کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » ابزار دولتی جهت کنترل بخش شخصی

ابزار دولتی جهت کنترل بخش شخصی

رئیس شرکت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ظرفیت بزرگ بخش شخصی در ارائه خدمات خبر داد و گفت که البته دولت جهت دخالت در این حوزه مقرراتی در نظر گرفته است.

ابزار دولتی جهت کنترل بخش شخصی

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ حسین فلاح در نشستی تخصصی با عنوان بررسی نظام‌نامه پیوست فناوری اطلاعات با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد از ظرفیت‌های ارائه خدمات این حوزه در اختیار بخش شخصی هست، گفت: نظام‌نامه پیوست فناوری اطلاعات چارچوب‌هایی را جهت دخالت بخش دولتی در این حوزه مقرر می‌کند. به همین جهت طبق مصوبه ۱۶۳ کمیسیون تنظیم مقررات مقرر شده است است که از ظرفیت‌های داخلی زیاد استفاده شود. ما موظف شده‌ایم بر این اساس اپراتورها را ارزیابی و فرآیندهای تشویقی را اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه دو تشکل بزرگ صنفی صنف تولیدکنندگان تجهیزات و نظام صنفی رایانه‌ای کشور وظیفه ارزیابی و تشخیص تولیدات داخلی را دارند، گفت: در واقع خود صنف‌ها کار مهم را انجام می‌دهند و تشخیص می‌دهند که آیا اساسا شرکت‌هایی که خواهان قرارداد هستند از ظرفیت تولید داخلی برخوردار هستند یا نیستند. عمده مصرف تولیدات داخلی به وسیله چند اپراتور تلفن‌های همراه و مخابرات تولید می‌شود که ما فرآیند اصلاح پروانه این شرکت‌ها را داشته‌ایم.

فلاح با اشاره به اینکه مجموعه مقررات شرکت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌تواند باعث حمایت زیاد از تولید داخلی شود، گفت: پیوست فناوری اطلاعات علیرغم لازم‌الاجرایی بودن آن، ولی به صورت یک طرفه انجام می‌شود. مواردی که در پروانه اپراتورها جای داده‌ایم در نهایت از نظر اجرایی کار را جهت تنظیم مقررات بسیار راحت‌تر کرده است.

ابزار دولتی جهت کنترل بخش شخصی

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اطلاعات | پروانه | فناوری | تنظیم | سازمان تنظیم مقررات | فلاح جوشقانی | ابزار دولتی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو