باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ۱۱۷۴ میلیارد ریال اموال دولتی واگذار شد

۱۱۷۴ میلیارد ریال اموال دولتی واگذار شد

از ابتدای امسال تا آخر مهرماه، ۱۱۷۴ میلیارد ریال سهم و اموال دولتی به وسیله شرکت خصوصی‌سازی واگذار شده است است.

1174 میلیارد ریال اموال دولتی واگذار شد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، از ابتدای امسال تا آخر مهرماه در مدت ۷ ماه، ۱۱۷۴ میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط شرکت خصوصی‌سازی واگذار شد که از این میان ۱۰۲ میلیارد ریال از طریق بورس و ۱۰۷۲ میلیارد ریال از طریق مزایده انجام شده است است.

همچنین از واگذاری‌های صورت گرفته در این مدت، ۱۰۴۳ میلیارد ریال به صورت بلوکی و ۱۳۱ میلیارد ریال به صورت ترجیحی صورت گرفته است.

افزون بر این، از ۱۱۷۴ میلیارد ریال واگذاری صورت گرفته در این مدت، ۱۰۶۹ میلیارد ریال متعلق به گروه یک واگذاری‌ها و ۱۰۵میلیارد ریال متعلق به گروه ۲ واگذاری ها بوده است.

۱۱۷۴ میلیارد ریال اموال دولتی واگذار شد

بر اساس این گزارش؛ بر اساس فهرست منتشر شده بنگاه های دولتی قابل واگذاری، قرار است که امسال ۳۳۷ بنگاه واگذاری شود که از این میان تعداد ۲۳۰ بنگاه در گروه یک و ۱۰۷ بنگاه در گروه ۲ قرار دارند.

همچنین طبق قانون سال ۹۳ آخرین مهلت قانونی جهت واگذاری شرکت های دولتی تعیین شده است بود که این مهلت در سالهای ۹۴، ۹۵ و ۹۶ تمدید شده است است.

گفتنی هست؛ به‌استناد ماده دو فصل دوم سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی دولت مکلف است تا ۱۰۰ درصد سهام شرکتهای «گروه یک» را به بخش خصوصی واگذار کند.

همچنین در تبصره‌های ماده ۳ فصل ۲ این قانون در خصوص شرکت‌های «گروه ۲» آمده که دولت مجاز است به‌منظور حفظ سهم بخش دولتی در فعالیت‌های گروه ۲ ماده ۲، همچنان ۲۰ درصد از سهام شرکت‌های حاضر در گروه ۲ را در اختیار داشته باشد و مکلف است ۸۰ درصد باقی‌مانده را به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی واگذار کند.

از ابتدای امسال تا آخر مهرماه، ۱۱۷۴ میلیارد ریال سهم و اموال دولتی به وسیله شرکت خصوصی‌سازی واگذار شده است است.

انتهای پیام/

واگذاری ۱۱۷۴ میلیارد ریال سهم دولتی از طریق بورس و مزایده

واژه های کلیدی: قانون اساسی | بخش خصوصی | قانونی | قانون | مزایده | فعالیت | اخبار اقتصادی | خصوصی سازی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو