کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » غربالگری هایی که تمام زنان نیازمند انجام آنها هستند

غربالگری هایی که تمام زنان نیازمند انجام آنها هستند

غربالگری هایی که تمام زنان در طول زندگی ارزش نیازمند انجام آنها هستند، از این قرارند:

غربالگری هایی که تمام زنان نیازمند انجام آنها هستند

غربالگری هایی که تمام زنان در طول زندگی ارزش نیازمند انجام آنها هستند، از این قرارند:

تمام بررسی های پزشکی مورد نیاز زنان!

به عنوان یک زن، غربالگری های اولیه بعضی امراض می تواند به شما در پیشگیری از سرطان، دیابت، پوکی استخوان و … کمک کند.این غربالگری ها بسته به سن شما، سابقه خانوادگی، تاریخچه سلامتی و عوامل خطر دیگر انجام می شود.

عبارات مهم : پیشگیری از سرطان – کلسترول بالا
غربالگری هایی که تمام زنان در طول زندگی ارزش نیازمند انجام آنها هستند، از این قرارند:

غربالگری فشار خون بالا:

همانطور که شما مسن تر می شوید، خطر مبتلا شدن به فشار خون بالا نیز زیاد کردن می یابد بخصوص اگر دچار اضافه وزن باشید و یا از بعضی عادات غلط بهداشتی تبعیت کنید. فشار خون بالا ترساندن کننده قلب است و منجر به زیاد کردن خطر حملات قلبی، یا سکته مغزی می شود. کنترل فشار خون می تواند خطرات طولانی مدت بیماری های قلبی و نارسایی کلیه را کم کردن دهد. غربالگری جهت فشار خون بالا مشمول بر اندازه گیری مرتبط فشار خون سیستولیک و دیاستولیک است.

غربالگری هایی که تمام زنان نیازمند انجام آنها هستند

غربالگری سطح کلسترول:

کلسترول بالا منجر به تشکیل پلاک و انسداد شریان ها می شود. تشکیل پلاک ها می تواند سالهای سال بدون علامت باشد و در نهایت منجر به حمله قلبی یا سکته مغزی شود. فشار خون بالا، دیابت و سیگار نیز از علل تشکیل پلاک هستند. عوض کردن در زندگی روزانه و استفاده از بعضی داروها خطر مبتلا شدن به تصلب شرائین را کم کردن می دهد. غربالگری سطح کلسترول مشمول بر اندازه گیری کلسترول تامف کلسترول بد و کلسترول خوب بعلاوه تری گلیسیرید یا چربی خون هست. اگر شما بالای ۲۰ سال سن دارید، هر ۵ سال یکبار باید این غربالگری را انجام دهید.

سرطان پستان:

پیدا کردن شانس مبتلا شدن به سرطان قبل از شروع آن، خود یک درمان هست. سرطان پستان حتی ممکن است مغز و ریه ها را نیز درگیر کند. معاینات مکرر پستان هر یک تا سه سال جهت تشخیص خطر مبتلا شدن به این بیماری مهم است.

غربالگری با ماموگرافی:

ماموگرافی با دوز پایین اشعه ایکس اغلب می تواند قبل از این که شما حتی یک توده را احساس کنید، آن را شناسایی کند. اگر شما ۴۰ سال به بالا هستید، حتما باید هر سال این غربالگری را انجام دهید. البته پزشکان بر حسب شرایط شما توصیه می کنند که این غربالگری دقیقا هرچند وقت یکبار باید انجام شود.

سرطان دهانه رحم:

گردن رحم یک گذرگاه باریک بین رحم و واژن هست. علت مهم سرطان دهانه رحم ویروس پاپیلومای انسانی هست. با آزمون پاپ اسمیر می توان سلول هایی که را که قرار است سرطانی شوند را تشخیص داد. توصیه های بین المللی بر این است که از سن ۲۱ سالگی به بعد، زنان متاهل هر سه سال یک بار این آزمون انجام شود و اگر شما ۳۰ سال به بالا یا مسن تر هستید، می توانید حداقل هر ۵ سال یکبار آزمون اچ پی وی را نیز انجام دهید. اگر شما از نظر جنسی در معرض خطر هستید، آزمون واژن جهت تشخیص کلامیدیا و گنوره را هر سال نیاز دارید.

غربالگری هایی که تمام زنان در طول زندگی ارزش نیازمند انجام آنها هستند، از این قرارند:

پوکی استخوان و شکستگی استخوان:

پس از یائسگی، زنان شروع به از دست دادن توده استخوانی می کنند و این شروع بیماری پوکی استخوان هست. آزمون غربالگری پوکی استخوان یا آزمون تراکم استخوان جهت تمام زنان ۶۵ سال به بالا توصیه می شود. اگر شما در معرض خطر مبتلا شدن به پوکی استخوان هستید، ممکن است دکتر در سنین پایین این آزمون را به شما توصیه کند.

سرطان پوست:

انواع مختلفی از سرطان پوست وجود دارد. هرگونه عوض کردن در پوست از جمله خال و کک و مک و عوض کردن در اندازه و رنگ خال ها باید به طور منظم در زنان بررسی شود.

دیابت نوع ۲:

دیابت خطر مبتلا شدن به بیماری های کلیوی، سکته مغزی، کوری و آسیب به رگ های خونی شبکیه چشم را زیاد کردن می دهد. سطح قند خون ۱۰۰ تا ۱۲۵ مرحله پیش دیابت است و سطح قند ۱۲۶ به بالا ممکن است نشان دهنده مبتلا شدن به دیابت باشد. آزمایش های دیگر مانند آزمون تحمل گلوکز خوراکی و آزمایشA۱Cنیز می تواند به تشخیص دیابت کمک کند. اگر شما سالم ولی در معرض خطر دیابت هستید، هر سه سال یکبار بخصوص با شروع سن ۴۵ سالگی از نظر مبتلا شدن به دیابت باید غربالگری شوید.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: آوای سلامت


واژه های کلیدی: پیشگیری از سرطان | کلسترول بالا | سرطان پوست | سرطان دهان | سرطان پستان | سرطان پوست | سرطان دهان | مبتلا شدن | استخوان | سلامتی | بیماری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو