کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » خرید ۳رادار تازه ترافیک هوایی

خرید ۳رادار تازه ترافیک هوایی

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها با اشاره به ورود سه رادار مواظبت پرواز تا سه ماه آینده به کشور گفت: با این اقدام، دخالت مستقیم مراقبات پرواز کم کردن می‌یابد.

خرید ۳رادار تازه ترافیک هوایی

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان رحمت الله مهابادی در مراسم گرامیداشت روز جهانی مواظبت پرواز با تقدیر از کنترلرهای ترافیک هوایی اظهار کرد: شغل مواظبت پرواز از مشاغلی است که نتیجه های آن به سرعت در زندگی مردم و در حمل و نقل هوایی دیده می شود.

وی با بیان اینکه مراقبان پرواز از مردم حفاظت و حراست می کنند ،افزود: همان گونه که نیروهای مسلح حافظ مردم هستند کنترلرهای ترافیک هوایی نیز از جان مردم حفاظت می کنند. این هجمه ای که در این اواخر به سپاه از سوی بول هوس ترین فرد انجام شد، به خاطر همین شاخصه سپاه بود که مسوول حفاظت از مردم است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: شغل مواظبت پرواز از مشاغل اختصاصی این شرکت است و در هیچ شرکت و نهاد دیگری نمی توان چنین شغلی را یافت، بنابراین مراقبان پرواز معرف شرکت فرودگاه ها بوده و از سوی دیگر معرف فرهنگ کشور عزیزمان ایران در بین فعالان صنعت هوانوردی و خلبانان و پروازهای عبوری از آسمان کشور عزیزمان ایران هستند. به علت تعامل و گفتگویی که مراقبان پرواز با خلبانان پروازهای عبوری و یا ورودی به آسمان کشور عزیزمان ایران در کمال آرامش انجام می دهند.

خرید ۳رادار تازه ترافیک هوایی

وی نقش مراقبان پرواز در کم کردن یا زیاد کردن هزینه های ایرلاین ها را موثر دانست و افزود: در صورتیکه کیفیت کار کنترلرها و سرعت آنها در نشاندن و صدور دستور پرواز بالا باشد، هزینه های ایرلاین ها نیز کم کردن خواهد یافت.

مهابادی با تاکید بر اهمیت شغل مواظبت پرواز و اثرگذاری آن بر روی متغیرهای سیاسی تصریح کرد: یکی از عرصه هایی که نشان داد شغل مواظبت پرواز چه اهمیتی دارد، عرصه بحران قطر بود که به وسیله چهار کشور و به پشتیبانی دشمن های منطقه رقم خورده بود. مدیریت واقعه قطر جهت مراقبان پرواز در کشور عزیزمان ایران بسیار مهم بود؛ ما در فاصله ۱۰ ساعته کاری کردیم که مورد تقدیر رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی قرار گرفتیم و کنترلرها از ایجاد بحرین دیگر جلوگیری کردند.

رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها بیان کرد: در طی بحران قطر و بسته شدن آسمان این کشور از سوی کشورهای همسایه مراقبان پرواز کشور عزیزمان ایران همزمان عملیات کنترل پرواز و تقرب پرواز را توأمان ارائه دادند که تا قبل از آن در صنعت هوانوردی کشور عزیزمان ایران بی سابقه بود و فشار زیادی بر روی کنترلرهای ترافیک هوایی وارد آمد.

کاهش دخالت مستقیم مراقبات پرواز

این مقام مسوول در وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در فرودگاه مهرآباد از ۴۳۰ تا ۴۴۰ پروازی که انجام می شد ۳۷۷ کانسلیت (دخالت مستقیم مراقبان پرواز) را شاهد بودیم، ولی در آینده نزدیک با همکاری این مشاوره خدمات هوایی تعدد کانسلیت ها به هفت فقره کم کردن می یابد و اگر تعداد پروازها ۵۰ درصد زیاد کردن یابد، تعدد کانسلیت ها حداکثر به ۱۷ دخالت مستقیم کنترلرها می انجامد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها با اشاره به ورود سه رادار مواظبت پرواز تا سه ماه آینده به کشور گفت: با این اقدام، دخالت مستقیم مراقبات پرواز کم کردن می‌یابد.

مهابادی اظهار کرد: در خصوص سامانه های راداری نیز کلیه سامانه های رادیویی و سوییچینگ خریداری شده است و پرسشها مهم ما تنها در حوزه راداری است که با ورود نخستین رادار و سپس دومین رادار در روزهای آینده و در نهایت سومین رادار تا سه ماه آینده بخش زیادی از پرسشها راداری مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های شرکت فرودگاه ها در خصوص آموزش به مدیران آینده ادامه داد: اکنون یک گروه از متخصصان این کشور خارج از کشور در حال آموزش هستند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران در آخر تاکید کرد: کارها این شرکت در خصوص مدیریت بحران هوایی قطر به حدی نیرومند و با سرعت انجام شد که رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به من گفت شرکت فرودگاه ها موفق ترین کارنامه در بحران قطر را ارائه داد و کنترلرهای ترافیک هوایی کشور عزیزمان ایران از سرعت و دقت کافی در هدایت هواپیماهای عبوری قطر از آسمان کشور عزیزمان ایران ارائه دادند.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: فرودگاه | ترافیک | پرواز | ایران | آسمان | مراقبت پرواز | رادار پرواز | شرکت فرودگاهی کشور

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو