عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » ۵ راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند

۵ راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند

سرماخوردگی به ظاهر بیماری مشکل نیست ولی مبتلا شدن به آن گاهی ما را از بااهمیت ترین قرارهای کاری که می تواند زندگی مان را عوض کردن دهد

5 راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند

سرماخوردگی به ظاهر بیماری مشکل نیست ولی مبتلا شدن به آن گاهی ما را از بااهمیت ترین قرارهای کاری که می تواند زندگی مان را عوض کردن دهد جا می گذارد بعد با این ۵ راز از سرماخوردگی پیشگیری کنید.

پیشگیری از سرماخوردگی با ۵ توصیه اساسی

برخی افراد فصل سرماخوردگی را بدون حتی یک عطسه سپری می کنند. آنان در هواپیماها، دفاتر و مکان های شلوغ سرشار از ویروس بدون کوچکترین مشکلی رفت و آمد می کنند. آیا شما هم آرزو داشتید که مانند یکی از این افراد باشید که هیچگاه سرما نمی خورند؟ بعد بهتر است با رعایت نکات زیر شما نیز به جمع این افراد بپیوندید:

عبارات مهم : سرماخوردگی – ویتامین

۱٫ ماساژ گرفتن

بیشتر تحقیقات حاکی از آن است که ماساژ موجب کاهش اضطراب، فشار خون و ضربان قلب می شود. کم کردن این موارد قدرت سیستم ایمنی بدن را زیاد کردن می دهد .هر نوع ماساژی تا زمانی که با فشار ملایمی همراه باشد خوب هست. فشاری که ماساژور وارد می کند می بایست به اندازه کافی شدت داشته باشد ولی نباید موجب بروز درد شود.

۵ راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند

هر چند وقت یکبار می بایست بدن را ماساژ داد؟

حقیقت علمی در این خصوص وجود ندارد ولی متخصصان معتقدند یکبار در ماه وقت مناسبی هست.

۲٫ دوش آب سرد

طرفداران این نوع حمام معتقدند، دوش آب سرد در وقت کمبود انرژی، میگرن و درد بسیار موثر هست. هرچند اثبات علمی در این خصوص وجود ندارد ولی به زعم کارشناسان امتحان کردن آن نیز ضرری در پی نخواهد داشت.

با دوزهای اندک شروع کنید. هرچند در تابستان یک دوش آب سرد ۱۰ دقیقه ای هم قابل تحمل است ولی در زمستان حتی ۱ دقیقه بعد از آب گرم هم بسیار سخت و سخت هست. بهتر است اگر دارای پرسشها قلبی عروقی هستید ابتدا با دکتر خود مشورت کنید لیکن سرمای ناگهانی ممکن است موجب تغییرات در فشار خون گردد.

۳٫ خوردن زنجبیل

قرن هاست که زنجبیل به عنوان یکی از داروهای پرسشها گوارشی به صورت وسیع تجویز می شود. محققان بر این باورند که ترکیبات آن موجب تحریک ترشحات، آرامش عضلات روده و کمک به حرکت غذا در دستگاه گوارش می گردد.

زنجبیل تازه که با چای یا مستقیما مصرف می شود عالی ترین است. هرچند زنجبیل در اشکال دیگری چون خشک، پودر و پخته هم موثر است.

۴٫ شستشوی دست ها

طبق گزارش شرکت پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا، شستن دست ها نخستین عملی است که می بایست جهت مقابله با ویروس ها و البته باکتری ها انجام داد. جهت این کار دستان خود را جهت مدت حداقل ۲۰ ثانیه با صابون معمولی و آب گرم بشویید. تمام قسمت های دستانتان را با فشار به یکدیگر مالیده و حتی زیر ناخن های خود را نیز فراموش نکنید. سپس آنها را با حوله کاغذی یا حوله شخصی خود خشک نمایید.

سرماخوردگی به ظاهر بیماری مشکل نیست ولی مبتلا شدن به آن گاهی ما را از بااهمیت ترین قرارهای کاری که می تواند زندگی مان را عوض کردن دهد

۵٫ مصرف ویتامین ث و روی

اگرچه تاثیر ویتامین ث و روی بر پیشگیری از سرماخوردگی همچنان بحث انگیز است ولی بعضی از تحقیقات نشان دهنده اثر مثبت ویتامین ث خصوصا بر روی افرادی که تحت فشارهای استرسی شدید قرار دارند هست. همچنین طبق تحقیقات، روی می تواند در پیشگیری از تکثیر ویروس ها موثر باشد.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.ir

واژه های کلیدی: سرماخوردگی | ویتامین | ماساژور | بیماری | پیشگیری | تحقیقات | ویروس | ماساژ | سلامت | زنجبیل

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو