بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » منتقدین جمع آوری متکدیان، طرح جایگزین ارایه کنند/ فرماندار تهران

منتقدین جمع آوری متکدیان، طرح جایگزین ارایه کنند/ فرماندار تهران

فرماندار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اجرای طرح جذب، پذیرش و ساماندهی متکدیان از جمله کودکان کار جهت برطرف آسیب های ترساندن کننده، از کارشناسان و

منتقدین جمع آوری متکدیان، طرح جایگزین ارایه کنند/ فرماندار تهران

فرماندار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اجرای طرح جذب، پذیرش و ساماندهی متکدیان از جمله کودکان کار جهت برطرف آسیب های ترساندن کننده، از کارشناسان و منتقدین جمع آوری متکدیان خواست، راهکار و طرح جایگزین پیشنهاد کنند.

اجرای طرح جذب، پذیرش و ساماندهی متکدیان

عیسی فرهادی در نشست آسیب شناسی طرح جذب، پذیرش و ساماندهی متکدیان در سنین متفاوت افزود: بعضی منتقدین، بدون توجه به وضع و حال کودکانی که در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران وادار به دست فروشی و تکدی گری می شوند، خواستار توقف طرح هستند.

عبارات مهم : استان تهران – اجرای طرح
وی خطاب به این منتقدین اظهار کرد: صرفنظر از نادیده گرفتن گسترش ناهنجاری های مشهود و مناظر آزاردهنده در پایتخت، چگونه از مسئولان و مجریان طرح می خواهید که نسبت به آسیب های گوناگونی که کودکان را همین امروز در گوشه و کنار پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ ترساندن می کند، بی تفاوت باشند. فرهادی با ارایه گزارشی از چگونگی اجرای طرح ساماندهی متکدیان و ارایه آماری از زیاد کردن روزافزون پدیده مهاجرت و حاشیه نشینی در اطراف تهران، ادعاهای مطرح شده است در این خصوص از جمله بدرفتاری با کودکان متکدی را قویا رد کرد.

فرماندار شهرستان پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: اگر این کارها که از نظر بعضی منتقدان به عنوان کودک آزاری مطرح و تبلیغ شده، انجام نشود، با توجه به پرسشها موجود در سایر شهرها و نیز جاذبه های غیرواقعی در پایتخت، شهروندان تهرانی به سرعت شاهد زیاد کردن بیش از پیش متکدیان در شهر خواهند بود.

وی گفت: از شروع اجرای طرح جذب، پذیرش و ساماندهی متکدیان، ۴۶۴ کودک جذب و به مراکز نگهداری کودکان انتقال داده شده است اند.

فرهادی در پاسخ به انتقاداتی که در این نشست در خصوص ظرفیت محدود و کیفیت پایین مراکز نگهداری کودکان مطرح شد نیز اظهار کرد: اگر چه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با مشکلاتی در این زمینه مواجه است ولی در حال حاضر باید قبول کرد که همین مکان ها، سرپناه امن و مطمئنی جهت کودکان محسوب می شود.
فرماندار پایتخت کشور عزیزمان ایران از زحمات صادقانه و بدون مزد و منت تمامی دست اندرکاران و فعالان حقوق کودکان قدردانی کرد و خواستار همراهی، همکاری و حمایت های بیش از پیش آنان با مسئولان ذی ربط شد.

براساس این گزارش، در این نشست مصطفی سراج مدیر بهزیستی شهرستان تهران، احمد خاکی سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان تهران، رضا قدیمی مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گزارشی در خصوص عملکرد دستگاه های ذیربط خود در ارتباط با طرح جمع آوری متکدیان در سنین مختلف، ارائه کردند.

همچنین در ادامه این نشست، تعدادی از مدیران انجمن ها و شرکت های مردم نهاد، فعالان حقوق کودکان و کارشناسان، نظرات خود در این خصوص را مطرح کردند.
طرح جذب، پذیرش و ساماندهی متکدیان که مدتی است در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اجرایی شده، موافقان و مخالفانی دارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ایزنا

منتقدین جمع آوری متکدیان، طرح جایگزین ارایه کنند/ فرماندار تهران

واژه های کلیدی: استان تهران | اجرای طرح | فرماندار | کودکان | تهران | ایران | تهرانی | خبر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو