نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » واکنش به فعالیت سایت های همسفریاب

واکنش به فعالیت سایت های همسفریاب

سرپرست صیانت و بازرسی مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت سایت های همسفریاب غیر قانونی است .این سایت ها مورد تایید مرکز رسانه

واکنش به فعالیت سایت های همسفریاب

سرپرست صیانت و بازرسی مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت سایت های همسفریاب غیر قانونی است .این سایت ها مورد تایید مرکز رسانه های دیجیتال نیستند و آنها هیچ لگویی از ما دریافت نکرده اند.

سایت های همسفریاب غیر قانونی هستند

پدرام ملایری افزود: طبق آیین نامه مصوب سال ۸۹ هیات وزیران، هر سایت و رسانه ای که قصد فعالیت درفضای مجازی را داشته باشد باید ازشرایط مورد نیاز برخوردار باشد و بعد ازثبت درخواست خود درسایت این مرکز و تایید صلاحیت، لگوی طلایی را ازمرکز رسانه های دیجیتال دریافت کرده باشد.این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سایت های زیادی جهت فعالیت در سایت مرکز رسانه های دیجیتال ثبت درخوست می کنند، لیکن الزاما هر ثبت درخواستی به منزله تایید کار و فعالیت قانونی درفضای مجازی نیست و باید حتما صاحبان سایت ها، لگوی طلایی اخذ کنند.

عبارات مهم : دیجیتال – رسانه ها
وی با اشاره به ۱۶ بند مصادیق مجرمانه اظهار کرد: اگر پایگاه اینترنتی که قصد فعالیت درفضای مجازی را دارد از یکی از این مصادیق مجرمانه برخوردار باشد موردتایید مرکز رسانه های دیجیتال قرار نخواهد گرفت.

ملایری تصریح کرد: یکی ازاین ۱۶ موارد مصادیق مجرمانه؛ اقدام علیه عفت ومنافی عمومی هست. بنابر این اگر سایتی دراین حوزه مجرمانه فعالیتی داشته باشد موضوع، پیگیری می شود و با صاحبان آن سایت ها برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: علاوه براین مرکز رسانه های دیجیتال مجهز به سامانه هوشمندی است که لحظه به لحظه فعالیت سایت های اینترنتی تایید شده است و دریافت کننده لگوی طلایی این مرکز را رصد و بازبینی می کند وگزارش می دهد که با دریافت این گزارشات ، بازرس ها اقدام به بررسی گزارش تخلف می کنند و بعد ازتایید گزارش رسیده، کارها مورد نیاز با فرد و یا سایت متخلف صورت می گیرد.

سرپرست بازرسی مرکز رسانه های دیجیتال با بیان اینکه تنها متولی ممیزی محتوا در اینترنت مرکز رسانه های دیجتال هست، این توصیه را تاکید کرد: اگر گزارش تخلف فعالیت سایتی در اینترنت به این مرکز ارجاع داده شود که تحت نظارت این مرکز نباشد باز هم مرکز رسانه های دیجیتال پیگیر عنوان خواهد شد و مراتب را به دستگاه ذی صلاح اعلام خواهد کرد.

به گفته سرپرست بازرسی مرکز رسانه های دیجیتال، ناآگاهی افراد از حقوقشان باعث می شود تا سودجویان از آن سودجویی کنند وبه آنان آسیب بزنند.

اخیرا سایت هایی با عناوین همسفریاب در اینترنت فعال شده است اند.هر چند عملکرد این سایت ها براق نیست ولی آنها با تبلیغات فریبنده و پر سر و صدا، به بهانه یافتن همسفری مناسب جهت بازدیدکنندگان خود، بطورغیرقانونی از چت بازان و بویژه دختران و زنان سودجویی می کنند.

شیوه کار این گونه است که بازدیدکنندگان این سایت ها تقاضای خود را همراه شماره تماسی ثبت می کنند و منتظر تماس مستقیم همسفری مناسب می مانند. آنان اینطور عنوان می کنند که کل مبلغ هزینه همسفر را خود پرداخت خواهند کرد و البته که مدیران این سایت ها هم با تبلیغات گسترده کار خود را به انجام می رسانند و همسفری موقت چند روزه را جهت سفر داخلی و خارجی کاربرانشان برمی گزینند.

به عنوان مثال در یکی از این سایت ها چنین پیامی آمده است: «سلام – درشهریورماه قصد سفر به آنتالیا یا کوش آداسی را جهت تفریح وعوض کردن آب وهوا دارم . یک همسفری فهمیده باشخصیت واهل تفریح میخواستم؛ زن یا آقا فرقی ندارد، لطفا درصورت میل به به شماره موبایلم به شماره … ۰۹۲۰ خبر رسان تلگرام یا مسیج و یا تماس بگیرید باتشکر.» اینها نمونه هایی از درخواست های این نوع بازدیدکنندگان است.

دراغلب این درخواست ها ذکرشده است که هزینه سفر اگر همسفر زن باشد از سوی درخواست کننده پرداخت خواهد شد. ضمن اینکه تقریبا همه این بازدیدکنندگان براین امر که باید همسفری که با آنها به سفر می رود فردی «اهل» و خوش برخورد باشد تاکید دارند.
برخی از بازدیدکنندگان این سایت ها هم علاوه برثبت تقاضای سفرخود تاکید می کنند که همسفرشان را با رعایت موازین شرعی گزینش خواهند کرد.

حال این سوالات مطرح است که این سایت ها چه اهدافی را دنبال می کنند؟ کاربرانی که قصد یافتن همسفر و تقبل پرداخت کل هزینه همسفر خود را بعضا به خارج از کشور دارند چه اهدافی را دنبال می کنند؟ آیا نشانه از همسفریابی تنهایی سفر نرفتن است یا…؟

نقش طراحان این سایت ها در این معادله کجاست؟ یعنی متقاضی ، تقاضا را می دهد و مشتری پاسخ می گوید و معامله تمام می شود در این میان چه بهره ای عاید مسئولان و طراحان این قبیل سایت ها می شود؟ امینت سفر را چه کسی یا چه اشخاصی تایید می کنند؟

واکنش به فعالیت سایت های همسفریاب

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: دیجیتال | رسانه ها | رسانه ای | قانونی | دریافت | فعالیت | خبر | اجتماعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو