حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » آیا علت ارزان بودن این لوازم آرایش را می دانید؟

آیا علت ارزان بودن این لوازم آرایش را می دانید؟

بازار لوازم آرایشی همواره یکی از داغ ترین بازار هاست. این صنعت بسیار پول ساز و درآمد زاست. همین امر باعث می شود تا افراد

آیا علت ارزان بودن این لوازم آرایش را می دانید؟

بازار لوازم آرایشی همواره یکی از داغ ترین بازار هاست. این صنعت بسیار پول ساز و درآمد زاست. همین امر باعث می شود تا افراد سود جو به دنبال کسب منافع زیاد وارد این بازار شوند. متاسفانه امروزه استفاده از بعضی لوازم آرایشی بسیار مضر بوده و حتی می تواند منجر به ایجاد بعضی بیماری های پوستی نیز در فرد شود.

یک مسئول شرکت غذا و دارو گفت: بارها مشاهده شده است است که جهت قوام یافتن رژ های لب به آنها سرب اضافه کرده اند، که این سرب ها هنگامی که به هنگام تماس با غذا خورده می شود پرسشها فراوانی جهت زن ها به خاص زن های باردار و جنین آنها ایجاد می کند.

آیا علت ارزان بودن این لوازم آرایش را می دانید؟

مصطفی اسماعیلی در پاسخ به چرایی عرضه قیمت پائین فرآورده هایی آرایشی و بهداشتی تقلبی و قاچاق اظهار داشت: فراورده های اصیل پروسه تولیدی و وارداتی ضابطه مند و به تائید مراجع قانونی رسیده را طی می کند؛ ضمن آنکه فرایند توزیع آنها تا رسیدن به دست مصرف کننده با نظارتهای سختگیریهای موشکافانه سلامت مدار همراه است.

رئیس اداره بهداشتی و آرایشی شرکت غذا و دارو ادامه داد: ولی دست اندرکاران عرضه محصولات تقلبی و قاچاق جهت ایجاد حاشیه سود هر چه تمام تر از هر آنچه به کیفیت و ماده موثره مربوط است می کاهند و توان خود را در تهیه بسته بندی شیک و ظاهر پسند خرج می کنند.

وی با اشاره به اینکه افراد متقلب و قاچاقچی به ضرب المثل ” عقل آدمی در چشم او است” اعتقاد و باور قلبی دارند، لذا از این حربه جهت کم فروشی در خلوص ماده موثر فرآورده ها استفاده کرده و هزینه آزمایشگاه های کنترل کیفی که چیزی حدود ۵۰ درصد هزینه تولید را مشمول بر می شود نادیده می گیرند تا یک سمپل و نمونه “ظاهر شیک” بی محتوا و کیفیت را در غالب محصول درجه یک به مصرف کننده تحمیل کنند کما اینکه یک سمپل ظاهر فریب اگر خالی باشد به مراتب بهتر از سمپل شیکی با محتوای دارای مواد تقلبی و قاچاق هست، در نمونه اول فقط بحث ضرر مالی در میان است ولی در مورد دوم خریداران علاوه بر زیان مالی با انواع و اقسام عوارض جسمی نیز دست به گریبان می باشند.

اسماعیلی با بیان اینکه بارها و بارها مشاهد شده است است که جهت قوام یافتن رژهای لب به آنها سرب اضافه کرده اند، تصریح کرد: این سرب ها هنگامی که به هنگام تماس با غذا خورده می شود پرسشها فراوانی جهت زن ها بویژه زن های باردار و جنین آنها ایجاد می کند.

بازار لوازم آرایشی همواره یکی از داغ ترین بازار هاست. این صنعت بسیار پول ساز و درآمد زاست. همین امر باعث می شود تا افراد

رئیس اداره بهداشتی و آرایشی شرکت غذا و دارو در آخر ضمن توصیه مردم به استفاده به جا و مناسب از فرآورده های آرایشی و بهداشتی خاطرنشان کرد: برندهایی را مورد استفاده قرار دهند که آزمون های کنترل کیفی را گذرانده باشند که جهت اطمینان از این مطلب و همچنین پیشگیری از خطرات و تهدیدهای فرآورده های آرایشی غیر اصیل، توجه به نشان شرکت غذا و داروی درج بر آن و به خاص استعلام کد ۱۶ رقمی برچسب زرد رنگ رهگیری اصالت ضروریست.

منبع: نصف جهان

واژه های کلیدی: آرایشی و بهداشتی | لوازم آرایشی | لوازم آرایش | استفاده | اسماعیلی | باردار | قاچاقچی | بهداشتی | کنترل | بازار | اداره

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو