بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » فیلم , نهنگ آبی+ ۵۰ قدم تا فوت

فیلم , نهنگ آبی+ ۵۰ قدم تا فوت

بازی نهنگ آبی که “خانه ساکت”، “دریای نهنگ” و “ساعت ۴:۲۰ صبح بیدارم کن” نام‌های دیگر آن است تا امروز باعث خودکشی چندین نفر شده است است.

فیلم , نهنگ آبی+ 50 قدم تا فوت

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ نهنگ آبی یا بازی مرگ، نامی آشناست که این روزها در سرتاسر دنیا پیچیده و باعث فوت چندین نفر شده است هست. یک بازی از جنس قمار که بعد از طی ۵۰مرحله، بازی کننده دست به خودکشی می زند و خود را از یک ارتفاع پرت می کند. منزل ساکت، دریای نهنگ و ساعت ۴:۲۰ صبح بیدارم کن، از دیگر نام های بازی نهنگ آبی می باشد.

این بازی در روسیه و اسیای مرکزی زیاد رواج پیدا کرده است که در یکی از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به نام vk.com و بصورت آنلاین بازی می شود. این شبکه اجتماعی شباهت عجیبی به فیسبوک دارد که امروزه مورد حمایت صهیونیست ها، فرقه ضاله فراماسون و شیطان پرستی می باشد.

فیلیپ بودکین دانشجوی روانشانسی که از دانشگاهش اخراج شده است ادعا کرده که او بازی را اختراع کرده هست. وی هدفش را پاک کردن جامعه از افرادی است که ارزشی و آنها را وادار به خودکشی می کند.

فیلم , نهنگ آبی+ ۵۰ قدم تا فوت

دلیل گزینش اسم نهنگ آبی به پدیده خودکشی دسته جمعی نهنگ ها در ساحل باز می گردد. شما بعد از ورود با یک سری قوانین مواجه می شوید که بعد از قبول قوانین به عنوان “نهنگ” خطاب می شوید و باید این بازی اینترنتی را طی ۵۰ روز و ۵۰مرحله انجام دهید.

وقتی قوانین این بازی را قبول کردید بازی شما شروع می شود. هر روز یک کاری به شما سپرده خواهد شد تا انجام دهید و جهت اثبات انجام آن، و راه یافتن به مرحله بعد باید تصویری جهت ادمین بازی ارسال کنید. مراحلی که کاملا جهت افسردگی و نا امیدی طراحی شده است اند شما را در نتیجه به بن بست زندگی می رساند و در مرحله ۵۰ با سقوط از ارتفاع به زندگی خود آخر می دهید.

مراحل ابتدایی بازی بسیار ساده است و انجامش به نوعی جهت آشنا شدن شما کمک می کند؛ ولی با پیشرفت شما و ورود به مراحل بالاتر بازی به سمت خودزنی پیش خواهد رفت.

بازی نهنگ آبی که “خانه ساکت”، “دریای نهنگ” و “ساعت ۴:۲۰ صبح بیدارم کن” نام‌های دیگر آن است تا امروز باعث خودکشی چندین نفر شده است است.

شما در این بازی با مراحلی مثل تماشای فیلم ترسناک ساعت ۴:۲۰ صبح، خط انداختن روی بدن، حک کردن F57 روی دست، بریدن لب، حک کردن تصویر نهنگ ابی روی بدن با تیغ و در آخر سقوط از ارتفاع بالا که مرحله آخر محسوب می شود، روبرو خواهید شد.

عبارات مهم : شبکه اجتماعی – علت خودکشی

فیلم , نهنگ آبی+ ۵۰ قدم تا فوت

در هر مرحله تایید انجام کارهای سپرده شما فقط با ارسال تصویر تایید می شود؛ کسانی بوده اند که با فتوشاپ درخواست کردند ادمین بازی را گمراه کنند ولی ناموفق بوده اند و از بازی اخراج شده است اند و یا تحت تاثیر تهدیدهایی که قرار گرفته اند دست به خودکشی زده اند. ادمین بازی به اندازه کافی از شما اطلاعات در دست دارد و همین اطلاعات باعث خواهد شد که شما بعضی مراحل را تحت فشار انجام دهید. در مواقعی از طریق لوکیش، تلفن منزل، دانشگاه و … با ترساندن و یا با زیاد کردن فشار روانی و وحشت دست به کارها ترسناکی خواهید زد.

تا به امروز افراد زیادی تحت تاثیر این بازی دست به خودکشی زده اند که هندوستان در این بین زیاد تلفات را داشته است به‌طوری که پلیس هندوستان راه اندازی و انتشار و حتی ذخیره فایل خام نصبی این بازی را جزء جرایم نرم‌افزاری محسوب کرد.

بازی نهنگ آبی که “خانه ساکت”، “دریای نهنگ” و “ساعت ۴:۲۰ صبح بیدارم کن” نام‌های دیگر آن است تا امروز باعث خودکشی چندین نفر شده است است.

در ویدئو زیر جزییات کامل این بازی را خواهید دید؛

کد ویدیو

دختران اصفهانی نخستین قربانی بازی فوت در ایران

دیروز دو دختر ۱۷-۱۸ ساله اصفهان خود را از پل چمران به پایین انداختند و این نخستین تلفات این بازی در کشور عزیزمان ایران بود. در ابتدا همگان تصور می کردند علت خودکشی، افسردگی جوانی است که با شنیدن صوت این دو دختر علت فوت بازی “نهنگ آبی” عنوان شد.

فیلم , نهنگ آبی+ ۵۰ قدم تا فوت

واکنش محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بازی “نهنگ آبی”

“خبر خودکشی دو دختر نوجوان به علت پیروی از رفتارهای شیطان گونه در اینترنت جهت شنوندگان ناراحت کننده و بهت آور بود. بنده نیز از شنیدن خبر متاثر شدم.

بایستی بپذیریم که در کنار منافع بسیار، آفات جدی هم در اینترنت وجود دارد.
به عنوان یک پدر، فرزندانم را به عضویت در شبکه‌های اجتماعی تشویق نکرده‌ام و آنها نیز تاکنون عضویتی نداشته‌اند و همچنان با حضور یک بزرگتر از اینترنت بهره می‌گیرند.

به عنوان حاکمیت باید مروج ابزارهای نظارت والدین بر استفاده فرزندان از فضای مجازی و همچنین ترویج کننده نحوه صحیح استفاده کودکان و نوجوان از این فضا و کمک به تولید محتوا و سرویسهای متناسب با این سنین باشیم. این از نخستین برنامه‌های وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم بود که بزودی اعلام خواهد شد.

اتفاق تلخ امروز اگر منجر به عوض کردن شیوه‌های نادرست حضور کودکان و نوجوانان در اینترنت نشود، متاسفانه مجددا قابل تکرار است.

ما در قبال کودکان خود در فضای حقیقی و مجازی مسئولیم. مواظبت از آنها را به صورت خاص در دستور کار قرار دهیم.”

دستگیری سازنده بازی نهنگ آبی

رییس پلیس فتا استان فارس ضمن هشدار به خانواده ها در مورد بازی نهنگ آبی اظهار داشت: یکی از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و اینترنتی که این گروهها در آن فعال هستند “وی کی” نام دارد، “وی کی” مخفف وی کنتاکته (VKontakte) شبکۀ اجتماعی روسی است که به فیسبوک شبیه است و بازدیدکنندگان بسیاری از جمله در روسیه، اوکراین و مولدوای و قزاقستان دارد.

سرهنگ رجبلی بیان کرد: احتمال خودکشی دو نفر و زیاد کردن نگرانی‌ها از رواج چالش نهنگ آبی در ایران، سال گذشته پلیس روسیه جوانی ۲۱ ساله به نام «فیلیپ بودیکین» را دستگیر کرد که گمان می رود سردسته گروهی بوده که از طریق اینترنت نوجوانان و جوانان را به خودکشی ترغیب می کرده اند.

گزارش از سعید پیرزاده

انتهای پیام/

فیلمی از جزییات کامل در مورد نهنگ آبی

واژه های کلیدی: شبکه اجتماعی | علت خودکشی | اینترنت | افسردگی | اطلاعات | اینترنتی | کودکان | خودکشی | روسیه | ایران | ارسال

فیلم , نهنگ آبی+ 50 قدم تا فوت

فیلم , نهنگ آبی+ ۵۰ قدم تا فوت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو