نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » امسال، تولید خرما به بیش از یک میلیون تن می‌رسد

امسال، تولید خرما به بیش از یک میلیون تن می‌رسد

رییس انجمن ملی خرما گفت: نخلستانهای خرما از لحاظ زراعی در شرایط مناسبی بوده و آینده نگری می‌شود که امسال میزان تولید به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.

امسال، تولید خرما به بیش از یک میلیون تن می‌رسد

محسن رشید فرخی رییس انجمن ملی خرما در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اظهار نگرانی از خرید تضمینی خرما اظهار کرد: سال گذشته از شرکت تعاون روستایی تقاضا کردیم که در خرید تضمینی خرما دخالتی نکنند، که البته با همکاری های صورت گرفته، تولیدکننده و مصرف کننده رضایت نسبی از شرایط بازار داشتند.

وی با اشاره به اینکه نرخ خرما تابع عرضه و تقاضاست، افزود: خرید توافقی خرما به علت نبود زیرساخت های مورد نیاز می تواند لطمه جدی به تولید و صادرات وارد کند و انتظار می رود این امر از سوی دولت تکذیب شود تا با دپوی خرما در انبارها روبرو نشویم.

رشید فرخی ادامه داد: با توجه به فساد پذیر بودن خرما، عرضه آن در بورس کالا باید کارشناسی باشد، در غیر این صورت نمی تواند، شفافیتی در بازار ایجاد کند.

امسال، تولید خرما به بیش از یک میلیون تن می‌رسد

رییس انجمن ملی خرما با بیان اینکه بخش دولتی و شخصی با همکاری یکدیگر به فرمول مناسبی جهت ایجاد زنجیره تولید خواهند رسید ، تصریح کرد: بنابرگفته معاون امور باغبانی وزارت جهاد طرح های مناسبی جهت مبارزه با زنجیره تولید خرما انجام شده است است .

به گفته وی با توجه به آنکه امسال از لحاظ زراعی نخلستانهای خرما از شرایط مساعدی برخوردار هست، آینده نگری می شود که میزان تولید به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.

انتهای پیام/

نرخ خرما تابع عرضه و تقاضاست

واژه های کلیدی: باغبانی | زنجیره | تضمینی | بازار | انجمن | همکاری | میلیون | اخبار اقتصادی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو