی هست. تخم مرغ منبع غنی از بیوتین نیز محسوب می شود.

برای تقویت سلامت ناخن ها، پزشکان اغلب از ناخنها به عنوان معیاری جهت تعیین سلامت کلی بدن استفاده می ‌کنند‌. از آنجایی که بدن مواد مغذی را ابتدا

دانه های آفتاب گردان: علاوه بر این که یک میان وعده سالم جهت وعده قبل از خواب هست، مقادیر زیادی منیزیم دارد که باعث رشد ناخن ها می شود.

مرغ: سرشار از ویتامین ب، پروتئین و روی است و این ترکیب قدرتمند منجر به تقویت رشد ناخن، مو و پوست یم شود. مرغ یک پروتئین بدون چربی هست. کمبود پروتئین در رژیم غذایی باعث ضعیف و شکننده شدن ناخن ها می شود. اگر گیاه خوار هستید و گوشت نمی خورید، می توانید اسید آمینه مورد نیاز را از مواد غذایی غیر گوشتی دریافت کنید.

دانه کدو تنبل: غذایی بسیار بافایده جهت سلامت ناخن های شماست. این دانه غنی از ویتامین ای، روی و فیبر است و خاصیت قلیایی دارد به این معنی که با التهاب در بدن مبارزه می کند.

عبارات مهم : مواد غذایی – رژیم غذایی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: alodoctor.ir

واژه های کلیدی: مواد غذایی | رژیم غذایی | ماهی سالمون | تقویت ناخن | ویتامین | استخوان | سالمون | دریافت | پروتئین | کلسیم | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو