هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » این مسئله به اندازه غذاهای ناسالم جهت روده مضر است!

این مسئله به اندازه غذاهای ناسالم جهت روده مضر است!

متخصصان سلامت هشدار می‌دهند که استرس ممکن است همچون خوراکی‌های ناسالم به سلامت روده آسیب وارد کند.

این مسئله به اندازه غذاهای ناسالم جهت روده مضر است!

متخصصان سلامت هشدار می دهند که استرس ممکن است همچون خوراکی های ناسالم به سلامت روده آسیب وارد کند.

متخصصان تغذیه و سلامت بر اساس نتیجه های این مطالعه هشدار دادند که استرس می تواند به اندازه خوراکی های ناسالم جهت سلامتی مضر باشد.

عبارات مهم : رژیم غذایی – استاندارد
متخصصان آمریکایی دریافتند موش های ماده ای که مضطرب هستند با تغییراتی در میکروبیوم روده مواجه می شوند که با آنچه در تصویر العمل به رژیم غذایی پرچرب مشاهده می شود شباهت دارد. هرچند در موش های نر استرس تاثیری روی میکروبیوم روده ندارد.

تاثیر مخرب و منفی ناشی از استرس روی سلامت روح و جسم از جمله زیاد کردن خطر بروز اضطراب و افسردگی و همچنین خطر زیاد کردن وزن عنوان جدیدی نیست. ولی مطالعات تازه آشکار کرده که بعضی از اثرات مخرب استرس می تواند عمیق تر از آن حدی باشد که تصور می کنیم به طوری که حتی میکرو ارگانیزم های روده نیز می توانند تحت تاثیر استرس قرار بگیرند.

در این بررسی متخصصان آمریکایی آزمایش هایی را روی دو گروه از موش های نر و ماده انجام دادند. نیمی از موش های نر و ماده جهت مدت ۱۶ هفته تحت رژیم غذایی پرچرب قرار گرفتند در حالی که موش های دیگر از رژیم غذایی استاندارد تغذیه شدند.

پس از مدت ۱۶ هفته تمامی موش ها جهت مدت ۱۸ روز، روزانه یک یا دو بار در معرض استرس خفیف قرار گرفتند. متخصصان نمونه مدفوع این موش ها را قبل و بعد از قرار گرفتن در معرض استرس آزمایش کردند تا مشخص شود استرس و رژیم غذایی چه تاثیری روی میکروبیوم روده دارد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، آنها دریافتند موش های نری که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه شده است اند در مقایسه با موش های ماده مضطرب تر هستند. همچنین در تصویر العمل به استرس موش های نر تغذیه شده است با غذاهای چرب در مقایسه با موش های ماده فعالیت جسمی کمتری دارند.

اما از طرفی در میان موش هایی که با رژیم غذایی استاندارد تغذیه شدند، مشاهده شد که میکروبیوم روده در موش های ماده در تصویر العمل به استرس، وضعیتی مشابه با مصرف رژیم غذایی پرچرب دارد که البته این تاثیر در موش های نر مشاهده نشد.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: سلامت نیوز


این مسئله به اندازه غذاهای ناسالم جهت روده مضر است!

واژه های کلیدی: رژیم غذایی | استاندارد | مقایسه | مشاهده | سلامتی | سلامت | تغذیه | تصویر | استرس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو