آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » پرسپولیس با افتخار از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد / برانکو

پرسپولیس با افتخار از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد / برانکو

وبسایت رسمی برنامه نود – سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان جهت خانواده خودشان، هواداران ارزش و کشورشان تلاش کردند و با افتخار با لیگ قهرمانان خداحافظی کردند.

پرسپولیس با افتخار از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد / برانکو

وبسایت رسمی برنامه نود –  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان جهت خانواده خودشان، هواداران ارزش و کشورشان تلاش کردند و با افتخار با لیگ قهرمانان خداحافظی کردند.

عبارات مهم : لیگ قهرمانان آسیا – برانکو ایوانکوویچ
به گزارش وبسایت نود ، برانکو ایوانکوویچ در آخر تمرین تیم پرسپولیس در جمع خبرنگاران در مورد نرسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: یک بار دیگر مایلم به بازیکنانم به خاطر نتایجی که در لیگ برتر و لیگ قهرمانان و بخاطر بازی و تلاش هایی که کردند تبریک بگویم. در سوپرجام قهرمان شدیم و در جدول لیگ هم دوم هستیم و تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم پیش رفتیم و به بازیکنانم بابت بازی خوبشان افتخار می کنم چون سخت است که بعد از شکست ۴ بر صفر تیم برگردد. بازیکنان جهت خانواده خودشان، هواداران ارزش و کشورشان تلاش کردن و با افتخار با لیگ قهرمانان خداحافظی کردند.

وی ادامه داد: بیشترین بازی را در بیرون از منزل انجام دادیم. از لحاظ داوری هم مشکلاتی داشتیم. دو گل الهلال مسئله داشت، یک گل آنها در بازی اول آفساید بود و گل دومشان هم با اشتباه روی شجاع به ثمر رسید. پنالتی هم جهت این تیم گرفتند که پنالتی نبود. این سه گل روی قضاوت ناعادلانه به ثمر رسید. به بازیکنانم افتخار می کنم، آنها تا لحظه آخر به دنبال برد بودند و با استحقاق به نیمه نهایی رسیدند، ولی تجربه کم باعث شد به فینال نرسیم.

برانکو تصریح کرد: لیگ عملاً جهت ما از هم اکنون شروع می شود، ما خیلی باید فشرده کار کنیم و آنچه که از اول فصل گفتیم اینکه از قهرمانی مان در لیگ دفاع کنیم و در جام حذفی هم به همین اندازه تلاش کنیم تا بازی های باکیفیت ارائه بدهیم. بااهمیت ترین بازی ما مسابقه با نفت خواهد بود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که آیا از بیرانوند و ربیع خواه که عملکرد خوبی ندارند استفاده می کنید و آیا بهتر نیست با دادن شوک نیمکت نشینی به آنها شرایط را عوض کردن دهید، گفت: من دوست دارم با علت و مدرک بحث کنیم. بیرانوند کجایش بد بود، کجا دیروز بد کار کرد؟

وی در مورد اینکه بیرانوند مدتی است بد گل می خورد، گفت: دیروز مشکلش چه بود؟ طبیعی است که هر بازیکنی ممکن است در بعضی بازی ها ضعیف بازی کند، این مسئله گاهی پیش می آید. ربیع خواه کجایش بد بود؟ خیلی هم خوب بود. کدام بازیکن بهتر از او در خط هافبکمان بود. کجایش بد بازی کرد؟ ربیع خواه و کمال کامیابی نیا بدون ایراد بازی کردند، در یک چهارم نهایی ربیع خواه برابر الاهلی عالی ترین بازیکن میدان شد، مشکلش کجاست؟ پارسال ربیع خواه کل فصل را خوب بازی کرد، آیا فقط می گویید ربیع خواه ربیع خواه، آیا بازیکن دیگری را اگر بد بازی می کند، نمی بینید آیا آنها را یادآوری نمی کنید؟ چون بعضی هواخواه بعضی بازیکنان هستند. اگر ربیع خواه بد بازی کند، جایش روی نیمکت خواهد بود، ولی او دیروز خیلی خوب بود.

برانکو در پاسخ به این پرسش که شما مسلمان را که بد بازی کرد، تعویض کردید، ولی تعویض نکردن ربیع خواه شائبه ایجاد می کند و آیا نوراللهی از ابتدا بازی نکرد، افزود: احمد یک سال است که بازی نداشته، بازی پلی استیشن که نیست. طرف یک سال از میدان دور بوده، نمی توان یکدفعه او را بازی داد. ربیع خواه و کمال دیروز خیلی خوب بودند. دیروز الهلال چه کرد؟ آیا ما بهتر از الهلال بودیم یا نه؟ بعد اگر بهتر بودیم، اکنون در مورد چه بحث می کنیم؟ ربیع خواه برابر استقلال خوزستان ضعیف بود؟ بله، در بازی اول برابر الهلال بد بود، ولی کل تیم بد بودند نه فقط ربیع خواه. تعداد زیادی از بازیکنان بد بازی کردند و این هم قابل درک بود چون پرسشها زیادی هم داشتیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه ربیع خواه جنگندگی ندارد و پاس بلند نمی دهد؟ گفت: من بازی و پاس بلند را ممنوع کرده ام، وظیفه او متفاوت از آن چیزی است که فکرش را می کنید. کمال هم باید بازیکنان هجومی حریف را پوشش بدهد. آیا این همه هجمه علیه ربیع خواه و بیرانوند ایجاد شده، لیکن بعضی سایت ها علیه این دو بازیکن موجی به راه انداختند تا بازیکنان موردنظرشان را «آگراند دیسمان» (حمایت) کنند. نوراللهی شنبه هم حق بازی ندارد. هنوز مشکلاتی وجود دارد آیا بعضی می خواهند بازیکنی که خوب بازی می کند را نابودش کنند؟

وی در مورد اینکه شما بعد از نایب قهرمانی قول دادید پرسپولیس را قهرمان کنید و ماندید و این کار را کردید، ولی اکنون نمی گویید و می مانید و پرسپولیس را در آسیا قهرمان می کنید و آیا با کلوب به توافق رسیده اید یا نه، گفت: نشانه ما در لیگ قهرمانان این بود که تا آخر پیش برویم و این کار را هم کردیم. متأسفانه در بااهمیت ترین بازی پرسشها زیادی داشتیم. منچستر سیتی هم با آن همه بودجه نتوانست کاری کند و بایرن مونیخ با گواردیولا هم سه سال نتوانست به نیمه نهایی برسد. من قول الکی نمی دهم، اکنون می توانم قول بدهم که مثلاً به سیاره زحل برویم ولی باید ورزشی صحبت کنیم. من دنبال بازی با استانداردهای بالا و باکیفیت هستم و تلاش می کنیم به آن برسیم. این مسئله هم به توافق من و کلوب مربوط می شود.

برانکو در مورد اینکه اگر در پرسپولیس نماند، این تیم بعد از او چه شرایطی پیدا می کند، گفت: پرسپولیس هر لحظه پرسپولیس خواهد بود. این تیم و کلوب است که از همه چیز مهم تر هست، بازیکنان و مربیان خوب و باکیفیت می آیند و می روند، ولی اگر کلوب خوب و باکیفیت سازماندهی شود مهم هست. کلوب از همه چیز مهم تر است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه دالیچ جهت مذاکره با استقلال به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمده بود، عنوان کرد: او هیچ وقت به پایتخت کشور عزیزمان ایران نیامده بود، البته با او تماس گرفته بودند ولی ایشان بلافاصله عذرخواهی کرد چون علاقه ای نداشت. من هر لحظه با او در تماس هستم، او برنامه اش چیز دیگری بود، اکنون هم سرمربی تیم ملی کرواسی هست، از امارات و چین و عربستان هم پیشنهاد داشت، اکنون او به دنبال گزینش دستیارانش است و نتیجه های ما را هم دنبال می کند و برنامه خاص خودش را دارد. او با هیچ تیمی صحبت نکرده است.

وی در مورد اینکه یکی از رسانه ها نوشته بود فرهاد مجیدی قصد تصویر گرفتن با او را داشته ولی ظاهراً برانکو در فرودگاه او را بعد زده هست، گفت: اصلاً چنین چیزی نیست. من ورزشکارم و دوستان ورزشی زیادی هم در کشور عزیزمان ایران دارم و با توجه به اینکه سرمربی تیم ملی بودم با خیلی ها در تماس بودم، از مرحوم پورحیدری گرفته تا علی پروین، جلالی و…. افتخار می کنم که ملی پوشانی مثل فرهاد مجیدی و کریم باقری داشتم. هر لحظه هنگامی که بازیکنی را می بینم که مربی ارزش بودم خوشحال می شوم. مجیدی هم اکنون در اسپانیا کار می کند و می خواهد به دانشش جهت فوتبال کشور عزیزمان ایران افزوده شود. طبیعی است قشنگ ترین چیز اکنون دربی استقلال و پرسپولیس است و این شوخی ها بین ما ورزشکاران هم وجود دارد و این هم جزئی از قشنگ ترین موارد دوستی هاست. اگر دالیچ به استقلال می آمد، دوست خانوادگی من بود، نه دوست معمولی، خانواده های ما ۵۰۰ متر باهم فاصله دارند. طبیعی است اگر او به استقلال هم می آمد ما با تمام قدرت باهم می جنگیدیم تا برنده شویم. همان طور که در عربستان این اتفاق افتاد. من در الاتفاق بودم و او در الفیصل، این عالی ترین بخش مسابقه ورزشی هست. کری خوانی ورزشی هم وجود دارد.

برانکو در مورد اینکه او کرانچار را بعد از بازی با سپاهان بغل کرده، گفت: می دانید چند سال است کرانچار را می شناسم، ۵۰ سال. من کرانچار را رد نمی کنم و از دست رد به سینه اش نمی زنم. او اکنون جهت سپاهان تلاش می کند و من هم جهت تیم خودم پرسپولیس تلاش می کنم. بعد از بازی هم همدیگر را بغل کردیم و یکدیگر را بوسیدیم. چه کاری باید می کردیم؟

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه کرانچار گفته برانکو عالی ترین گزینه جهت سرمربیگری کرواسی هست، اظهار داشت: بله، من پیشنهاد داشتم، ولی من با پرسپولیس قرارداد داشتم و یک حرفه ای هستم. کرانچار هم سرمربی تیم ملی بوده و نظرش را گفته هست. من تنها مربی کرواسی بودم که در سه کشور قهرمان شده است ام. تنها مربی کروات بودم که کشور عزیزمان ایران را به جام جهانی بردم. ۷ سال در تیم ملی کرواسی بودم و بیشترین موفقیت را در تاریخ تیم ملی کشور داشتم. ۵ سال سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران بودم. دیگر بحث های باشگاهی را نمی گویم. کرانچار هم نظرش را در مورد من گفته هست. هر کداممان هم اهداف خاص خودمان را داریم، اکنون هم سرمربی تیم ملی کرواسی رفیق خودم هست. همین امروز هم با او صحبت کردم.

وی در مورد اینکه فتاحی می خواهد مسابقه های این تیم را فشرده برگزار کند، گفت: من دیگر نمی دانم چطور خواهد شد. لیکن این مسئله در حیطه اختیارات من نیست و مربوط به آقای فتاحی و شرکت لیگ می شود. تیم ملی هم برنامه خودش را دارد، ما دو روز بعد از بازی تیم ملی با استقلال خوزستان بازی کردیم که نباید بازی می کردیم. 

 

 

پرسپولیس با افتخار از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد / برانکو

 

۲۰۲۰

واژه های کلیدی: لیگ قهرمانان آسیا | برانکو ایوانکوویچ | سرمربی تیم ملی | سرمربی تیم | پرسپولیس | استقلال | قهرمانان | بازیکنان | کرواسی | ایران | سرمربی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو