پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ساخت نیروگاه‌های کوچک به مسئله برخورد ، بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی صنعت برق

ساخت نیروگاه‌های کوچک به مسئله برخورد ، بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی صنعت برق

نعمت زاده گفت: گسترش نیروگاه‌های CHP و DG به علت تصمیم‌های غلط و نابجای یکی از دستگاه‌های دولتی در تأمین سوخت به مسئله خورد و آینده آنها در مخاطره است.

ساخت نیروگاه‌های کوچک به مسئله برخورد ، بدهی 30 هزار میلیارد تومانی صنعت برق

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،حمید چیت‌چیان وزیر نیروی دولت یازدهم در سی و دومین کنفرانس بین‌المللی برق اظهار داشت: نخستین چیزی که مردم از شبکه برق و صنعت برق می‌خواهند پایدار بودن شبکه برق است.

وی افزود: مردم دوست دارند که علاوه بر کیفیت برق و نبود نوسانات از حداقل خاموشی برق برخوردار باشند.

چیت چیان با بیان اینکه “کاهش هزینه‌های برق یکی دیگر از انتظارات مردم است”، گفت: هزینه‌های برق باید کم کردن یابد، آیا که در کشورمان هزینه‌ها بالاتر از تعرفه‌های برق است و مردم کمتر از هزینه‌های واقعی پول برق پرداخت می‌کنند، بعد براساس اقتصاد برق، باید هزینه‌ها کم کردن و تعرفه‌ها زیاد کردن یابد.

ساخت نیروگاه‌های کوچک به مسئله برخورد ، بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی صنعت برق

وزیر سابق نیرو در خصوص مصرف سوخت مایع در نیروگاههای کشور اذعان داشت: در بسیاری از شهرها مثل تبریز، اراک، کرج، قزوین و پایتخت کشور عزیزمان ایران زمانی که نیروگاه‌ها ناچار هستند از سوخت مازاد استفاده کنند، آلایندگی تولید برق این نیروگاه‌ها زیاد کردن می‌یابد.

وی ادامه داد: مردم در فصل زمستان و زمانی که نیروگاه‌ها از سوخت مازوت استفاده می‌کنند شکایت فراوانی دارند، بعد فرایند تولید برق باید به گونه‌ای باشد که آلاینده‌ها و تولید گازهای گلخانه‌ای را کم کردن دهد.

چیت چیان با تأکید بر لزوم شفافیت در تعرفه گذاری ها گفت: باید در شفافیت تعرفه‌ها و فروش انشعاب تبعیض بین مشترکان قائل نشد؛ متأسفانه در بعضی موارد از دو یکسان نزدیک به هم دو هزینه متفاوت جهت دریافت حق انشعاب گزارش می‌شود، بعد باید تبعیض بین حق انشعاب از بین برود.

وی افزود: علاوه بر انتظارات مردم از صنعت برق، صنعت برق نیز از مردم انتظاراتی دارد که همکاری مردم در سرمایه‌گذاری و پرداخت به موقع قبوض برق، یکی از انتظارات جایگزین صنعت برق از مشترکان است.

نعمت زاده گفت: گسترش نیروگاه‌های CHP و DG به علت تصمیم‌های غلط و نابجای یکی از دستگاه‌های دولتی در تأمین سوخت به مسئله خورد و آینده آنها در مخاطره است.

چیت چیان در خصوص اوضاع پیش آمده جهت نیروگاههای پراکنده گفت: گسترش نیروگاه‌های CHP و DG به علت تصمیم‌های غلط و نابجای یکی از دستگاه‌های دولتی در تأمین سوخت به مسئله خوردند و آینده آنها در مخاطره است.

وزیر سابق نیرو تصریح کرد: نیروگاههای تولید پراکنده می توانند از لحاظ گوناگون جهت صنعت برق کشور بافایده باشند، از این رو بهتر است تا دستگاههای دولتی در توسعه این نیروگاهها تعامل و همگرایی بیشتری داشته باشند.

چیت‌چیان همچنین به زیاد کردن پیک مصرف در تابستان و افت مصرف برق در فصل زمستان اشاره کرد و گفت: پیک مصرف برق در تابستان به یکباره به ۵۵ هزار مگاوات می‌رسد و این در حالی است که به فاصله تنها دو ماه از گذشت پیک مصرف، به یکباره پیک به ۳۷ هزار مگاوات کم کردن می‌یابد و این نشان می‌دهد که ظرفیت بسیاری از نیروگاه‌های موجود در فصل زمستان باید خاموش بماند.

وی افزود: صنعت برق در حال حاضر ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد و این در حالی است که کل درآمد هر سال برق ۲۰ هزار میلیارد تومان است که البته اگر هزینه‌ها را نیز به آن اضافه کنیم، این مبلغ کم کردن می‌یابد؛ بعد سؤال این است که با این اوضاع چگونه می‌توانیم به ادامه صنعت برق امیدوار باشیم و آن را ادامه دهیم.

وزیر سابق نیرو تصریح کرد: عوض کردن پارادایم جهت ادامه موقعیت صنعت برق بسیار حیاتی است و از اینکه فکر کنیم صرفاً با اصول مهندسی می‌توانیم صنعت برق پایداری داشته باشیم، یک اشتباه است

انتهای پیام/

ساخت نیروگاه‌های کوچک به مسئله برخورد ، بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی صنعت برق

جزییات صحبت های چیت چیان در سی و دومین کنفرانس بین‌المللی برق

واژه های کلیدی: تولید گاز | نیروگاه | زمستان | نیروگاه | اخبار اقتصادی | صنعت برق | نیروگاه برق |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو