هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » برند صنعت گاز کشور عزیزمان ایران در دنیا , پارس جنوبی

برند صنعت گاز کشور عزیزمان ایران در دنیا , پارس جنوبی

سال آینده | تولید گاز | جوانان | ایرانی | ایران | میلیون | اخبار اقتصادی | پالایشگاه پارس جنوبی

برند صنعت گاز کشور عزیزمان ایران در دنیا , پارس جنوبی

با آخر توسعه پارس جنوبی تا حدود ۲ سال آینده این مجتمع عظیم دارای ۱۳ پالایشگاه خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود بعد از تکمیل طرح، روزانه نزدیک به ۷۳۰میلیون متر مکعب گاز، یک میلیون بشکه میعانات گازی، ۱۰ میلیون تن ال‌پی‌جی، ۱۰ میلیون تن اتان و ۵ هزار تن گوگرد از حوزه پارس جنوبی تولید شود.
به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،به نقل از روابط عمومی مجتمع گازی پارس جنوبی بدون شک مهم‌ترین ماه جهت صنعت گاز مهرماه هست. در این ماه کم کم هوا رو به سردی می‌رود و تمام بخش‌های این صنعت عظیم باید آماده باشند تا در آرامش مردم کشور عزیزمان ایران زمین خللی ایجاد نشود. از طرفی صنایع و نیروگاه‌ها فعالیت خود را با سوخت پاک ادامه دهند. البته که شرکت گاز در همه ماه‌ها جهت گازرسانی تمام تلاش خود را انجام می‌دهد ولی ماه مهر از آنجا که وقت عوض کردن فصل هست، شرایط خاص‌تری را داراست.
مهرماه خاص‌تر هم خواهد شد زمانی که مهم‌ترین پروژه این صنعت در این ماه شروع شده است باشد. بدون شک مهم‌ترین اتفاق در تاریخ صنعت گاز کشور عزیزمان ایران افتتاح و توسعه فازهای پارس جنوبی هست. ۲۸ مهرماه سال ۱۳۷۷ اتفاقی عظیم در صنعت گاز کشور عزیزمان ایران رخ داد و توسعه پارس جنوبی شروع شد که به زودی شاهد توسعه کامل این مجتمع خواهیم بود.
اینکه از این طرح به‌عنوان مهم‌ترین و ارزشمندترین طرح صنعت گاز کشور و حتی صنعت نفت کشور عزیزمان ایران نام ببریم قطع به یقین سخنی گزاف نیست، آیا که با آخر توسعه پارس جنوبی تا حدود ۲ سال آینده این مجتمع عظیم دارای ۱۳ پالایشگاه خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود بعد از تکمیل طرح، روزانه نزدیک به ۷۳۰میلیون متر مکعب گاز، یک میلیون بشکه میعانات گازی، ۱۰ میلیون تن ال‌پی‌جی، ۱۰ میلیون تن اتان و ۵ هزار تن گوگرد از حوزه پارس جنوبی تولید شود.
به گفته کارشناسان در سال‌های اخیر جهت راه‌اندازی فازهای پارس جنوبی حدود ۷۰ میلیارد دلار هزینه شده است و ۲۰ میلیارد دلار نیز جهت توسعه فازهای باقیمانده باید هزینه ‌شود و این یعنی توسعه پارس جنوبی در نهایت ۹۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت و توصیه جالب اینجاست که درآمد تنها یک‌سال مجتمع گاز پارس جنوبی بعد از توسعه برابر ۹۹ میلیارد دلار خواهد بود و شاید تنها با همین مقایسه راحت اهمیت توسعه پارس جنوبی روشن شود.
از سویی پارس جنوبی را باید معنای واقعی توسعه در کشور دانست. با هر نگاهی که بنگریم، این مجتمع حامی مهم اقتصاد، امنیت و آرامش مردم کشور عزیزمان ایران عزیزمان هست. گازرسانی به اکثر منازل، صنایع، نیروگاه‌ها و پتروشیمی‌هایی همگی دستاوردهایی است که اکنون به برکت تولید گاز در پارس جنوبی محقق شده است است.
پارس جنوبی در کنار همه این خدمات توانسته در بخش دیگری از رسالت خود همواره در جهت توانمندسازی صنایع داخلی گام بردارد و در این سال‌ها اعتبار و حامی مهمی جهت سازندگان داخلی بوده است.
مجتمع گاز پارس جنوبی نور امیدی هست، در دل خانواده‌های ایرانی آیا که جوانان آن‌ها را مشغول به خدمتی پر برکت کرده و امروز بسیاری از مردم منطقه و کشور دغدغه‌ای از جهت تأمین معیشت خانواده‌های خود ندارند. همچنان که در نگاهی کلان‌تر گاز و سایر محصولات تولیدی در این مجتمع شرایط اشتغال در بخش‌های متعدد را فراهم آورده که محاسبه آن به سادگی صورت نمی‌گیرد.
اما امروز مجتمع گاز پارس جنوبی به برکت بهره‌برداری و راه‌اندازی از فازهای متعدد و با اعتبار جوانان متخصص خود یک شرکت بالغ است و هدفی فراتر جهت خود متصور است که آن حضور در بازارهای جهانی و ارائه خدمات به صنعت گاز در کشورهای منطقه و دنیا است.
پارس جنوبی در اوج جوانی مجموعه‌ای است توانمند که چه از نظر آمار تولید و چه از نظر دانش، تنه به تنه بزرگترین شرکت‌های نفت وگاز دنیا می‌زند و به‌زودی قادر خواهد بود به‌عنوان یک برند ملی مدافع منافع و توانایی‌های صنعت گاز کشور عزیزمان ایران در دنیا باشد.
انتهای پیام/
توسعه پارس جنوبی تا ۲سال دیگر به اتمام می رسد

واژه های کلیدی: سال آینده | تولید گاز | جوانان | ایرانی | ایران | میلیون | اخبار اقتصادی | پالایشگاه پارس جنوبی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو