آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » هرگز در کلوب بدون دمپایی دوش نگیرید

هرگز در کلوب بدون دمپایی دوش نگیرید

عادت دارید در کلوب در وقت دوش گرفتن دمپایی بپوشید؟ دوش گرفتن در کلوب بدون دمپایی بسیار کار خطرناکی است.

هرگز در کلوب بدون دمپایی دوش نگیرید

عادت دارید در کلوب در وقت دوش گرفتن دمپایی بپوشید؟ دوش گرفتن در کلوب بدون دمپایی بسیار کار خطرناکی است.

چرا جهت دوش گرفتن در کلوب به دمپایی نیاز دارید؟

آیا تابه حال توجه کرده اید که افراد در کلوب ها، قبل از رفتن به حمام دمپایی می پوشند؟ جهت این کار مرسوم (البته بسته به اینکه به کدام کلوب می روید، ممکن است چندان هم مرسوم نباشد)، علت خوبی وجود دارد. دلایلی که ممکن است شما را شگفت زده کنند!

عبارات مهم : دوش گرفتن – استفاده

۱. عفونت های قارچی ناخن

استفاده از حمام های عمومی با پای برهنه، شما را در معرض بیماری اونیکومایکوزیس (onychomycosis) قرار می دهد، که یک عفونت قارچی ناخن است. با اینکه درمان های متعددی جهت این نوع از عفونت قارچی موجود هست، ولی آکادمی پزشکان خانواده آمریکا می گوید: هر لحظه همه ی درمان ها جوابگو نیست. اونیکومایکوزیس می تواند موجب جدا شدن ناخن از بستر آن، ضخیم شدن ناخن، و رنگ پریدگی ناخن شود. بعد هر لحظه هنگام دوش گرفتن در حمام کلوب ها (یا مکان های عمومی دیگر) از پاهای خود محافظت کنید.

هرگز در کلوب بدون دمپایی دوش نگیرید

۲. پای ورزشکاران

قارچ دیگری که در حمام های عمومی نهفته هست، موجب بیماری «پای ورزشکاران» می شود که منجر به خارش و سوزش در میان انگشتان و دیگر بخش های پا می گردد. کف حمام های تاریک و نم دار، شرایط محیطی بسیار مناسبی را جهت رشد و پرورش این قارچ فراهم می سازد. این قارچ ها می توانند خود را به کف اتاق رختکن نیز برسانند، پس تا زمانی که جهت لباس پوشیدن آماده می شوید، دمپایی های خود را از پاهایتان در نیاورید.

۳. زگیل های کف پا

یک علت دیگر جهت عدم استفاده از حمام های عمومی و رختکن با پای برهنه، این است که خطر ایجاد زگیل های کف پایی را زیاد کردن می دهد. انجمن ارتوپدی آمریکا پیشنهاد می کند که در حمام کلوب ها از دمپایی استفاده کنید تا خطر مبتلا شدن به زگیل ها را پایین بیاورید، که معمولاً به وسیله ویروس هایی که در محیط های گرم و مرطوب (مثل کف حمام و اتاق رختکن) رشد می کنند، ایجاد می گردند.

۴. عفونت های استاف

به گفته ی شورای کیفیت و سلامت آب، کلوب ها محلی جهت تکثیر باکتری های استافیلوکوکوسارئوس مقاوم به متیسیلین (MRSA) هستند. انجمن بهداشت عمومی آمریکا بیان می کند که زیاد عفونت های MRSA به صورت عفونت پوستی هستند، ولی در صورتی که باکتری ها از طریق خراشیدگی ها یا برش های موجود در پوست تان وارد بدن شوند، بعضی از آن ها می توانند کشنده باشند! بعد بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید، و در حمام یا رختکن های کلوب ها جهت حفاظت بیشتر، پاهای خود را بپوشانید.

۵. میکروب های ادرار و مدفوع

به گفته ی مجله ی Shape، هشتاد درصد از افراد در حمام ادرار می کنند! و اگر این تعداد زیاد از ما، به صورت منظم در حمام ادرار می کنیم، می توانید مقدار مدفوعی را که کف حمام ها انجام می شوند نیز تصور کنید، وای! اشریشیا کلی ( Escherichia coli یاE. coli) که یک باکتری موجود در مدفوع است و موجب اسهال می شود، ممکن است در کف حمام های عمومی پنهان شده است باشد. حتی اگر در اثر میکروب های ادرار یا مدفوع بیمار نشوید، فکر کردن به این که این مواد می توانند هنگام دوش گرفتن در کلوب روی پاهایتان قرار بگیرند، بسیار تلخ است.

عادت دارید در کلوب در وقت دوش گرفتن دمپایی بپوشید؟ دوش گرفتن در کلوب بدون دمپایی بسیار کار خطرناکی است.

۶. دیگر مایعات بدن

مراقب مایعات دیگر بدن (به خاص آن هایی که تلاش می کنید به آن ها فکر نکنید) که احتمالا در کف حمام کلوب ها وجود دارند، باشید. زنان در دوره ی قاعدگی ممکن است آثاری از خون را در حمام های عمومی به جا بگذارند. منی، عرق، بزاق، مخاط، و خلط، مایعات دیگری هستند که ممکن است در دیوارها، پرده ها یا کف حمام وجود داشته باشند. چون نمی دانید که پیش از این چه کسی از حمام استفاده کرده است یا عادات بهداشت شخصی آن ها به چه صورت هست، عالی ترین کار این است که محض احتیاط دمپایی بپوشید.

چون در حمام و اتاق های رختکن کلوب ها، احتمالا بدون حفاظت صحیح از پاهایتان در معرض قارچ، باکتری ها، ویروس ها یا مایعات بدن قرار دارید، هر لحظه پیش از دوش گرفتن در کلوب دمپایی بپوشید.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: fitnessmagazine.ir

واژه های کلیدی: دوش گرفتن | استفاده | دمپایی | باکتری | آمریکا | مدفوع | عفونت | سلامت | ادرار

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو