شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » احتیاط های مورد نیاز در مورد وکس کردن

احتیاط های مورد نیاز در مورد وکس کردن

اگر می خواهید با وکس کردن پوست صورتتان را اصلاح کنید و موهای اضافی آن را بردارید بهتر است

احتیاط های مورد نیاز در مورد وکس کردن

اگر می خواهید با وکس کردن پوست صورتتان را اصلاح کنید و موهای اضافی آن را بردارید بهتر است به بعضی نکات مهم در این زمینه دقت کنید و قبل از وکس کردن به آن ها توجه کنید. اگر این کار غیراصولی و با رعایت نکردن احتیاط های مورد نیاز انجام شود می تواند باعث بروز چین و چروک پوستی و ایجاد جوش در نواحی متفاوت پوستتان شود.

احتیاط های مورد نیاز در مورد وکس کردن

در روزی که قرار است وکس انجام بدهید، هرگز سراغ لایه برداری پوست نروید. لایه برداری، منافذ پوستی را صاف تر و نرم تر می کند و درنتیجه تماس پوست با ماده وکس را به اتفاق دردناک و ناخوشایندی بدل می سازد. یکی از بااهمیت ترین بخش های وکس کردن که معمولا بی اهمیت تلقی می شود، آماده سازی پوست قبل از وکس کردن هست. این سهل انگاری درحالی اتفاق می افتد که قبل از زدن ژلِ وکس به بدن، باید مطمئن شوید که پوست کاملا تمیز است و هیچ گونه آلودگی یا ذرات اضافی روی آن وجود ندارد. به هرحال، عالی ترین راه جهت آماده سازی پوست در فاصله ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مانده به شروع وکس کردن، مالیدن چند تکه یخ روی پوست هست. بنابراین، ابتدا پوست ناحیه مورد نظر را با پاک کننده ملایم بشویید و بعد چند تکه یخ روی پوست بمالید. این ترفند، مانع از شکل گیری جوش های بعد از وکس کردن می شود یا حداقل آن ها را کنترل می کند. در ادامه این مطلب، زیاد با توصیه های مورد نیاز در مورد وکس کردن آشنا می شویم.

ضرورت مواظبت های مورد نیاز بعد از وکس کردن

اگر پوست شما مستعد مبتلا شدن به جوش های بعد از وکس هست، باید مواظبت های مورد نیاز را فورا بعد از آخر روند وکس کردن شروع کنید. بعد همین که وکس کردن به آخر رسید، ابتدا پوست را با مقدار زیادی از آب ولرم شست وشو دهید. این کار، ذرات باقی مانده از ژل وکس را کاملا از پوست جدا می کند.

در ادامه باید پوست را با آب سرد بشویید و دوباره چند تکه یخ روی آن بمالید. البته شما جهت این کار باید یخ ها را درون یک پارچه کاملا نرم و مناسب بریزید، وگرنه تماس مستقیم یخ با پوست وکس شده است می تواند باعث جنبش و التهاب پوست شود. درنهایت هم بعد از انجام دادن این کارها، مقداری ژل آلوئه ورای خالص به پوست وکس شده است بزنید تا التهاب احتمالی اش را تسکین دهد. جوش های قرمز بعد از وکس کردن جوش های قرمز بعد از وکس کردن، به خاطر کنده شدن فولیکول های مو به وجود می آیند. این جوش ها، یکی از پرسشها طبیعی در زنان دارای پوست روشن و حساس هستند. پوست این زنان بعد از وکس کردن همواره زبر می شود، کمی می سوزد و مقداری هم ملتهب می شود. با این حال، نشانه های آزاردهنده معمولا در عرض ۳ روز از بین می روند.

جوش های سفید بعد از وکس کردن

وقتی که جوش های قرمز بعد از وکس کردن باقی می مانند، زیاد ملتهب می شوند و اندازه بزرگی به خودشان می گیرند. این روند درنهایت به شکل گیری جوش های بزرگ و سفید روی پوست منجر می شود که باکتری هایی هم درون خودشان دارند. به این مسئله در اصطلاح تخصصی، «فولیکولیت» می گویند. فولیکولیت، نوعی عفونت است که درون جایگاه فولیکول های کنده شده است به وجود می آید و می توان آن را با درمان های خانگی متفاوت ازجمله استفاده از عصاره آلوئه ورا یا حتی نمک، به طور موثری درمان کرد.

اگر می خواهید با وکس کردن پوست صورتتان را اصلاح کنید و موهای اضافی آن را بردارید بهتر است

اقدامات احتیاطی قبل از وکس کردن

۱٫ در روزی که قرار است وکس انجام بدهید، هرگز سراغ لایه برداری پوست نروید. لایه برداری، منافذ پوستی را صاف تر و نرم تر می کند و درنتیجه تماس پوست با ماده وکس را به اتفاق دردناک و ناخوشایندی بدل می سازد.

۲. در اوقاتی که دمای بدن در حد بالایی قرار می گیرد، مانند دوره های قاعدگی، نباید سراغ وکس کردن بروید. به علاوه، نوسانات هورمونی و خلقی در این دوره ها می توانند روند وکس کردن را جهت شما آزاردهنده کنند.

۳. اگر درحال مصرف داروهای تجویزی جهت درمان بیماری هستید، نباید وکس انجام بدهید. به عنوان مثال، افرادی که از Retin- A یا Accutane استفاده می کنند، مجاز به وکس کردن نیستند.

۴. از انجام دهنده وکس بخواهید که حتما از دستکش بپوشد و از وکس های گیاهی جهت شما استفاده کند. استفاده از ترکیبات شیمیایی در وکس کردن می تواند اثرات نامطلوبی جهت پوست شما داشته باشد.

احتیاط های مورد نیاز در مورد وکس کردن

۵. در صورت خون ریزی کردن قسمتی از پوست درحین وکس کردن، می توانید مستقیما از قالب های یخ جهت جلوگیری از شدت یافتن خون ریزی و جراحت های زیاد کمک بگیرید.

۶. در ساعات منتهی به وکس کردن (خصوصا نیم ساعت نهایی) هرگز حمام یا دوش آب گرم نگیرید. این کار، منافذ پوستی و فولیکول های مو را نرم می کند و درنتیجه وکس کردن را جهت شما دردناک می سازد.

۷. ورزش کردن یا تمرین هایی مثل یوگا و مدیتیشن می توانند وحشت و اضطراب شما را قبل از وکس کردن کم کردن بدهند. نکته: پیشیگری هر لحظه بهتر از درمان هست. بنابراین، همه کارها احتیاطی مورد نیاز را جهت جلوگیری از به وجود آمدن جوش های وکس انجام دهید. البته اگر درحال حاضر به این جوش ها مبتلا شده است اید، هیچ راه دیگری جز درمان ارزش وجود ندارد.

ضرورت خودداری از وکس کردن در دوران قاعدگی

آیا می دانید که در روزهای قاعدگی، پوست شما نسبت به روزهای دیگر واقعا حساس تر می شود؟ بسیاری از افراد اصلا با این شاخصه پوست آشنایی ندارند، ولی این تداخل واقعا یکی از دلایل مهم در شکل گیری جوش های بعد از وکس کردن هست. بنابراین، برنامه وکس کردن را طوری تنظیم کنید که کاملا از دوره قاعدگی فاصله داشته باشد و درنهایت دچار جوش های قرمز و آزاردهنده نشوید.

اگر می خواهید با وکس کردن پوست صورتتان را اصلاح کنید و موهای اضافی آن را بردارید بهتر است

لوسیون بعد از وکس

روند وکس کردن باید با استفاده از لوسیون بعد از وکس به آخر برسد. این لوسیون ها هم درد را کم کردن می دهند و هم ناراحتی های پوستی دیگر را. علاوه بر این، مطمئن شوید که لوسیون مورد نظر شما حاوی روغن های مینرال هست. این روغن ها به آسانی منافذ پوستی را می بندند و مانع از شکل گیری پرسشها پوستی زیاد می شوند. اهمیت پوشیدن لباس های مناسب درمان های خانگی زیادی جهت خلاص شدن از شرّ جوش های بعد از وکس وجود دارند. با این حال، یکی از نکاتی که نادیده گرفته می شود، اهمیت استفاده از لباس های مناسب بعد از وکس کردن هست. عالی ترین کار در این شرایط، باز نگه داشتن روی ناحیه آسیب دیده هست، چون پوست آسیب دیده نباید با لباس تماس پیدا کند. بعضی از افراد، بعد از وکس کردن، همچنان از شلوارهای جین تنگ استفاده می کنند، ولی این شلوارها واقعا می توانند جوش های ناشی از وکس را بدتر کنند. بنابراین، استفاده از این شلوارها را حداقل جهت مدتی کنار بگذارید. استفاده از پماد موضعی جهت جوش های بعد از وکس یکی از بااهمیت ترین کارها بعد از شکل گیری جوش های ناشی از وکس، استفاده از پماد موضعی جهت ناحیه آسیب دیده هست. درواقع، استفاده از پماد موضعی باید تا سه روز بعد از نمایان شدن این جوش ها به صورت مستمر ادامه پیدا کند. پمادهای موضعی حاوی سولفات پلی مکسین B و زینک باسیتراسین، انواع مناسبی جهت این کار محسوب می شوند و معمولا نتیجه فوق العاده مثبتی دارند. این پمادها، شانس گسترش عفونت به قسمت های دیگر پوست را تقریبا به صفر می رسانند و دردها و ناراحتی های ناشی از این جوش ها را هم تسکین می دهند.

سلامتیسم

احتیاط های مورد نیاز در مورد وکس کردن

واژه های کلیدی: لایه برداری پوست | دوره های قاعدگی | درمان بیماری | لایه برداری | استفاده | لوسیون | جوش‌های سفید بعد از وکس کردن | عوارض وکس صورت

احتیاط های مورد نیاز در مورد وکس کردن

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو